Kaninhopresultater fra danske
kaninhopkonkurrencer

Vælg årstal:

1999 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017

Årets Hopkanin 2010
Årets sidste stævne på Bornholm på Vestermarie Skole den 18. december 2010
Decemberstævne på Byskolen i Skjern den 18. december 2010
Aftenkonkurrence ved juleafslutning i Horsens den 16. december 2010
Julestævne i Børnenes Hus i Århus den 13. december 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 7. december 2010
Julestævne på Østre Skole i Rønne den 4. - 5. december 2010
Stævne ved Østjysk Hobby i Søndermarkshallen i Vejle den 27. - 28. november 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 20. november 2010
Stævne ved Levende Hobby i Haarby Hallerne i Haarby den 13. - 14. november 2010
November stævne på Østre Skole i Rønne den 13. - 14. november 2010
Aftensstævne hos Stald Elmely ved Hobro den 3. november 2010
Oktoberstævne på Vestermarie Skole den 30. oktober 2010
Aftenstævne i Børnenes Hus i Århus den 25. oktober 2010
Træningsstævne på Havrevænget i Aakirkeby den 21. oktober 2010
Bornholmsk Mesterskab 2010 den 9. - 10. oktober 2010
Stævne ved Morten Børup Skolen (Byparken) i Skanderborg den 3. oktober 2010
Træningsstævne i Roskilde den 30. september 2010
Stævne hos Camilla i Hedehusene den 26. september 2010
Hopstævne i St. Darum den 25. september 2010
Aftensstævne hos Stald Elmely ved Hobro den 22. september 2010
Fødselsdagstævne ved Fortunen i Lyngby den 19. september 2010
Havestævne hos Betina i Horsens den 19. september 2010
Stævne ved Den Fri Hestehaveskole i Galten den 11. september 2010
Hopkonkurrence på Havrevænget, Bornholm den 11. - 12. september 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 7. september 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 5. september 2010
Konkurrence i Haderslev Centrum den 4. september 2010
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 30. august 2010
Stævne ved Historisk Dyrskue på Hjemstavnsgården i Sdr. Hygum den 29. august 2010
Torsdagskonkurrencer på Havrevænget, Bornholm den 26. august 2010
Havestævne hos Sif i Skødstrup ved Århus den 22. august 2010
Havestævne hos Jeannette, Nordvangsallé Glostrup den 21. august 2010
Stævne ved Byskolen i Skjern den 21. august 2010
Stævne i Joboland på Bornholm den 21. - 22. august 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 18. august 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 17. august 2010
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 16. august 2010
Hop i Holeby den 14. august 2010
Træningsstævne på Havrevænget i Aakirkeby den 12. august 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 10. august 2010
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 9. august 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 7. august 2010
Hopkonkurrencer ved Karlslunde Open den 7. - 8. august 2010
Aftensstævne på Havrevænget, Bornholm den 5. august 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 3. august 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 3. august 2010
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 2. august 2010
Hop i Sommerland Sjælland ved Nr. Asmindrup den 31. juli - 1. august 2010
Træningsstævne i Rødovre den 27. juli 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 27. juli 2010
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 26. juli 2010
Stævne ved Byskolen i Skjern den 25. juli 2010
Havestævne hos Stina i Ishøj den 24. juli 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 20. juli 2010
Hop på Kløvergården i Aakirkeby den 18. juli 2010
Havestævne hos Jeannette, Nordvangsallé Glostrup den 17. juli 2010
Træningsstævne på Havrevænget i Aakirkeby den 15. juli 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 13. juli 2010
Havestævne hos Stina i Ishøj den 13. juli 2010
Julistævne på Havrevænget i Aakirkeby den 12. juli 2010
Stævne hos Nicole i Nyborg den 11. juli 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 6. juli 2010
Træningsstævne på Morten Børup Skolen i Skanderborg den 6. juli 2010
Træningsstævne hos Mia i Køge den 5. juli 2010
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 5. juli 2010
Konkurrence på Bregentved i Haslev den 3. - 4. juli 2010
Landsskuet i Herning den 1. - 3. juli 2010
Stævne hos Camilla Ankerstjerne i Hedehusene den 26. juni 2010
Stævne i Byskoven på Bornholm den 26. juni 2010
Hop ved sommerudstillingen i Skjern den 26. juni 2010
Træningskonkurrence på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 24. juni 2010
North Cup 2010 ved Nors Skole ved Thisted den 19. - 20. juni 2010
Hop ved udstillingen i Ørum den 13. juni 2010
Stævne hos familien Frederiksen i Solrød den 13. juni 2010
Fødselsdagshop hos Signe i Birkerød den 12. juni 2010
Træningsstævne på Havrevænget i Aakirkeby den 7. juni 2010
Stævne i Asylgade i Skanderborg den 6. juni 2010
Stævne i Byskoven på Bornholm den 5. juni 2010
Sjællands Mesterskab ved Roskilde Dyrskue den 5. - 6. juni 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 1. juni 2010
Stævne på H.V.R. Rideskole i Hvidovre den 30. maj 2010
USM i Skjern den 22. - 24. maj 2010
Træningsstævne i Rødovre den 18. maj 2010
Blomster Cup og Aakirkeby Cup på Bornholm den 16. maj 2010
Stævne hos Glud Museum ved Horsens den 16. maj 2010
Stævne hos Stina i Ishøj den 15. maj 2010
Blomster Cup og Aakirkeby Cup på Bornholm den 15. maj 2010
Blomster Cup og Aakirkeby Cup på Bornholm den 13. maj 2010
Stævne hos Lisette i Fredericia den 13. maj 2010
Konkurrence til træning i Roskilde den 13. maj 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 11. maj 2010
Hop i Islandsparken i Viborg den 8. maj 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 5. maj 2010
DM 2010 i Horsens den 30. april - 2. maj 2010
Aprilstævne på Havrevænget, Bornholm den 18. april 2010
Aprilstævne på Havrevænget, Bornholm den 17. april 2010
Stævne hos Mia i Køge den 17. april 2010
Stævne på Byskolen i Skjern den 17. april 2010
Stævne i Børnenes Hus i Århus den 12. april 2010
Stævne på Lindegården den 11. april 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 7. april 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 6. april 2010
Forårs stævne på Oustrupgård i Egtved den 5. april 2010
Påskestævne på Byskolen i Skjern den 4. april 2010
Stævne hos Emilie i Farum den 3. april 2010
Højdehop på Havrevænget, Bornholm den 1. april 2010
Stævne i Vindinge den 1. april 2010
Sjællandsmesterskaber i de svære klasser hos Mia i Køge den 28. marts 2010
Stævne på Lindegården den 21. marts 2010
Martsstævne på Skadegård på Bornholm den 21. marts 2010
Martsstævne på Havrevænget på Bornholm den 20. marts 2010
Stævne på Byskolen i Skjern den 20. marts 2010
Stævne på Havrevænget på Bornholm den 15. marts 2010
Stævne i Vindinge den 14. marts 2010
Stævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 7. marts 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 6. marts 2010
Stævne i Roskilde den 4. marts 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 2. marts 2010
Stævne på Lindegården den 28. februar 2010
Stævne på Skadegård, Bornholm den 27. februar 2010
Februarhop på Byskolen i Skjern den 27. februar 2010
Stævne på Skadegård, Bornholm den 20. februar 2010
Stævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 7. februar 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 6. februar 2010
Stævne på Byskolen i Skjern den 30. januar 2010
Stævne på Husflidsefterskolen i Skjern den 24. januar 2010
Stævne i Børnenes Hus i Århus den 18. januar 2010
Stævne i Kokkedal den 17. januar 2010
Stævne i Gartneriet Rousing ved Skanderborg den 17. januar 2010
Stævne ved vinterudstillingen på Bornholm den 16. - 17. januar 2010
Stævne i Nustruphallen ved Vojens den 9. - 10. januar 2010
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 5. januar 2010
Stævne ved Skadegård på Bornholm den 3. januar 2010
Stævne hos Stald Elmely ved Hobro den 3. januar 2010




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.