STÆVNE  HOS  STALD  SKOVHØJEN  VED  YDING  DEN  18.  AUGUST  2019

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær lige åben
Svær krogetVeteran lige



Let kroget
Dato: 2019-08-18 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Merete MaahnSkovhøjens Skye00:30,2800:21,00012
2Merete MaahnSkovhøjens River00:31,8400:23,16011
3Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)00:53,3100:24,6300-0:20,9711
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)00:36,5000:24,4400-0:22,1011
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeDe)00:37,7200:27,38011
6Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)00:33,7200:28,97011
7Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)00:47,3300:31,44011
8Mette DamgaardSkovhøjens Willow00:33,8200:31,56011
9Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Boy)00:57,0000:35,35011
10Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården00:38,1500:39,93011
11Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)00:45,0900:44,28011
12Ida NicolaisenFønix01:31,4400:50,18011
13Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)01:31,9100:51,59011
14Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...10:46,6000:23,821
15Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...10:49,6000:31,381
16Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino10:51,9700:32,531
17Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Whit...10:38,6500:32,751
18Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården...10:59,4100:36,121
19Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gården00:52,1210:36,661
20Katrine JørgensenHarry11:06,0300:40,221
21Mette DamgaardSkovhøjens Ember10:56,0300:48,911
22Karin MoslundMoslunds Zoe00:59,6810:49,721
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...11:08,5600:51,161
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar11:09,6900:51,491
25Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...11:19,4000:52,031
26Annika NicolaisenJulius (Julle)00:47,5810:56,311
27Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...11:21,8401:01,091
28Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...20:34,1900:16,062
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon20:38,2800:23,692
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)1+10:54,3500:31,652
31Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Umbreon (Omi)10:51,2510:32,032
32Sille Bekke MarcussenLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)11:01,6210:40,342
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau20:59,7200:46,402
34Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix21:13,5901:14,822
35Mette DamgaardSkovhøjens Final Frontier00:58,0921:21,722
36Wiktoria JanikowskaMk´s Prins Ozzy21:01,1210:33,503
37Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...10:37,9420:35,463
38Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...20:40,2510:36,973
39Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)20:58,3410:37,193
40Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Una Vita Nuova10:45,6620:39,403
41Katrine JørgensenSally31:30,5600:39,623
42Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight21:04,6010:40,623
43Mette VangsgaardKato21:11,5011:30,663
44Tilde HedegaardTheo1+11:06,1220:43,134
45Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)21:05,2220:49,444
46Torben NielsenBlomstervejens Chili (Chili)21:19,3820:58,724
47Simone TifalStald Juniors Felix (Felix)11:40,0631:09,474
48Wiktoria JanikowskaLucy31:58,1321:07,845
49Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy41:02,6320:53,506
50Sofie Stubben BrunSkodhusgaards Fnug (Får)3+11:22,062+11:23,877
51Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue40:44,6340:52,938
52Wiktoria JanikowskaSneboldt4+22:17,5331:33,629
Uplac.Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00:43,57Disk.
Uplac.Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales11:33,66Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenSpirit In The Sky (Spirit)Trukket
Uplac.Olivia Lee DyrehaugeDyrehauge's Simba (Simba)Trukket
u49Maja SembergMoslund's Sweet Miss Lilly (U)51:02,1910:31,786
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Annette, Heidi og Julie
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2019-08-18 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbKl.pr.PindPoint
1Cathrine Lind JakobsenStjerneregns Juliette (M)00.29,4700.12,3100-0:11,7213
2Aase BjernerBygholms Thor (M)00.34,8400.12,7800-0:13,4712
3Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna) (M)00.15,7800.13,50012
4Anja SembergStjerneregns Across The Univ...(M)00.16,3800.13,75012
5Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gård...(L)00.17,4400.16,59022
6Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Bo...(M)00.45,5000.19,97012
7Sarah MadsenSundahls Spontan (Spiir) (M)00.18,1500.23,47012
8Karin MoslundMoslunds Zoe (M)00.27,7810.11,0611
9Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo) (M)00.13,7810.11,1011
10Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. .....(M)00.25,0010.12,1611
11Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Be...(M)10.18,4100.12,471
12Maja SembergStjerneregns All You Need Is...(M)00.17,4710.12,911
13Mette DamgaardSkovhøjens Ember (M)00.24,8510.13,511
14Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)10.27,2200.13,781
15Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (T...(M)10.34,1300.14,761
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker...(M)10.15,7200.14,901
17Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chéri...(L)10.19,7800.15,971
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Clair...(M)00.23,0310.17,721
19Anja SembergStjerneregns Rosalee (M)10.23,7200.18,351
20Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Ho...(M)00.43,7810.21,531
21Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (M)10.24,7500.22,591
22Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (M)10.39,9100.23,031
23Merete MaahnSkovhøjens River (M)10.33,1800.29,001
24Simone TifalLego-Gårdens C6H12O6 (M)00.27,4410.30,411
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Rene...(M)00.32,0310.30,531
26Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy M...(M)00.25,6810.33,191
27Ida NicolaisenKandies Králik (M)10.19,8100.33,311
28Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare...(L)00.31,9610.36,071Bestået
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimur...(M)00.14,6620.11,502
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)0+10.44,6310.12,882
31Merete MaahnSkovhøjens Skye (M)10.29,5710.13,032
32Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy) (L)10.29,5610.14,252
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(M)10.32,0010.16,782
34Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gård...(L)20.34,7500.28,002
35Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino (M)20.25,0600.31,222
36Mette DamgaardSkovhøjens Willow (M)10.35,970+11.12,342
37Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gårde...(M)20.18,2510.15,973
38Torben NielsenBlomstervejens Chili (Chili)...(L)2+11.02,4000.18,373Bestået
39Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Wh...(L)00.28,9330.35,623
40Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar...(M)20.39,0620.49,784
41Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen) (L)30.21,1920.20,825
42Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess) (L)21.10,4430.59,885
43Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Purple Arari...(M)20.39,4140.32,626
44Mette VangsgaardKato (L)3+11.20,2520.41,596
45Wiktoria JanikowskaMk´s Prins Ozzy (L)4+11.00,630+10.47,716
46Bente Bøje JensenVB Chico De Belleza (Chico) (M)3+11.27,2130.20,477
47Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"...(M)20.29,5650.45,347
48Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight (L)40.54,2230.57,257
49Ida NicolaisenKaningaardens Luna-Star (L)61.47,8551.37,6511
Uplac.Ida NicolaisenFønix (M)Trukket
u29Lene GadkjærZentas Parkour (Palle) (U)00.42,0010.36,941
Uplac.Mette DamgaardBjørkvangs Triple Threat (U)Trukket
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Anja og Maja
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-08-18 13:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)00:49,6000:25,84013
2Anja SembergMoslunds Clio00:40,3400:30,44012
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob....01:20,6300:49,38012
4Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)01:01,4400:50,50012
5Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...01:21,6000:55,38012
6Maja SembergNødkærlunds Pistacia10:43,0000:24,4311
7Maja SembergMoslunds Cocio10:49,1900:35,1911
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin10:48,7500:43,4011
9Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...12:13,8401:05,3111
10Maja SembergMøllerhusets I Am Legend11:05,5910:32,472
11Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:55,0310:36,062
12Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast10:46,8810:39,842
13Aase BjernerBygholms Tabasco Chili11:54,5310:46,222
14Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!11:14,5311:21,872
15Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Beige Prins Ni...11:28,6320:44,593
16Anne-Mette FoghStampegårdens Starlight Express2+22:24,8101:08,874
17Simone TifalBellas Nomess51:43,0751:34,4710
Uplac.Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...01:13,37Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse......11:03,10Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)11:23,69Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...30:46,22Trukket
Uplac.Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...Trukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-08-18 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Wil...00:12,8800:10,1503
2Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna00:17,1300:10,9102
3Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)00:18,5600:13,1602
4Merete MaahnSkovhøjens Freestyle00:23,1900:17,6902
5Sofie Stubben BrunBlancos Epata Abu Sir01:04,8400:22,9402
6Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (Cham...01:04,7200:44,9102
7Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"00:36,6610:35,101
8Merete MaahnSkovhøjens Dash00:38,7410:44,621
9Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)10:29,9041:28,475
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.