STÆVNE  VED  VESTER  MØLLE  VED  SKANDERBORG  DEN  16.  JUNI  2019

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetVeteran kroget



Mini kroget
Dato: 2019-06-16 10:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00:30,5900:17,790
2Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...01:07,4700:24,040
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00:50,8100:27,030
4Katrine JørgensenSally00:33,0600:28,370
5Katrine JørgensenHarry00:43,3800:31,150
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00:43,2800:32,380
7Tilde HedegaardFine01:16,6800:58,880
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix00:56,5601:06,660
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)10:36,5000:22,901
10Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...10:50,0900:26,531
11Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)10:42,7200:33,691
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar01:23,0010:35,191
13Dorthe Veggerby LaustsenStald Twisters Malta11:57,2201:30,221
14Emma V. LaustsenVeggerbys Nala af Kandies10:42,2810:28,942
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne20:37,4000:36,002
16Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...10:39,8810:37,442
17Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)31:07,4400:33,623
18Alison Bøje Due JensenSkodhusgaards Fnug (Får)21:37,3410:50,103
19Karoline LundvigStald Fuglsangs Mustang20:43,0910:50,913
20Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau21:05,7510:54,413
21Emma V. LaustsenStjerneregns Dont Let Me Down21:14,0311:06,563
Uplac.Martina Cathrine JensenSnebold21:13,37Disk.
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-06-16 11:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...00:40,7900:19,53012
2Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus00:31,9700:31,12011
3Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)00:40,8800:32,03011
4Lene GadkjærBellas Age of Extinction (Exi)00:50,4700:40,69011
5Merete MaahnSkovhøjens River00:25,6510:17,631
6Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)10:42,9100:22,561
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:36,1910:23,191
8Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix01:03,5610:39,531
9Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:40,7510:43,341
10Merete MaahnSkovhøjens Ember20:42,1200:22,352
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...20:37,7200:24,472
12Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino10:33,0310:30,342
13Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"00:32,8820:30,592
14Merete MaahnSkovhøjens Echo1+10:57,8500:36,942
15Emma V. LaustsenVeggerbys Orion11:04,2510:39,192
16Merete MaahnSkovhøjens Skye20:40,0010:26,943
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)30:43,8200:32,723
18Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus11:56,4421:33,603
Uplac.Aase BjernerThorsøs HermioneTrukket
Uplac.Merete MaahnSkovhøjens CharlieTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-06-16 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebySundahls Spontan (Spiir)00:56,0600:24,19013
2Aase BjernerBygholms Thor00:50,8100:26,19012
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......00:54,5700:27,19012
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:47,5600:41,97012
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...01:07,3110:34,471
6Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00:57,5010:39,651
7Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)00:51,7110:47,311
8Charlotte EllebyNymåne (Ralph)01:04,8411:07,501
9Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly10:48,3110:23,842
10Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)10:35,9410:49,472
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel20:48,2510:35,343
12Mette BrandbygeMilleniums Palermo30:56,8100:42,183
13Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia31:09,0000:47,373
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...4+11:09,0900:37,415
15Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)31:15,6231:03,446
16Lisa HeinDagmar af Pecasus3+12:08,0331:38,327
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens MozartTrukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (Gus)Trukket
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby HubbyTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-06-16 14:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:33,9100:29,3103
2Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale...00:32,1910:22,0310- 0:14,46
3Merete MaahnSkovhøjens Freestyle00:47,2810:22,0310- 0:22,75
4Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:28,5000:28,001
5Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...00:39,5610:39,931
6Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly01:14,7510:47,061
7Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (Cham...02:14,8511:28,501
8Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"20:35,9100:33,002
9Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora01:50,5320:41,722
10Merete MaahnSkovhøjens Dash10:53,2210:41,752
11Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna10:53,0710:42,162
12Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:18,6621:26,372
13Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora01:33,1621:52,402
14Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right10:56,9121:08,533
15Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Wil...30:49,1010:34,384
16Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (Lillo)31:06,9430:56,096
17Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo61:03,1551:19,9411
Uplac.Aase BjernerFloras Catalina00:44,84Disk.
Uplac.Lisa HeinNeottia Nidus-avisTrukket
Antal deltagere: 19.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.