SOMMERSTÆVNE  PÅ  THORSHØJGÅRD  I  ISHØJ  DEN  28.  JULI  2019

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetSvær kroget
Elite krogetVeteran kroget



Let kroget
Dato: 2019-07-28 15:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Ma...00.23,6900.23,31012
2Emil JulinFunnys Bizzy Dizzy Beez00.36,3400.41,88011
3Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ....00.37,2500.51,28011
4Mia HansenFunnys Manse00.32,9400.57,84011
5Regitze ReckWinds Ilinora00.51,4300.58,56011
6Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferlaf)00.39,2100.59,03011
7Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (F...00.27,8801.02,75011
8Mia HansenMilleniums Mister Marvelous10.33,9100.29,001
9Mia HansenBjörklövets Screaming Meemies...00.39,5010.33,501
10Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...10.27,0300.34,591
11Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...00.36,2810.45,471
12Line HauritzMaglebo's Kængubarn (Kængu)11.00,7801.07,621
13Mia HansenTumles Kiss Me00.32,7220.49,912
14Mia HansenFunnys Bouncing Bugs10.27,4620.43,073
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-07-28 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Eclipse00.31,8800.34,75013
2Signe BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...00.40,4000.39,34012
3Mia HansenKlundtes Pass The Poems00.44,7500.56,10012
4Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)01.25,7501.22,13012
5Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (F...10.51,7800.40,2211
6Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...00.55,0610.41,901
7Mia HansenFunnys Palette00.45,7810.42,721
8Emil JulinKlundtes Lonely Hills11.04,7200.46,001
9Mia HansenFunnys Forest Drop11.07,2201.00,721
10Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vilj...00.59,6811.32,621
11Mia HansenFunnys Taxan11.04,6010.28,662
12Mia HansenFunnys Heart Beat10.45,2810.35,162
13Mia HansenHønsehusets Something That I W...10.41,9310.41,502
14Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)10.38,1510.45,752
15Emil JulinTumles Castle On the Hill (Cai...01.04,0321.39,092
16Mia HansenFunnys No Return10.49,3721.01,213
17Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella (Ell...10.54,3421.25,753
18Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)20.59,56
19Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)21.00,65
20Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)21.22,90
21Sidsel DragelundPhineas21.30,16
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-07-28 12:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja...01.08,6000.39,35013
2Mia HansenKlundtes First Strike00.47,2500.44,85012
3Signe BrenholdtFunnys Amira (Amira)01.06,3200.48,75012
4Signe BrenholdtStampestaldens Donatello (Dona...00.58,4600.55,59012
5Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00.51,7801.13,72012
6Emil JulinUniKins Escape (Aslan)10.37,8800.22,8711
7Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...10.46,3700.37,5011
8Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...11.23,5000.49,5011
9Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)11.12,5001.03,8211
10Mia HansenFunnys Zlatava00.52,9711.23,5911
11Mia HansenFunnys Aura10.55,7510.35,342
12Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)11.05,6910.37,032
13Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...10.57,2510.39,122
14Emil JulinBellas Cozy Living11.02,3410.40,192
15Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...10.56,6210.48,352
16Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...01.16,1020.51,352
17Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick11.40,3421.34,813
18Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (Bella)11.50,9021.46,503
19Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (Iso)20.45,66
20Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...21.15,63
21Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)21.33,44
22Signe BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight (...21.55,47
23Camilla Kirk JensenKlundtes Haunted Forest (Fox)30.34,44
24Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena)31.11,90
25Signe BrenholdtTaharas Ane40.39,94
26Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (...41.03,16
27Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower (No...41.32,84
28Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)41.42,81
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...Trukket
Uplac.Mia HansenKlundtes Little AdventureTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-07-28 17:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...00.33,4700.29,63013
2Mia HansenFunnys Athena (Athena)00.54,5300.37,84012
3Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...01.05,6900.40,62012
4Mia HansenKlundtes Pass The Poems00.36,6600.47,72012
5Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)01.07,9700.51,25012
6Emil JulinBellas Cozy Living01.09,1300.53,34012
7Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...00.45,8401.00,06012
8Mia HansenFurukollens True by Match (Mat...10.47,9400.31,1911
9Mia HansenMilleniums Eudoros Från Troja...01.00,7510.37,2211
10Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (...11.03,3100.44,0011
11Mia HansenKlundtes Tales by Light (Thild...10.45,2800.50,1911
12Signe BrenholdtStampestaldens Donatello (Dona...10.50,9000.51,0311
13Emil JulinUniKins Escape (Aslan)00.55,970+11.04,9711
14Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick11.38,3401.11,9411
15Signe BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight (...0+12.00,2501.56,5011
16Signe BrenholdtFunnys Amira (Amira)00.44,5320.31,572
17Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (Iso)10.51,0010.45,222
18Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)11.12,6510.53,972
19Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...11.00,0611.02,282
20Signe BrenholdtTaharas Ane10.36,5320.38,913
21Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)11.21,8120.43,633
22Mia HansenFunnys Aura20.53,57
23Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower (No...21.12,00
24Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)21.18,09
25Mia HansenKlundtes Bellarena (Bella)21.30,25
26Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)1+11.37,31
27Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)2+12.13,97
28Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...3+1+42.54,31
Uplac.Charlotte EllebyKlundtes Haunted Forest (Fox)Trukket
u28Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)...3+11.53,94
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-07-28 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)11.19,3710.46,9020-0:40,8114
2Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)00.50,5320.46,882Trukket
3Mia HansenBellas Pappelina10.56,5911.01,212
4Charlotte EllebySundahls SCh. Ella (Grå)1+12.15,5910.35,883
5Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)20.59,5010.40,383
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...11.06,1820.48,163
7Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)21.21,5010.51,783
8Mia HansenFunnys Nio-Nima11.04,7820.54,563
9Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor Doom21.06,5611.17,503
10Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)30.49,22
11Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)30.56,60
12Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...30.57,41
13Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)31.06,94
14Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)31.11,16
15Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...31.13,31
16Camilla Kirk JensenFunnys Inabi Uchiha31.28,85
17Emil JulinUniKins Ch. Oasis of the Seas...1+21.48,28
18Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...7+11.25,60
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)Trukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-07-28 15:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.29,3700.21,5303
2Mia HansenWinds GCh. Nioryu00.28,3700.27,4402
3Line HauritzMy Name is Trouble af Gress (T...00.46,3700.43,7202
4Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir10.48,3200.50,001
5Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air10.30,5001.17,461
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.