STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  3.  AUGUST  2019

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Svær lige åbenVeteran lige
Veteran krogetLængdehop



Let lige
Dato: 2019-08-03 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ....10.27,8200.15,1910.43,0112
2Astrid Egebo LarsenEgebos Strejf00.21,4710.26,8210.48,291
3Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferlaf)10.26,5700.43,5611.10,131
4Caroline Kjær TheilvigMidnights Pauline (Pauline)00.31,5710.49,5311.21,101
5Sidsel DragelundPhineas10.36,6810.51,6521.28,33
6Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel10.44,7510.47,3221.32,07
7Sofie SchollertHeartlands Cola (Jolly)30.25,9400.16,4730.42,41
8Isabella ColomboSnogebakkens Hannah Montana10.32,5320.27,1330.59,66
9Line HauritzMaglebo's Kængubarn (Kængu)30.39,3800.37,9131.17,29
10Rikke Pernille HansenFire Pote's Unik10.46,7220.41,2231.27,94
11Anna Herløv HansenFilur20.59,9021.01,5642.01,46
12Caroline Kjær TheilvigSundays Winter Holiday (Wilma)30.31,8720.22,4350.54,30
13Olivia Alsbæk DivljakovicDangerous Queen (Tallulah)40.54,8410.34,7851.29,62
14Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight31.09,3720.57,4452.06,81
15Emilie AnkerdalMollegaardens Ella (Ella)50.46,3210.28,7261.15,04
Uplac.Caroline Kjær TheilvigSáturdays Mayflower (Flower)41.03,04Trukket
Uplac.Emilie AnkerdalMollegaardens Maddie (Maddie)Trukket
Uplac.Emma JørgensenCrazyjumpers Vale Per Sempre (...Trukket
Uplac.Olivia Alsbæk DivljakovicKong Pålæg Den Første (Oleg)Trukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2019-08-03 14:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (H...(M)00.15,0400.13,6800.28,7213
2Regitze ReckWinds Ilinora (M)00.26,5900.13,1600.39,7512
3Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Kett...(M)00.34,1300.17,1600.51,2912
4Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)10.42,9300.20,7811.03,711
5Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella) (M)00.32,5720.14,9320.47,50
6Anna Herløv HansenPrince (M)10.34,0610.24,2520.58,31
7Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferl...(L)10.37,5610.40,5621.18,12
8Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes...(L)20.22,3510.13,5030.35,85
9Mathilde AndersenSkovvejens El Paso (M)30.19,2210.13,2840.32,50
10Isabella ColomboSnogebakkens Hannah Montana (L)20.28,7920.19,2240.48,01
11Caroline Kjær TheilvigMidnights Pauline (Pauline) (L)40.35,3820.23,2560.58,63
12Astrid Egebo LarsenEgebos Strejf (L)40.43,6620.22,4761.06,13
13Line HauritzMaglebo's Kængubarn (Kængu) (L)50.47,8410.42,9361.30,77
14Rikke Pernille HansenFire Pote's Unik (L)51.09,9011.14,6662.24,56
15Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel (L)30.41,6240.35,9171.17,53
16Sofie SchollertEgevangs Teddy (Teddy) (M)5+11.35,6610.39,0372.14,69
17Sidsel DragelundPhineas (L)61.33,292+11.02,9092.36,19
18Rikke ThremsSkovvejens Vaiana (M)81.09,4730.38,96111.48,43
Uplac.Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight (L)Trukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-08-03 15:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (A...(S)00.15,7800.25,6000.41,3813
2Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi) (S)00.44,0310.30,1911.14,221
3Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summers...(S)20.14,7200.12,2520.26,97
4Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (H...(M)10.26,9310.29,8520.56,78
5Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Kett...(S)10.43,6610.17,2221.00,88
6Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili* (S)20.41,5600.22,0621.03,62Bestået
7Anna Herløv HansenElvis (S)0+11.02,5710.24,9621.27,53
8Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea) (S)20.39,2210.23,1231.02,34
9Regitze ReckWinds Ilinora (M)30.20,4410.14,3140.34,75
10Anna Herløv HansenPrince (M)20.54,0620.25,6341.19,69
11Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro (S)21.10,5320.56,6542.07,18
12Mathilde AndersenSkovvejens El Paso (M)30.25,8820.32,7550.58,63
13Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella) (M)30.18,3430.16,8160.35,15
14Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva) (S)40.44,0620.30,7861.14,84
15Sofie SchollertEgevangs Teddy (Teddy) (M)4+11.08,5721.09,7872.18,35
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-08-03 13:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line HauritzMy Name is Trouble af Gress (T...00.18,8400.18,7500.37,593
2Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.29,5300.17,8100.47,342
3Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød21.57,2201.41,1623.38,38
4Caroline Juul GebuhrStampegårdens Tales of Symphon...20.56,8110.44,6331.41,44
5Rikke Pernille HansenSpringers Trille30.35,6020.33,2151.08,81
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Rikke Threms
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-08-03 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.38,9100.32,4101.11,32
2Caroline Juul GebuhrStampegårdens Tales of Symphon...00.53,9401.05,1601.59,10
3Line HauritzMy Name is Trouble af Gress (T...00.43,6620.46,6921.30,35
4Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød12.00,322+12.42,0644.42,38
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Rikke Threms
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-08-03 10:30:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)O-O--O-O-OOXOOOXXX14
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze--O-O---XOXXOOXOOXXX
3Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...O----O---XOOXOXXOXXX
4Mette WindWinds Ch. Cyclops--O-O----OOXOXXX
5Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...O-O--XXO-O-OXOXOXXX
6Anna Herløv HansenPralinens Mercury TwilightXOOOXOXOXXOXOOXOOXOXXX
7Anna Herløv HansenElvisOOO-OOOOOXXX
8Mette WindFunnys Inabi Uchiha (Inabi)O-OO-XO-XXX
9Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...OO-O-XXX
10Caroline Kjær TheilvigMidnights Pauline (Pauline)OXOXOXOXXX
11Regitze ReckWinds IlinoraOOOXXX
12Rikke Pernille HansenFire Pote's UnikXOXOXXX
13Mathilde AndersenSkovvejens El PasoXXOXXOXXX
14Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (Ama...O--XXX
14Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi)O--XXX
14Mette WindDundines Liva Weel (Liva)O-Trukket
14Sidsel DragelundPhineasO-XXX
Uplac.Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*XXX
Uplac.Sofie SchollertEgevangs Teddy (Teddy)XXX
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.