DYRENES  DAG  I  SLAGELSE  LYSTANLÆG  DEN  23.  JUNI  2019

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Længdehop



Let lige
Dato: 2019-06-23 15:03:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Mathilde AndersenSkovvejens El Paso00:18,3712
2Line JørgensenCrazyjumpers Lamborghini (Lamb...00:20,131
3Michele LangkjærJackie Kennedy00:20,281
4Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ....00:25,451
5Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)00:35,631
6Tanja PedersenFurukollens Juniper00:42,70
7Sophie LauridsenKlundtes Smile of Insanity00:45,31
8Michele LangkjærSkovvejens Vega10:14,45
9Rebecca ClausenLapins Cliff10:17,11
10Line JørgensenHarleys Heaven On Earth (Hachi)10:21,26
11Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferlaf)11:03,39
12Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (F...20:27,33
13Line HauritzMaglebo's Kængubarn (Kængu)20:28,88
14Tanja PedersenFurukollens Strange Fruit20:38,37
15Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)20:39,06
16Sophie LauridsenDet Søde Livs Eclipse20:43,20
17Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight40:57,04
18Rebecca ClausenCrazyjumpers Jolly Cola51:26,74
19Rebecca ClausenDet Søde Livs Milky Way (Milky...71:21,43
20Sophie LauridsenDawns Breaking6+12:01,53
Uplac.Line HauritzFire Pote's Unik (Unik)Trukket
Uplac.Rebecca ClausenCrazyjumpers PaprikaTrukket
Uplac.Rebecca ClausenDet Søde Livs Pilsner (Pilsner)Trukket
Uplac.Rebecca ClausenDet Søde Livs Yankie (Yankie)Trukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2019-06-23 15:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidOmløbPindPoint
1Line JørgensenCrazyjumpers Porsche (Polle)...(M)00:20,8413
2Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (...(M)00:22,951
3Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic...(M)00:25,221
4Camilla Kirk JensenKlundtes Haunted Forest (Fox...(M)00:27,551
5Viktoria Behrendt ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Kett...(M)00:28,771
6Mikala WolgastFunnys Cool Cover (L)00:32,812
7Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella) (M)00:34,371
8Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Style...(L)00:36,862
9Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack) (M)00:38,750 - 0:24,341
10Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød (M)00:38,733 - 1:07,26
11Line HauritzMaglebo's Kængubarn (Kængu) (L)00:40,04
12Regitze ReckWinds Ilinora (M)00:43,12
13Sophie LauridsenDet Søde Livs Eclipse (L)00:47,15
14Line JørgensenDundines Kibalo (Kibalo) (M)10:20,67
15Line JørgensenCrazyjumpers Carlsberg (M)10:32,49
16Sophie LauridsenCrazyjumpers Eddie Murphy (M)10:32,87
17Michele LangkjærKlundtes Farewell To England...(M)10:34,88
18Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate) (L)10:37,21
19Line JørgensenHarleys Heaven On Earth (Hac...(L)10:41,07
20Mathilde AndersenSkovvejens El Paso (L)10:47,53
21Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferl...(L)11:05,40
22Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)11:09,06
23Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe) (M)20:21,14
24Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit...(L)20:23,40
25Michele LangkjærSkovvejens Vega (L)20:24,53
26Rebecca ClausenLapins Cliff (L)20:27,48
27Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (A...(M)20:28,17
28Rikke Pernille HansenFire Pote's Frederik (M)20:35,69
29Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (H...(M)20:39,38
30Line JørgensenJordbærgårdens Mourning Glor...(M)1+10:40,25
31Sanne AndersenKlundtes Bagheera (M)20:54,96
32Camilla Kirk JensenUniKins Dreams of Destiny (M)20:59,57
33Line JørgensenCrazyjumpers Lamborghini (La...(L)30:27,41
34Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Lies and Fireflies...(M)30:28,66
35Line JørgensenFunnys Nioryu Nobi (Nobi) (M)30:33,64
36Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes...(L)30:34,47
37Signe BrenholdtStampestaldens Allison (Alli...(M)2+10:49,70
38Sophie LauridsenKlundtes Smile of Insanity (L)2+11:08,40
39Sanne AndersenHybens Minestrone De Orzetto...(L)40:49,12
40Sanne AndersenKlundtes Sabor (M)40:53,60
41Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Vaiana (M)50:46,86
42Mikala WolgastBlack Moonlight's Daylight (...(L)50:49,30
43Line JørgensenKlundtes Winter Wonderland (...(M)71:15,70
Uplac.Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight (L)Trukket
v2Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (M...(V)00:22,02
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja Pedersen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-06-23 10:40:00

Plac.FørerKanin80100120140160180200220230240250260270Cert.Point
1Tanja PedersenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...O---O-OOO-O-XXX14
2Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...O--O-OOOOXOXOXXX1
3Sophie LauridsenCrazyjumpers TaksXO-OO-XOOXOOXXX1
4Tanja PedersenTaharas Eli Loker (Eli)O---XOOOOXXX
5Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)O-O-O-OXXX
6Line JørgensenCrazyjumpers CarlsbergXOO-OXOOOXXX
7Tanja PedersenBjørkebakkens Touch of Love (I...----XOOXOXXX
8Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)OO-O-XOXOXXX
9Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)OO--XOXOXOXXX
10Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint (Ro...O-O-OOXXOXX
11Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alca...O-O-XOXOXXOXXX
12Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)OO-OXOXOXXO
13Tanja PedersenUniKins Crescent Wind (Wincent)O-O--OXXX
14Patricia MøllnitzEikhaugens Ch. Back in Busines...O--O-OXX
15Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...XOXXO-O-OXXX
16Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)O-O-XOOXXX
17Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)OO-OXOOXXX
18Viktoria Behrendt ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)O-OOXXOOXXX
19Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyO--XO-XOXXX
20Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)OOOOOXOXXX
21Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (Me...OOOXOOXOXXX
22Line JørgensenWinds Cannonball (Cannon)XOOOXOOXOXXX
23Line JørgensenDundines Kibalo (Kibalo)XOOXOXOOXOXXX
24Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...XOO-XOXOXOXXX
25Tanja PedersenSharpies Blossom Hill (Molle)O-O--XXOXXX
26Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...OOOXOOXXX
27Louise Stub DetlefsenMoslund's ZafiraOO-XOXOXXX
28Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagårde...XO-O-XXOXXX
29Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Al...XOOXOOXXOXXX
30Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)XOXXOXOXXOXXOXXX
31Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)O--O-XXX
31Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest (...O--OXXX
33Viktoria Behrendt ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)XO--O-XXX
34Tanja PedersenUniKins Fly Away (Alwa)XOXXOOOXXX
35Rebecca ClausenLapins CliffXOOXOOXXX
36Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Min...O--XO-XXX
37Tanja PedersenUniKins High Five (Fiifii)OO-XOXXX
38Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (Mel...XOOOXOXXX
39Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (Mari...O-O-XXX
40Line HauritzMaglebos Campolina (Oline)OOOXXX
40Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...OOOXXX
42Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*XOXXOOXXX
43Tanja PedersenStampegårdens Madame Web (Wilm...OOXO-XXX
44Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...XOXOXOXXX
45Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Lies and Fireflies (F...XXOXXOXXOXXX
46Louise Stub DetlefsenNødkærlunds ViolOO-XXX
47Line JørgensenKlundtes Winter Wonderland (Wi...XOO-XXX
47Tanja PedersenUniKins Isla Calero (Camin)XOO-XXX
49Sophie LauridsenCrazyjumpers Eddie MurphyXOXOXXX
50Viktoria Behrendt ThremsFunnys UrsusO-XXX
Uplac.Line JørgensenFunnys Nioryu Nobi (Nobi)XXX
Uplac.Rikke Pernille HansenFire Pote's FrederikXXX
Uplac.Rikke Pernille HansenFunnys KentaroXXX
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Aspirant: Rikke Threms
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.