AUGUSTSTÆVNE  I  TÅSTRUP,  HOS  VIBEKE  DEN  17.  AUGUST  2019

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær lige
Elite ligeElite lige



Middelsvær lige
Dato: 2019-08-17 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...00.20,2200.13,6600.33,8813
2Line JørgensenDundines Kibalo (Kibalo)00.21,4700.17,5200.38,9912
3Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (N...00.23,3100.26,5000.49,8112
4Tanja PedersenFurukollens Juniper (Jupi)00.35,5000.45,9101.21,4112
5Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)00.24,2210.16,4010.40,621
6Tanja PedersenFurukollens Strange Fruit (Fra...00.27,7810.25,8810.53,661
7Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (F...10.34,1200.38,9711.13,091
8Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...10.35,2200.43,1611.18,38
9Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)10.51,4400.38,2211.29,66
10Sidsel DragelundPhineas00.54,310+11.03,0911.57,40
11Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)00.16,9420.15,3420.32,28
12Regitze ReckWinds Ilinora10.35,3810.21,9720.57,35
13Line JørgensenCrazyjumpers Tulipan (Tulle)00.17,2830.16,1930.33,47
14Cecilie BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)10.41,6020.45,0331.26,63
15Marie FloutrupFurukollens Parsley10.43,6820.49,8131.33,49
16Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)10.28,8130.24,1840.52,99
17Michele LangkjærKlundtes Farewell To England10.52,59Trukket
18Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Ma...20.15,19
19Line JørgensenCrazyjumpers Carlsberg20.27,47
20Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...20.35,10
21Sophie LauridsenCrazyjumpers Eddie Murphy20.35,43
22Line JørgensenHarleys Heaven On Earth (Hachi)20.36,13
23Line JørgensenKlundtes Winter Wonderland (Wi...30.30,44
24Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (Mel...30.46,13
25Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)2+10.51,69
26Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella41.33,22
27Mathilde AndersenSkovvejens El Paso4+11.01,57
28Michele LangkjærTheodore Roosevelt51.24,56
29Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)60.52,71
30Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Hello My Lady (Fel...60.53,43
31Line JørgensenJordbærgårdens Mourning Glory...5+11.20,65
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl. I finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-08-17 19:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Line JørgensenCrazyjumpers Carlsberg00.14,3113
2Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)00.15,971
3Line JørgensenHarleys Heaven On Earth (Hachi)00.16,181
4Mathilde AndersenSkovvejens El Paso00.23,181
5Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)00.25,941
6Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Ma...00.26,031
7Marie FloutrupFurukollens Parsley00.32,25
8Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...00.32,90
9Tanja PedersenFurukollens Juniper (Jupi)00.34,25
10Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)00.44,25
11Sophie LauridsenCrazyjumpers Eddie Murphy10.23,50
12Tanja PedersenFurukollens Strange Fruit (Fra...10.27,06
13Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)10.37,19
14Line JørgensenCrazyjumpers Tulipan (Tulle)10.37,31
15Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)10.44,21
16Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...0+10.50,06
17Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)20.21,06
18Line JørgensenKlundtes Winter Wonderland (Wi...20.21,75
19Tanja PedersenFurukollens Forbidden Fruit (F...20.31,69
20Regitze ReckWinds Ilinora20.33,68
21Anna Herløv HansenJordbærgårdens Mourning Glory...20.46,88
22Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (Mel...30.33,75
23Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Hello My Lady (Fel...30.33,97
24Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)30.39,88
25Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella31.20,16
26Cecilie BrenholdtTheodore Roosevelt41.11,12
27Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)4+10.39,84
28Sidsel DragelundPhineas4+11.06,09
29Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...4+42.49,03
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: A et gennemløb til alle. Fejl og tid er afgørende.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-08-17 12:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00.32,2800.16,1600.48,4413
2Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...00.25,4500.40,7801.06,2312
3Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...10.14,2300.12,7210.26,951
4Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)10.23,5000.19,1310.42,631
5Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia00.57,3710.43,8111.41,181
6Janni BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight (...00.57,2210.48,6011.45,821
7Marie FloutrupStampestaldens Kira11.17,0900.57,6912.14,781
8Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)10.25,0910.12,2220.37,31
9Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...00.19,8420.22,0620.41,90
10Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alca...10.30,2210.27,5920.57,81
11Line JørgensenWinds Cannonball (Cannon)10.41,1910.19,5321.00,72
12Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Law...10.25,7510.35,3421.01,09
13Tanja PedersenKlundtes Pass The Poems (PP)00.17,0930.30,6130.47,70
14Tanja PedersenFurukollens True by Match (Mat...10.31,9320.26,8730.58,80
15Michele LangkjærVesterleds New Lumumba10.31,3120.30,0431.01,35
16Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella10.33,1930.41,4241.14,61
17Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro00.30,5050.56,3451.26,84
18Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...20.12,81
19Tanja PedersenMilleniums Eudoros Från Troja...20.19,71
20Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...20.23,68
21Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira20.31,44
22Tanja PedersenUniKins Fly Away (Alwa)20.38,69
23Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (Mari...20.46,46
24Sophie LauridsenCrazyjumpers Taks20.47,41
25Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*21.21,90
26Tanja PedersenHaugens Little Bird (Rocco)30.34,25
27Cecilie BrenholdtTaharas Ane (Ane)30.48,78
28Line JørgensenCrazyjumpers Porsche (Polle)30.50,94
29Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon2+10.56,60
30Tanja PedersenBjörklövets Radioactive (Radar)40.26,87
31Laura Kähler KnudsenKandies León (León)40.48,06
32Tanja PedersenKlundtes Double Diamond (Diako)40.52,97
33Anna Herløv HansenElvis40.58,28
34Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint (Ro...41.04,16
35Tanja PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)50.23,28
36Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)50.48,25
37Emil JulinKlundtes Lonely Hills4+11.14,41
38Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)51.39,28
39Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...51.47,66
Uplac.Anna Herløv HansenPrinceTrukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs DiscoTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-08-17 17:53:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...00.14,2213
2Marie FloutrupStampestaldens Kira00.22,661
3Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja...00.23,911
4Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)00.33,941
5Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...10.13,87
6Emil JulinStampestaldens Purpurella10.17,32
7Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)10.26,31
8Michele LangkjærVesterleds New Lumumba10.28,97
9Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alca...10.30,06
10Tanja PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)10.34,25
11Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Law...10.35,68
12Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...10.36,00
13Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...10.43,88
14Emil JulinKlundtes Lonely Hills10.56,66
15Tanja PedersenHaugens Little Bird (Rocco)20.23,41
16Sophie LauridsenCrazyjumpers Taks20.30,28
17Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)20.44,44
18Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia20.45,19
19Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*21.06,28
20Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira21.09,03
21Tanja PedersenBjörklövets Radioactive (Radar)30.27,03
22Line JørgensenWinds Cannonball (Cannon)30.31,56
23Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...30.32,53
24Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (Mari...30.36,28
25Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (N...30.36,85
26Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro30.43,53
27Tanja PedersenKlundtes Double Diamond (Diako)2+10.48,44
28Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)30.48,50
29Laura Kähler KnudsenKandies León (León)30.51,93
30Signe BrenholdtTaharas Ane (Ane)40.24,56
31Line JørgensenDundines Kibalo (Kibalo)40.30,44
32Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...40.33,12
33Line JørgensenCrazyjumpers Porsche (Polle)3+11.07,56
34Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)41.12,53
35Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint (Ro...41.23,62
36Anna Herløv HansenElvis3+21.22,03
37Tanja PedersenUniKins Fly Away (Alwa)60.52,71
38Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon61.18,09
39Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco6+2+32.32,40
Uplac.Anna Herløv HansenPrinceTrukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: A et gennemløb til alle. Fejl og tid er afgørende.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-08-17 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...00.26,5900.22,1600.48,7514
2Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)00.35,0900.20,1900.55,2813
3Tanja PedersenUniKins Isla Calero (Camin)00.42,6900.34,4001.17,093
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...10.24,8800.25,3410.50,22
5Tanja PedersenSharpies Blossom Hill (Molle)10.31,4700.27,0310.58,50
6Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)10.48,1300.31,4011.19,53
7Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)10.19,6910.23,2120.42,90
8Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)10.30,4010.19,6320.50,03
9Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...10.51,0410.26,6921.17,73
10Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)10.44,2510.44,0621.28,31
11Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)10.21,2820.25,4630.46,74
12Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)10.23,5320.26,6830.50,21
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)10.51,9720.47,7831.39,75
14Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagårde...20.37,252+10.53,1051.30,35
15Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)1+11.06,0931.07,8152.13,90
16Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...10.25,93Trukket
17Emil JulinBellas Cozy Living30.29,25
18Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (Bella)30.34,19
19Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze30.48,12
20Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)2+10.49,71
21Marie FloutrupWinds Inaya2+10.53,56
22Mette WindWinds GCh. Cyclops2+10.54,16
23Signe BrenholdtFunnys Amira (Amira)2+11.01,63
24Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)2+11.09,16
25Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Al...2+11.22,00
26Emil JulinUniKins Escape (Aslan)1+21.27,57
27Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (Iso)40.17,68
28Tanja PedersenUniKins Dive Clops (Dudii)40.27,53
29Michele LangkjærStampegårdens Agent Venom (Min...40.37,57
30Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol40.54,09
31Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)3+10.59,50
32Marie FloutrupFurukollens True by Willpower41.03,97
33Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker50.54,03
34Michele LangkjærPletvangs Cougar50.54,59
35Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)71.02,94
36Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker71.11,35
Uplac.Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena)Trukket
Uplac.Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut....Trukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Rikke Pernille Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-08-17 16:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidOmløbCert.Point
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...00.26,4414
2Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...00.32,161
3Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...00.40,691-0:26,40
4Mette WindWinds GCh. Cyclops00.40,102-0:43,12
5Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)10.31,97
6Tanja PedersenUniKins Dive Clops (Dudii)10.37,78
7Marie FloutrupWinds Inaya10.40,44
8Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)10.40,91
9Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10.41,38
10Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker10.44,66
11Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)20.20,18
12Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)20.20,37
13Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (Bella)20.24,28
14Emil JulinBellas Cozy Living20.32,31
15Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)20.33,21
16Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (Iso)20.36,16
17Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagårde...20.41,65
18Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Al...20.42,13
19Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)20.43,18
20Signe BrenholdtFunnys Amira (Amira)20.48,81
21Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)20.49,09
22Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...21.07,09
23Michele LangkjærPletvangs Cougar21.11,78
24Emil JulinUniKins Escape (Aslan)1+11.12,01
25Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)30.27,22
26Tanja PedersenSharpies Blossom Hill (Molle)30.48,50
27Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)31.05,79
28Marie FloutrupFurukollens True by Willpower2+11.14,16
29Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)31.16,75
30Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...40.27,69
31Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)40.47,25
32Tanja PedersenUniKins Isla Calero (Camin)40.47,41
33Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol40.57,59
34Michele LangkjærStampegårdens Agent Venom (Min...3+11.31,97
35Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut....2+22.21,60
36Cecilie BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight (...50.45,37
37Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)5+11.21,25
38Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker7+1+22.18,38
Uplac.Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena)Trukket
Uplac.Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)Trukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Rikke Pernille Hansen
Bedømmelsesmetode: A et gennemløb til alle. Fejl og tid er afgørende.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.