STÆVNE  VED  LAND  &  FRITID  I  HEDENSTED  DEN  20.  -  21.  JULI  2019

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeVeteran lige
Længdehop



Let lige
Dato: 2019-07-20 16:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...00:29,3000:12,24012
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne00:54,2800:17,31011
3Freja Havemann HansenFunnys Fantasia (Sia)00:23,2500:30,75011
4Laura Kähler KnudsenFurukollens Parsley01:23,8800:49,00011
5Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii...0+10:46,9700:11,2211
6Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)10:28,0300:17,0011
7Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)00:31,4410:17,0911
8Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)10:59,5000:19,221
9Smilla VejsgaardKandies Kalenci "Kalle"10:37,5000:29,001
10Marlene BruhnJordbærgårdens Double Dare (Di...10:30,8400:29,471
11Wiktoria JanikowskaBlomstervejens Chili01:36,3411:36,661
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)10:40,2310:17,842
13Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel10:49,3810:22,722
14Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...10:44,4610:23,562
15Torben NielsenMk´s Prins Ozzy10:42,5010:24,282
16Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...11:29,9410:39,912
17Natasja Vester NielsenTorhøjs Alaska (Alaska)01:47,3721:36,542
18Annika NicolaisenJulius (Julle)21:46,0001:40,192
19Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...30:36,6500:21,163
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)20:38,8410:22,533
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon20:34,2910:38,253
22Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)21:27,5011:16,753
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)1+11:13,4111:46,613
24Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy21:06,8520:31,514
25Smilla VejsgaardGammelgaards My Name Is Trouble2+10:49,5610:37,004
26Louise TovgaardTovgaards En-øre20:32,7820:38,254
27Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui21:17,1621:00,594
28Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Ch......30:34,4430:37,006
29Freja Havemann HansenSolsidens Little Flower (Lilje)41:01,7520:54,626
30Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Ferrari (Luna)61:08,1911:06,917
31Tilde HedegaardFine21:02,4761:44,008
Uplac.Martina Cathrine JensenSnebold31:07,00Trukket
Uplac.Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)Trukket
Uplac.Anita FrederiksenMimrelunds NinusTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-07-21 09:42:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne00.20,2700.10,91012
2Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...00.29,6200.13,6200 - 12,5411
3Anja SembergStjerneregns Across The Univer...00.20,8100.13,7000 - 13,4011
4Freja Havemann HansenFunnys Fantasia (Sia)00.22,2300.13,5000 - 15,2811
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...00.31,4800.14,23011
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)00.25,7100.14,93011
7Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii...00.20,7000.19,60011
8Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00.38,9800.23,99011
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00.48,3100.27,15011
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)00.32,1600.27,35011
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00.45,0800.32,33011
12Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)10.32,5900.20,021
13Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)10.46,9800.20,841
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00.41,5910.23,681
15Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui11.09,9800.24,531
16Marie FloutrupFurukollens Parsley10.42,9100.25,221
17Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Boy)10.28,6200.30,891
18Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)11.02,7800.35,551
19Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean10.34,6200.47,391
20Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...00.39,9020.14,982
21Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy10.22,2210.21,392
22Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller10.37,0810.21,452
23Louise TovgaardTovgaards En-øre1+11.27,2700.24,462
24Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel11.01,1310.39,652
25Smilla VejsgaardKandies Kalenci "Kalle"00.27,6820.41,572
26Amalie PiilmannStjerneregns Sean20.34,3500.45,062
27Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...30.51,1000.21,443
28Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro......2+10.45,2800.26,873
29Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...30.38,6000.28,093
30Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)21.03,3511.03,333
31Wiktoria JanikowskaBlomstervejens Chili21.43,5011.08,383
32Natasja Vester NielsenTorhøjs Alaska (Alaska)21.54,9511.47,613
33Annika NicolaisenJulius (Julle)30.49,2510.16,494
34Ida NicolaisenFønix20.52,1620.18,254
35Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)30.34,7310.41,894
36Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)30.48,8320.17,965
37Anita FrederiksenMimrelunds Ninus31.34,5720.55,785
38Amalie PiilmannStald Piilmanns Basse (Basse)4+11.52,3200.59,385
39Freja Havemann HansenSolsidens Little Flower (Lilje)50.52,0410.25,086
40Torben NielsenMk´s Prins Ozzy51.02,5910.34,286
u18Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (Lo...10.46,6000.35,341
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-07-20 14:06:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble00:22,8100:16,67013
2Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)00:38,1610:15,0611
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...00:35,2810:17,8711
4Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia11:05,4400:20,1611
5Anita FrederiksenSommerly´s Shadow10:29,6800:20,2511
6Ida NicolaisenFønix01:43,7310:26,091
7Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)11:33,7200:45,931
8Lene GadkjærBellas Age of Extinction (Exi)11:28,8400:49,471
9Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00:34,2220:23,502
10Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...20:53,7200:24,462
11Anja SembergStjerneregns Across The Univer...10:46,5610:25,872
12Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller10:32,7810:40,502
13Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...10:53,7210:48,212
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...30:34,8300:15,353
15Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)20:54,1311:37,063
16Anja SembergStjerneregns Rosalee30:28,9010:18,874
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...40:59,3210:22,505
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...30:42,0320:38,815
19Ida NicolaisenKandies Kràlik30:45,9020:42,485
20Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)51:39,3120:33,947
Uplac.Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)81:12,71Trukket
2000Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (Lo...21:21,12Trukket
u7Lene GadkjærZentas Parkour (Palle) (U)10:57,5900:33,251
u9Maria GadkjærMalegas Air Force One (Frida)...11:00,1501:12,231
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Bente Bøje
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-07-21 13:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Laura Kähler KnudsenKandies León (León)00.42,7200.23,06013
2Marie FloutrupStampestaldens Kira00.55,4100.29,34012
3Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)00.46,7500.38,35012
4Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...10.56,5900.23,9411
5Mette BrandbygeMilleniums Palermo10.56,0300.42,0011
6Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)11.18,5701.35,7211
7Aase BjernerBygholms Thor20.53,2200.31,472
8Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Black Castiel20.56,0600.32,382
9Laura Kähler KnudsenJordbærgårdens Captain Cold21.05,9700.39,222
10Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)21.08,5300.39,782
11Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)11.15,8410.41,782
12Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia00.58,8820.43,752
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......11.02,6010.50,442
14Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...10.58,1910.57,032
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...11.27,9711.06,032
16Simone TifalHybens Nero Kostovite (Nero/ko...21.11,4401.08,292
17Nella NielsenStjerneregns Big McIntosh (Big...10.53,9011.09,072
18Louise TovgaardTovgaards Mickey11.04,0911.19,502
19Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)2+10.58,5600.25,503
20Anita FrederiksenSommerly´s Shadow30.36,0400.26,593
21Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)10.44,8420.30,973
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella1+11.23,4610.46,973
23Anja SembergStjerneregns Rosalee30.36,6310.23,004
24Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie30.31,8710.31,354
25Ida NicolaisenKandies Kràlik30.44,8310.41,664
26Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)20.53,9421.24,654
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...41.14,8410.45,475
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black ....41.19,7210.48,155
29Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili51.00,8100.52,595
30Wiktoria JanikowskaKlundtes Shere Khan (Sean)41.16,8710.52,855
31Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....21.42,0931.18,165
32Torben NielsenKlundtes Simple Ways31.11,5021.30,165
33Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...40.47,6320.34,756
34Lene GadkjærBellas Age of Extinction (Exi)3+12.04,341+11.56,416
35Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia40.52,4431.10,007
36Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)41.08,7541.12,448
v5Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (W...(V)00.21,6310.26,871
u4Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...01.08,1601.01,720
u23Lene GadkjærZentas Parkour (Palle) (U)21.19,4011.00,193
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force One (Frida)...10.56,63Disk.
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Torben Nielsen og Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-07-20 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani00:19,7800:10,71013
2Anja SembergMoslunds Clio00:39,9700:25,18012
3Maja SembergNødkærlunds Pistacia10:43,4000:28,9711
4Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)10:35,4400:34,8811
5Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:58,8700:36,8711
6Maja SembergMøllerhusets I Am Legend01:17,3120:23,412
7Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gu...10:33,0310:27,222
8Maja SembergMoslunds Cocio21:02,2500:32,412
9Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia11:03,9110:40,532
10Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)01:59,8220:55,502
11Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...10:25,7220:14,063
12Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)31:06,0000:15,373
13Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)11:06,3720:38,403
14Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...31:08,5000:42,193
15Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)11:06,8421:03,783
16Louise TovgaardTovgaards Mickey10:58,3521:11,343
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......21:00,1920:34,344
18Laura Kähler KnudsenJordbærgårdens Captain Cold3+11:28,6300:37,004
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin31:01,2810:44,184
20Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...1+11:44,8120:58,074
21Laura Kähler KnudsenKandies León (León)41:00,6000:58,324
22Smilla VejsgaardStampegårdens One Million (Mil...30:35,1220:23,035
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia30:40,5720:23,165
24Torben NielsenKlundtes Simple Ways10:52,9741:59,105
25Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)40:54,3720:41,446
26Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Black Castiel71:06,1000:25,727
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...3+1+12:09,1920:40,327
28Sille Bekke MarcussenStjerneregns Prince Blue Blood3+22:15,9431:39,598
Uplac.Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo4+1+42:57,66
Uplac.Anne-Mette FoghStampegårdens Starlight ExpressTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black ....Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Eclipse......Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaTrukket
Uplac.Marie FloutrupStampestaldens KiraTrukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaKlundtes Shere Khan (Sean)Trukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Lisette og Maria
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-07-21 10:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marie FloutrupFurukollens True by Willpower01.14,9700.40,00013
2Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)01.02,5600.51,94012
3Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)00.34,1010.37,9411
4Marie FloutrupWinds Inaya11.13,2800.38,0911
5Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (Tippie)10.55,7200.38,2511
6Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...11.12,6900.57,1611
7Anja SembergMoslunds Clio20.39,2200.26,942
8Maja SembergMoslunds Cocio21.25,4400.39,822
9Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)20.40,7500.41,382
10Anne-Mette FoghStampegårdens Starlight Express21.20,5001.21,032
11Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)20.51,1210.31,133
12Aase BjernerNødkærlunds Mandel20.46,1610.33,633
13Maja SembergMøllerhusets I Am Legend10.48,3720.36,943
14Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31.18,5600.40,503
15Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...21.05,3810.43,573
16Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)1+12.03,0711.26,123
17Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!2+12.01,4401.46,323
18Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gu...21.10,5921.14,624
19Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia21.33,9121.14,694
20Aase BjernerBygholms Tabasco Chili31.39,8211.20,564
21Simone TifalBellas Nomess41.17,6610.39,225
22Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...31.15,2120.39,475
23Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani51.19,4000.41,785
24Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...31.09,6020.45,375
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob....31.12,5020.55,225
26Smilla VejsgaardStampegårdens One Million (Mil...40.46,6520.32,916
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse......41.43,6520.53,506
28Maja SembergNødkærlunds Pistacia4+11.18,2820.34,977
29Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin4+11.36,2820.53,057
30Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...3+11.45,4741.03,098
Uplac.Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...1+22.19,53Trukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Mette Brandbyge og Laura Kähler Knudsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-07-20 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...00:34,8500:21,10014
2Marie FloutrupFurukollens True by Willpower01:06,1600:45,78013
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki00:51,5600:51,5603
4Lisette KongerslevSundahls Innkeeper10:43,2800:22,501
5Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)00:26,2210:23,381
6Anne-Mette FoghBjørkebakkens Touch of Harmony00:56,7810:28,871
7Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:43,0610:29,811
8Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)10:53,9400:34,001
9Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...11:21,2900:35,001
10Maria GadkjærMalegas Obelix (Obi)00:53,0610:36,311
11Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)10:26,9410:29,352
12Marie FloutrupWinds Inaya20:54,5600:30,222
13Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:36,6910:41,162
14Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...21:05,7200:48,502
15Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...21:32,8101:06,732
16Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World2+11:06,9000:27,003
17Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)31:06,3200:28,603
18Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)31:25,5000:37,503
19Maria GadkjærMalegas Asterix11:11,8220:39,503
20Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon40:41,8210:43,225
21Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo31:12,5620:43,755
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob....41:10,2210:59,495
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...2+21:46,3611:03,565
24Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite (Sprite)41:42,1611:26,225
25Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...61:18,2210:37,977
26Anja SembergElmelys Glenbriar Fugu af Fion...21:12,0051:18,067
27Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut....2+42:56,3111:55,197
28Betina MillerRozettas Plectrum4+22:29,4741:47,0010
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)4+22:18,78Trukket
Uplac.Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)51:08,81Trukket
Uplac.Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...Trukket
Uplac.Maria GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy (T...Trukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-07-20 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerFionas Jazz Jack00:27,9700:25,1503
2Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right00:47,0001:20,6602
3Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00:46,5010:34,841
4Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir10:49,2200:38,041
5Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Wil...00:15,1620:16,252
6Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (Cham...11:06,6210:33,252
Uplac.Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (Lillo)31:20,72Trukket
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-07-21 16:30:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210Cert.Point
1Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...O-O-O-O-OOOOXXX14
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia--O-O-O-OOOXOXXX1
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...O--O-O-XOXOOOXXX
4Nella NielsenFunnys QuicksilvaOOOOOOOOOOXOXXX
5Kirsten BjergSommerly´s Comet GalaxyO-OOXOXOOOXOOXOXXX
6Maja SembergMoslunds Cocio--OO-O-XO-O-XXX
7Maria GadkjærSharpies Karma Kiss (Karma)-O--OXO-O-XO-XXX
8Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)O-OOOOXXOOXOXOXXX
9Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon--O-O-O-OXXX
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...-XOOOOOOOOXXX
11Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...O-XO-XXOXOXOXOXXX
12Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut....---XOXXOO-XXOXXX
13Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)O--O--O--XXX
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......O--OO-O-XXX
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaO-O-XOOOXXX
16Maja SembergNødkærlunds Pistacia--OOOXOXXOXXX
17Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)-XOOXOOXOXXO
18Amalie PiilmannStjerneregns SeanOOOOOXOXXX
19Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance--XOXXOXOXOXXX
20Louise TovgaardTovgaards Mickey-XOOOOXXX
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá FennekinO--OXOXXX
22Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...OOOOXO
23Maria GadkjærMalegas Asterix-XOOOXOXXX
24Torben NielsenKlundtes Simple WaysOXOXOXOXXOXXX
25Wiktoria JanikowskaMk´s Prins OzzyXXOXXOXOXXOXXOXXX
26Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Boy)OOOOXXX
27Laura Kähler KnudsenKandies León (León)-XOXOXOXXX
28Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....XOOOXXOXXX
29Marie FloutrupWinds Inaya--OX
30Wiktoria JanikowskaKlundtes Shere Khan (Sean)OOXXX
Uplac.Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)--XXX
Uplac.Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...-XXX
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Anja Semberg
Sekretær: Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: 40 cm
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.