DET  FYNSKE  DYRSKUE  I  ODENSE  DEN  15.  -  16.  JUNI  2019

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget åben
Svær krogetSvær lige åben
Elite ligeElite kroget



Let lige
Dato: 2019-06-16 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergStjerneregns Across The Univer...00:20,4000:18,94012
2Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...00:25,4000:20,47011
3Ida NicolaisenFønix00:46,8100:42,59011
4Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården...00:40,9100:47,60011
5Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (Aisia)00:27,7500:50,97011
6Laura HeerfordtDet Søde Livs Ice Age (Marco)00:51,9100:51,63011
7Louise HansenRådved Nygård’s Tro På Os To (...10:39,5900:14,1311
8Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii...10:31,8700:20,211
9Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Penny10:38,1200:29,471
10Marie FloutrupFurukollens Parsley11:21,1601:09,001
11Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...10:26,7210:33,312
12Karen FrederiksenKandies Mmutla Kalenci "Kalle"10:32,0010:38,352
13Simone TifalHybens Nero Kostovite10:56,4410:43,132
14Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro......00:40,1020:45,532
15Heidi FrederiksenStjerneregns Yellow Submarine20:54,8700:47,602
16Simone TifalHybens Ogmios Mason11:09,9411:08,532
17Ida NicolaisenKaningaardens Lionboy30:34,1900:27,003
18Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Boy)10:43,8120:39,853
19Simone Kløve Laurfelt Jac...Vanglys Milton (Milton)21:14,8810:48,783
20Emilie OlsenFilur31:14,1200:53,103
21Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...30:52,9710:30,104
22Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gården21:00,5720:42,814
23Mette VangsgaardLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)30:58,7710:58,794
24Mette VangsgaardKato31:55,4111:10,474
25Heidi FrederiksenVeggerbys Schenzi af Kandies31:14,5620:47,505
26Charlotte Stub DetlefsenMimrelunds Cassiopeia31:35,9020:53,415
27Simone TifalStald Junior's Batman (Batman)20:56,8831:06,605
28Karen FrederiksenVeggerbys Kiara af Kandies40:54,0020:48,916
29Annika NicolaisenJulius (Julle)31:50,3131:28,936
30Amalie PiilmannBasse11:28,035+11:35,667
31Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan71:07,6950:59,1312
32Ida NicolaisenKaningaardens Luna-Star6+1+12:27,224+32:34,8215
Uplac.Heidi FrederiksenTre5+11:51,44Trukket
Uplac.Annika NicolaisenFlowerTrukket
Uplac.Cecilie KnudsenKaningaardens NoraTrukket
u8Nella NielsenFunnys Quicksilva (U)10:41,9400:16,221
u10Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu (U)00:53,6010:52,941
u17Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården...10:41,2511:08,872
u31Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella (U)41:00,2541:08,008
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 4.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2019-06-15 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergMoslunds Clio (M)00:34,1800:28,03013
2Heidi RasmussenKandies Cornetto (M)01:08,4400:33,28012
3Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (M)00:46,6900:45,03012
4Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (Aisia) (L)00:50,6900:45,81022
5Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast (M)10:51,6900:24,6411
6Louise HansenFurukollens Everglow (M)10:40,8500:31,1011
7Marie FloutrupBjørkvangs Wind Daimyo (M)10:42,9400:32,4111
8Liva VestRabbitWorlds Leo (M)11:11,0000:34,7511
9Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (M)10:57,6500:37,1911
10Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco) (M)00:51,6610:38,6211
11Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (T...(L)11:27,9100:40,9112
12Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)11:11,7800:45,531
13Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus (L)01:07,7510:52,251
14Heidi RasmussenSøgaards Modina (M)11:15,6601:06,341
15Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (M)11:16,5901:17,311
16Karen FrederiksenFunnys Nioryu Namya (Tia) (M)11:04,4401:43,031
17Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo) (M)10:49,6610:30,502
18Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira (M)10:37,9010:37,022
19Marie FloutrupWinds Inaya (L)10:58,0610:46,652
20Emma FrederiksenMoslund's Astra (M)01:04,3220:49,972
21Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna) (L)00:55,5621:04,592
22Laura Kähler KnudsenKandies León (León) (M)11:10,2211:24,602
23Josefine Karoline MoslundMoslunds “Kitty” A Million W...(M)11:05,1220:28,473
24Heidi RasmussenKandies Tomás (M)20:53,9110:28,873
25Marie FloutrupStampestaldens Kira (L)21:18,1510:30,123
26Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"...(L)21:07,3710:36,723
27Liva VestStampestaldens Raphael (Raff...(M)20:57,6520:38,314
28Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)31:24,9710:38,414
29Marie FloutrupStampegårdens Disco Inferno...(M)10:44,152+11:15,464
30Liva VestKløvergårdens Ella (L)41:04,8200:57,084
31Karen FrederiksenKandies Francesca (M)41:01,3110:30,295
32Anja SembergStjerneregns Rosalee (M)40:47,6610:32,785
33Simone TifalHybens Nero Kostovite (L)21:08,6930:33,975
34Karen FrederiksenKandies Creative Muvo (M)31:29,0520:56,005
35Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java (L)31:01,6221:13,285
36Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick) (L)61:57,9901:07,726
37Karen FrederiksenKandies Mmutla Kalenci "Kall...(L)51:15,6630:50,538
38Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Penny (L)61:15,0320:54,668
39Louise HansenRådved Nygård’s Tro På Os To...(L)81:38,0810:48,169
40Simone TifalHybens Scorpion Kings (M)71:56,3121:14,099
41Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)31:57,504+22:21,229
42Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu (L)6+1+12:14,0621:45,0710
43Karin MoslundMoslund’s Vitara af Lego-går...(L)41:04,6670:54,8711
44Louise Stub DetlefsenStjerneregns Yellow Submarin...(L)5+1+32:44,0020:59,1911
45Emma FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow...(L)8+22:15,5021:45,3812
46Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gård...(L)8+12:05,2551:59,3114
Uplac.Ida NicolaisenFønix (L)Disk. på tid
Uplac.Ida NicolaisenKaningaardens Lionboy (L)Trukket
Uplac.Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Bat...(L)Trukket
Uplac.Louise HansenHaugens Consequences (Cornel...(L)Trukket
Uplac.Nella NielsenFunnys Quicksilva (M)Trukket
Uplac.Simone TifalStald Junior's Batman (Batma...(L)Trukket
Uplac.Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Bo...(L)Trukket
2000Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance...(M)Trukket
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00,00
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-06-15 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja SembergMøllerhusets I Am Legend00:53,4100:41,31013
2Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)01:16,1000:48,72012
3Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)10:35,9400:31,0011
4Simone TifalBellas Nomess11:00,6600:35,2111
5Marie FloutrupFurukollens True by Willpower01:10,9120:47,542
6Maja SembergMoslunds Cocio01:03,2220:53,752
7Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado11:35,7211:24,902
8Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight00:32,7830:37,503
9Louise HansenSofiagårdens Shanghai F110:45,9330:30,094
10Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)10:57,6930:36,784
11Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol10:49,8730:42,034
12Maja SembergNødkærlunds Pistacia1+11:23,032+10:54,065
13Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)41:23,7811:07,415
14Karen FrederiksenAries Sri Lila51:22,5021:01,907
15Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (An...3+12:36,2431:19,907
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-NikkiaTrukket
Uplac.Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (Tippie)Trukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: karin Moslund
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.30
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-06-16 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)10:27,7100:18,50123
2Anja SembergMoslunds Clio (S)10:32,1400:24,3111
3Marie FloutrupWinds Inaya (S)10:33,7700:33,8111
4Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol (S)10:45,5000:35,9111
5Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado (S)10:29,6300:50,5211
6Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo (M)11:45,9100:56,4312
7Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma) (S)1+10:39,6300:17,272
8Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira (S)10:31,7210:18,842
9Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco) (S)10:45,2510:26,362
10Louise HansenFurukollens Everglow (S)20:36,0100:34,512
11Liva VestStampestaldens Raphael (Raff...(S)20:33,2800:35,372
12Marie FloutrupStampestaldens Kira (M)20:36,2210:21,883
13Maja SembergMøllerhusets I Am Legend (S)10:35,8220:25,413
14Heidi RasmussenKandies Cornetto (S)10:34,0920:32,223
15Laura Kähler KnudsenKandies León (León) (S)30:39,3500:35,913
16Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia (S)20:38,0310:35,913
17Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (S)20:32,2210:38,213
18Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno...(M)30:50,8800:38,253
19Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombi...(S)20:31,3810:38,573
20Maja SembergNødkærlunds Pistacia (S)20:46,4110:56,213
21Maja SembergMoslunds Cocio30:48,7310:32,594
22Emma FrederiksenMoslund's Astra (M)30:49,2110:44,514
23Heidi RasmussenSøgaards Modina (M)20:52,7220:56,284
24Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Bell...(S)21:03,0621:16,004
25Karen FrederiksenFunnys Nioryu Namya (Tia) (M)20:58,5521:45,184
26Simone TifalBellas Nomess (M)30:41,3120:25,725
27Heidi RasmussenLego-Gårdens Kailua (Lilo) (M)30:35,9220:26,565
28Karen FrederiksenAries Sri Lila (S)40:58,8410:38,485
29Marie FloutrupBjørkvangs Wind Daimyo (S)40:41,2220:22,446
30Liva VestRabbitWorlds Leo (S)3+10:47,4320:27,476
31Cathrine Lind JakobsenStjerneregns Juliette (M)31:01,3130:33,676
32Karen FrederiksenKandies Francesca (S)30:40,3230:38,136
33Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble (M)5+11:27,6220:58,588
34Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(S)6+11:46,1020:21,919
35Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (...(S)81:13,9150:41,4313
Uplac.Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance...(S)Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Julie Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-06-16 13:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)00:48,4400:44,25014
2Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)10:45,2200:23,351
3Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)00:48,8710:27,411
4Anja SembergElmelys Glenbriar Fugu af Fion...10:27,6600:34,281
5Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie10:55,0300:40,851
6Marie FloutrupFurukollens True by Willpower11:25,2900:43,631
7Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight10:52,7500:57,691
8Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...20:34,4700:25,032
9Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)10:40,9710:41,222
10Marie FloutrupZincerellas Ch. Dance of Drago...20:53,7210:31,413
11Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut....22:01,1311:57,313
12Louise HansenSofiagårdens Shanghai F120:47,7520:44,544
13Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora31:17,8111:08,974
14Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar41:19,7310:38,005
15Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)30:46,5620:40,635
16Josefine GammelgaardOopsy Bear30:55,2921:38,875
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Laura Kähler Knudsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-06-15 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora11:15,7201:15,72114
2Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)11:23,8201:22,341
3Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut....11:59,4711:45,432
4Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)10:58,8330:43,014
5Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar31:02,1610:50,844
6Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite41:12,8501:28,694
7Anja SembergElmelys Glenbriar Fugu af Fion...21:06,5731:17,815
8Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...51:21,9710:41,096
9Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)40:59,5820:59,306
10Marie FloutrupZincerellas Ch. Dance of Drago...31:17,6941:34,767
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Louise Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.30
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.