Kaninhopresultater fra danske
kaninhopkonkurrencer

Vælg årstal:

1999 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017

Årets Hopkanin 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 30. december 2015
Julestævne hos Vindinge Rideklub ved Roskilde den 27. december 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 20. december 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 13. december 2015
Hop ved LU for fjerkræ i Herning den 12. - 13. december 2015
Julestævne på Naturcenter Skovgaard i Horsens den 10. december 2015
Julestævne i Skanderborg den 6. december 2015
Årets sidste stævne på Bornholm den 5. december 2015
Storstrømscup i Nørre Vedby Hallen den 4. - 6. december 2015
Stævne på Rideskolen i Bellinge ved Odense den 28. november 2015
Havestævne hos Patricia i Valby den 28. november 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 25. november 2015
Hop ved vinterudstillingen i Nustrup den 21. - 22. november 2015
Efterårsstævne i Greve den 14. november 2015
Stævne til indvielse af underlag i Skjern den 14. november 2015
Novemberstævne hos Mia i Søllested den 8. november 2015
Hopstævne i Svinninge den 8. november 2015
Levende Hobby i Assens den 6. - 8. november 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 1. november 2015
Hop ved Nordhallen i Slagelse den 31. oktober 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 31. oktober 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 28. oktober 2015
Oktoberstævne på Eghjorten den 25. oktober 2015
Stævne hos Familien Bredkjær tæt på Vinkel ved Viborg den 24. oktober 2015
Efterårsstævne i Odense den 18. oktober 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 18. oktober 2015
Efterårsstævne ved Holbæk Marina den 17. oktober 2015
Fødseldagsstævne hos Karina Vilsbøl i Holsted den 16. oktober 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 14. oktober 2015
Træningsstævne i Trylleparken i Søllested den 11. oktober 2015
Efterårsstævne hos Freya i Fåborg den 11. oktober 2015
Stævne hos Cirkusland i Slagelse den 10. oktober 2015
Oktoberstævne på Byskolen i Skjern den 10. oktober 2015
Fødselsdagsstævne hos Elsebet i Rødding den 10. oktober 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 4. oktober 2015
Halloweenstævne på Eghjorten den 3. oktober 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 29. september 2015
Septemberstævne på CSU Slagelse den 27. september 2015
Stævne hos Sofiagården ved Fredericia den 26. september 2015
Hopstævne hos Toyota i Ringkøbing den 26. september 2015
Træningsstævne i Egtved den 23. september 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 20. september 2015
Stævne hos Kewill i Hørning den 19. september 2015
Aftenstævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 15. september 2015
Aftenstævne hos Sofiagården ved Fredericia den 15. september 2015
Stævne ved Havens Dag på Asmild Plantecenter den 13. september 2015
Stævne ved Slotsmarked ved Lindehuset i Fredensborg den 12. september 2015
Camillas fødselsdagsstævne i Odense den 11. september 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 8. september 2015
Havestævne hos Betina i Horsens den 6. september 2015
Træningsstævne hos Rikke i Lundby den 6. september 2015
Hop i Rådhushaven ved Gladsaxe Rådhus den 6. september 2015
Septemberstævne på Skovgård i Vestermarie den 5. september 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 2. september 2015
Aftensstævne i Eghjorten den 1. september 2015
Stævne i Køge med Sjællandsmesterskab i Elite Lige og Højde den 29. august 2015
Hop under Broen i Middelfart den 29. august 2015
Havestævne hos Henrik i Hatting ved Horsens den 29. august 2015
Træningskonkurrence på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 27. august 2015
Stævne ved sommerudstillingen i Benløse den 22. august 2015
Hopstævne i Sdr. Hygum den 22. - 23. august 2015
Havestævne hos Charlotte ved Barrit den 16. august 2015
Stævne i Majbølle ved Sakskøbing den 16. august 2015
Sommerstævne i Skibby den 15. august 2015
Kanindag i Tivoli i København den 9. august 2015
Stævne hos Anne-Mette i Rødding den 9. august 2015
Havestævne hos Karina Vilsbøl den 8. august 2015
Aftenstævne hos Janni i Brøndby den 7. august 2015
Hop ved BK Frihedens Kræmmermarked den 2. august 2015
Sommerstævne hos Freya i Fåborg den 26. juli 2015
Stævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 25. juli 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 25. juli 2015
Stævne hos Stald Skovhøjen ved Yding den 25. juli 2015
Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 23. juli 2015
Træningsstævne ved CSU i Slagelse den 22. juli 2015
Stævne ved Sankt Bendts Kirke i Ringsted den 18. juli 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 18. juli 2015
Sommerferiestævne hos Maya og Pernille i Holme ved Aarhus den 18. juli 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 14. juli 2015
Aftenstævne hos Lisette i Fredericia den 13. juli 2015
Stævne hos Janni i Sakskøbing den 12. juli 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 7. juli 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 5. juli 2015
Landsskuet i Herning den 2. - 4. juli 2015
Sjællands- og Gladsaxemesterskaber i Gladsaxe Sportscenter den 27. - 28. juni 2015
Aftenstævne hos Lisette i Fredericia den 25. juni 2015
Dyrenes Dag i Slagelse Lystanlæg den 21. juni 2015
Sommerstævne hos Janni i Brøndby den 20. juni 2015
Stævne på FDF-Gården i Ørum den 20. juni 2015
Vilsmølle-cup hos Karina i Holsted den 20. - 21. juni 2015
Stævne hos Trine i Mern den 14. juni 2015
Sommerstævne på Grønnegården i Søborg den 14. juni 2015
Stævne ved Vester Mølle ved Skanderborg den 14. juni 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 13. juni 2015
Det Fynske Dyrskue i Odense den 13. juni 2015
Forårsstævne ved Asylgade i Skanderborg den 13. juni 2015
Aftenstævne på Grønnegården i Søborg den 10. juni 2015
Aftenstævne hos Lisette i Fredericia den 8. juni 2015
Junistævne hos Anne-Mette ved Rødding den 6. juni 2015
Roskilde Dyrskue den 5. - 7. juni 2015
Aftenstævne hos Emma i Odense den 3. juni 2015
Kløvermesterskab i Aakirkeby den 31. maj 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 31. maj 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 26. maj 2015
Lillebælt Cup hos Lisette i Fredericia den 24. - 25. maj 2015
USM i Videbæk den 23. - 25. maj 2015
Stævne hos Michael og Rebecca i Gistrup ved Aalborg den 17. maj 2015
Sjællandsmesterskaber i let og svær kroget ved Toftegården ved Albertslund den 17. maj 2015
Sjællandsmesterskaber i de middelsvære- og veteranklasserne i Lundby den 16. maj 2015
Træningsstævne ved CSU i Slagelse den 13. maj 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 12. maj 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 10. maj 2015
Forårsstævne i Regstrup ved Holbæk den 9. - 10. maj 2015
Aftenstævne hos Emma i Odense den 6. maj 2015
DM 2015 i Horsens den 1. - 3. maj 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 29. april 2015
Træningsstævne i Aarhus den 27. april 2015
Havestævne hos Lisette i Fredericia den 26. april 2015
Stævne på Grønnegården i Søborg den 26. april 2015
Sjællandsmesterskaber i let og svær lige ved CSU Slagelse den 25. april 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 21. april 2015
Aprilstævne i Trylleparken i Søllested den 19. april 2015
2-års-fødselsdagsstævne for Gladsaxe Kaninforening på Grønnegården i Søborg den 19. april 2015
Stævne på Naturlegepladsen Eghjorten i Hillerød den 18. april 2015
Træningsstævne ved CSU i Slagelse den 15. april 2015
Begynderstævne ved Børnenes Hus i Aarhus den 11. april 2015
Roskildecup på Toftegården ved Albertslund den 11. - 12. april 2015
Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 9. april 2015
Stævne hos Emma i Tornbjerg ved Odense den 6. april 2015
Påskestævne hos Familien Bredkjær i Viborg den 6. april 2015
Påskestævne i Holbæk den 4. april 2015
Stævne hos Heidi i Maribo den 4. april 2015
Påskestævne hos Karina i Holsted den 4. april 2015
Træningsstævne på Grønnegården i Søborg den 1. april 2015
Træningsstævne på Skovgård den 31. marts 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 29. marts 2015
Palmestævne i Skjern den 29. marts 2015
Gladsaxe Mesterskaber på Grønnemose Skole i Søborg den 28. marts 2015
Træningsstævne på Skovgård den 24. marts 2015
Forårshop på Grønnegården i Søborg den 15. marts 2015
Stævne hos Anne-Mette i Rødding den 15. marts 2015
Martsstævne på Toftegården ved Albertslund den 15. marts 2015
Træningsstævne på Skovgård den 10. marts 2015
Stævne i forbindelse med vinterudstilling i Allerød den 8. marts 2015
Hop ved forårsudstillingen i Egebjerg ved Horsens den 8. marts 2015
Aftenstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 2. marts 2015
Højde- og længdehop på Stengård Skole ved Kongens Lyngby den 28. februar 2015
Stævne på Naturcenter Skovgaard i Horsens den 28. februar 2015
Weekendstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 28. februar - 1. marts 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 22. februar 2015
Februarstævne på CSU Slagelse den 22. februar 2015
Februarstævne på Naturlegepladsen Eghjorten i Hillerød den 21. februar 2015
Vinterstævne i Allesø den 15. februar 2015
Valentinsstævne på Toftegården ved Albertslund den 14. februar 2015
Stævne ved DM/LU 2014 i Nørager den 14. - 15. februar 2015
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 8. februar 2015
Stævne hos Anne-Mette i Rødding den 8. februar 2015
Gladsaxe Mesterskaber i Søborg den 1. februar 2015
Stævne på Naturlegepladsen Eghjorten i Hillerød den 31. januar 2015
Aftenhop på Grønnegården i Søborg den 28. januar 2015
Stævne på Grønnemose Skole i Søborg den 25. januar 2015
Stævne i forbindelse med vinterudstilling i Nykøbing Falster den 24. januar 2015
Stævne i forbindelse med vinterudstilling ved VUC i Slagelse den 18. januar 2015
Jyske Mesterskaber på Blåkilde Efterskole i Tarm den 17. - 18. januar 2015
Hop ved vinterudstillingen i Vemb den 11. januar 2015
Hop på Ubberud-udstillingen ved Odense den 10. - 11. januar 2015
Bornholmsmesterskaber i Søndermarkshallen i Rønne den 9. - 11. januar 2015
Nytårskur på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 1. januar 2015




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.