Kaninhopresultater fra danske
kaninhopkonkurrencer

Vælg årstal:

1999 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022 - 2023

Aftenstævne på Vilvorde i Roskilde den 27. september 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne på Bornholm den 26. september 2023
Efterårstævne hos Frode i Odense den 23. september 2023
Disney Cupperne 2023 hos Boas Jægerspris i Jægerspris den 23. september 2023
Træningsstævne i hos Søren i Farre udenfor Vejle den 20. september 2023
Septemberstævne ved Græsplænen i Vadum ved Aalborg den 16. september 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 14. september 2023
Aftenstævne på Vilvorde i Roskilde den 13. september 2023
Hopstævne ved Kanindag på Søren Moesgård ved Randers den 9. september 2023
Aftenstævne på gården i Hillerslev den 7. september 2023
Hop ved Hillerøds Sommerudstilling hos Alexander i Skævinge ved Hillerød den 2. september 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 29. august 2023
Stævne ved Barrit Byfest i Barrit den 26. august 2023
Sjællandsmesterskaberne i de lige klasser samt højde ved Benløsegården i Ringsted den 26. - 27. august 2023
Hopstævne på Hjemstavnsgården i Sdr. Hygum den 26. - 27. august 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 24. august 2023
Træningsstævne i Dyrup den 21. august 2023
August stævne i Vadum den 20. august 2023
Softicecup hos Fam. Kristoffersen i Aakirkeby den 19. - 20. august 2023
Sommerlejr 2023 ved Mørkøv Hallen i Mørkøv den 19. - 20. august 2023
Stævne på Sinebjerg Camping i Sinebjerg den 12. august 2023
Havestævne ved Ina i Ryomgård den 12. august 2023
Aftenstævne August i Hillerslev den 10. august 2023
Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 10. august 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 10. august 2023
Høst Cup 2023 på Løgballe Camping den 5. - 6. august 2023
Julistævne på Græsplænen ved Sanne i Store Heddinge den 29. juli 2023
Juliaftenstævne hos Fam. Brenholdt i Holbæk den 27. juli 2023
Træningsstævne I Staksrode den 25. juli 2023
Sommerstævne Juli ved Fam. Brenholdt i Holbæk den 22. juli 2023
Stævne hos Stald Søgaard i Gislev den 22. juli 2023
Havestævne ved Natasja og Maja i Roslev den 22. - 23. juli 2023
Julistævne hos BOAS i Jægerspris den 15. juli 2023
Libra-stævne ved Sportspladsen i Gedved den 14. - 16. juli 2023
Træningsstævne hos Charlotte i Staksrode den 12. juli 2023
Aspirantstævne i Ries have i Gørløse den 8. juli 2023
Junistævne og klubmesterskab i Staksrode nær Vejle den 8. juli 2023
Aftenstævne i Hillerslev nær Ringe den 6. juli 2023
Summercamp 2023 på sportspladsen i Særslev den 30. juni - 2. juli 2023
Landsskuet i Herning den 29. juni - 1. juli 2023
Juni aftenstævne hos Fam. Brenholdt i Holbæk den 28. juni 2023
Aftenstævne hos Johanne og Dorte i Aakirkeby den 27. juni 2023
Havestævne hos Anita i Jordrup den 24. juni 2023
Stævne på Tuse Næs børnedyrskue i Holbæk den 18. juni 2023
Junistævne hos Charlotte i Staksrode den 18. juni 2023
Havestævne i Tanjas have i Tappernøje den 17. juni 2023
Skovgårdsmesterskab 2023 på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 17. - 18. juni 2023
Stævne ved Vester Mølle ved Skanderborg den 11. juni 2023
Træningsstævne i Vadum ved Aalborg den 11. juni 2023
Sommerstævne i Tanjas have i Tappernøje den 10. juni 2023
Det Fynske Dyrskue i Odense den 10. - 11. juni 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 8. juni 2023
Aftenstævne på Grønt område i Køge den 7. juni 2023
Sommerstævne Hos Malega i Gramrode den 3. juni 2023
Roskilde Dyrskue 2023 Ved Dyrskuepladsen i Roskilde den 2. - 4. juni 2023
Aftenstævne i Hillerslev nær Ringe den 1. juni 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 30. maj 2023
Pinsestævne hos Anne-Mette i Bramming den 29. maj 2023
Blomstercuppen del 2 ved Vilvorde i Roskilde den 27. maj 2023
Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 25. maj 2023
Aspirantstævne på sportspladsen ved Særslev Skole den 22. maj 2023
Indflytterstævne hos Betina i Stenderup ved Horsens den 20. maj 2023
Maj stævne ved BOAS i Jægerspris den 20. maj 2023
Vår Cup ved Særslev Skole ved Søndersø den 18. maj 2023
Kristi Himmelfarts stævne hos Rie i Gørløse den 18. maj 2023
Træningsstævne til Roskildes træning i Brøndby den 17. maj 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 16. maj 2023
Aftenstævne i Hillerslev nær Ringe den 11. maj 2023
Aftenstævne hos Stald Skovhøjen i Yding ved Horsens den 9. maj 2023
Majstævne hos Tanja i Tappernøje den 6. maj 2023
Store Bededagsstævne på sportspladsen i Særslev den 5. maj 2023
Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 4. maj 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 2. maj 2023
A-dag på Vilvorde i Roskilde den 29. april 2023
Markstævne i Vrigsted nær Horsens den 29. april 2023
Aftenstævne hos Stald Skovhøjen i Yding ved Horsens den 25. april 2023
DM 2023 i Petersmindehallen i Vejle den 22. - 23. april 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 18. april 2023
Aprilstævne hos Rie i Gørløse ved Hillerød den 16. april 2023
Påskecup 2023 ved Aakirkeby-Hallerne i Aakirkeby den 15. - 16. april 2023
Aftenstævne på gården i Hillerslev ved Ringe den 13. april 2023
Aftenstævne hos Stald Skovhøjen i Yding ved Horsens den 11. april 2023
Påskestævne hos Heidi i Skellerup ved Ullerslev den 8. april 2023
Påskestævne hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje den 8. april 2023
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 6. april 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 4. april 2023
Påskecuppen på det grønne område i Vadum den 2. april 2023
Stævne ved Land & Fritid i Aakirkeby den 1. april 2023
Aprilstævne på sportspladsen i Gedved den 1. april 2023
Aftenstævne hos Frode i Odense den 27. marts 2023
Stævne før Generalforsamling i Staksrode nær Vejle den 26. marts 2023
Stjernecupperne ved Boas i Jægerspris den 25. marts 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 21. marts 2023
Blomstercuppen del 1 ved Vilvorde i Roskilde den 19. marts 2023
Højde og længde stævne i Vadum nord for Aalborg den 18. marts 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 16. marts 2023
Aftenstævne hos Frode i Odense den 13. marts 2023
Forårsstævne Hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje den 12. marts 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 9. marts 2023
Aftenstævne på gården i Hillerslev ved Ringe den 9. marts 2023
Træningsstævne hos Frode i Odense den 5. marts 2023
Hopstævne i Ouehallen i Hobro den 5. marts 2023
Udendørsstævne på sportspladsen i Gedved den 4. marts 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 2. marts 2023
Aftenstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 21. februar 2023
Stævne ved DM/LU 2023 i Haslev hallerne den 17. - 19. februar 2023
Træningsstævne i Vejle på Vejle rideklub den 14. februar 2023
Grand Trophy 2023 på Vejlefjord skolen i Daugaard den 12. februar 2023
Aftenstævne i Hillerslev nær Ringe den 9. februar 2023
Aftenstævne på Skovgården i Rønne den 7. februar 2023
Træningsstævne i Drivhuset i Virring ved Skanderborg den 4. februar 2023
Vintercup 2023 i Sydstevnshallen i Rødvig den 4. - 5. februar 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 2. februar 2023
Træningsstævne i Vejle på Vejle rideklub den 31. januar 2023
Januarstævne i Drivhuset i Skanderborg den 28. januar 2023
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie ved Rønne den 26. januar 2023
Træningsstævne på Vadum rideskole i Vadum den 22. januar 2023
Vinterstævne i Roskilde 2023 ved Vilvorde den 15. januar 2023
Weekendstævne i Bøvling-Hallen ved Bøvlingbjerg den 14. - 15. januar 2023
Stævne ved vinterudstillingen i Ubberud den 14. - 15. januar 2023
BM i kaninhop 2023 i Søndermarkshallen i Rønne den 13. - 15. januar 2023
Aftenstævne i Haarby på Fyn den 12. januar 2023
Januarstævne i Byhallen i Kolind den 7. - 8. januar 2023
Nytårskur i Drivhuset i Virring ved Skanderborg den 1. januar 2023




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.