PINSESTÆVNE  HOS  VIBEKE  I  TAASTRUP  DEN  9.  JUNI  2019

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetSvær kroget
Elite krogetVeteran kroget



Mini kroget
Dato: 2019-06-09 17:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...00:32,9400:51,090
2Caroline Kjær TheilvigSundays Winter Holiday (Wilma)10:21,4410:20,312
3Caroline Kjær TheilvigSáturdays Mayflower (Flower)31:02,4301:14,033
4Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Verdi (Verdi)20:45,0620:37,584
5Viktoria Behrendt ThremsSøgaards Painkiller (Peek)21:06,6620:47,254
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Linus (Linus)30:49,1610:52,574
7Regitze ReckJackson (Jacks)31:47,4011:38,044
8Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight20:37,2931:10,065
9Emma Sofia Kjerulf-JensenHeartlands Cola (Jolly)50:42,5320:27,357
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-06-09 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)00:14,9400:21,44012
2Mia HansenFunnys Manse00:25,6510:22,6211
3Janni BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)10:32,0900:27,2511
4Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...00:30,6210:28,4411
5Michele LangkjærJackie Kennedy00:32,5410:40,7811
6Regitze ReckWinds Ilinora00:48,0310:59,8411
7Signe BrenholdtStampestaldens Cora (Cora)10:21,5610:25,152
8Michele LangkjærSkovvejens Vega10:37,6910:28,842
9Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Petit10:31,9010:31,412
10Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ita10:27,4010:35,972
11Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)10:34,3410:40,002
12Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprio10:28,2710:43,312
13Signe Rosa SkelbækAjtaks Chasing Comet10:25,5620:19,223
14Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Zoe (Zoe)10:25,5320:37,063
15Signe Rosa SkelbækSpringers Skinny Love (Frida)10:37,5020:41,593
16Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...10:32,8430:25,784
17Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...20:19,94
18Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Ma...20:30,07
19Signe Rosa SkelbækSpringers Heartquake (Minna)20:45,53
20Anna Herløv HansenPrince21:09,93
21Michele LangkjærAlt For Damerne30:29,04
22Mia HansenMilleniums Mister Marvelous30:31,62
23Mia HansenFunnys Bizzy Dizzy Beez30:32,68
24Michele LangkjærTheodore Roosevelt30:34,47
25Anna Herløv HansenCrazyjumpers Elvis30:52,63
26Anna Herløv HansenEgevangs Black Mamba30:55,87
27Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (F...30:58,09
28Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...2+12:05,50
29Mia HansenFunnys Bouncing Bugs40:29,91
30Caroline Kjær TheilvigMidnights Pauline (Pauline)40:36,34
31Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)40:37,87
32Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Hello My Lady (Fel...40:44,81
33Line Holse HansenKlundtes Trace The Call (Triss...40:48,94
34Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...41:10,91
35Mia HansenFunnys Eclipse50:33,78
36Mia HansenBjörklövets Screaming Meemies...51:20,47
37Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Coda (Coda)61:12,37
38Emil JulinBjörklövets The Twin Thing (Ti...6+11:20,63
Uplac.Mia HansenSolens Dream OnTrukket
Uplac.Michele LangkjærGeorge WashingtonTrukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-06-09 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...00:30,3100:23,93013
2Mia HansenFunnys Taxan01:06,5400:25,09012
3Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (N...00:49,5000:42,72012
4Mia HansenKlundtes Pass The Poems (PP)00:38,8500:45,50012
5Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...00:52,3801:08,44012
6Emil JulinUniKins Escape (Aslan)10:38,1000:27,8411
7Mia HansenFunnys No Return10:39,8400:29,0911
8Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick10:50,4100:41,721
9Line Holse HansenLast One af Gress (Zar Zar)10:55,3400:58,971
10Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...10:33,0310:34,532
11Michele LangkjærKlundtes Farewell To England10:41,8410:47,062
12Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella (Ell...10:51,6910:52,472
13Mia HansenHønsehusets Something That I W...11:10,6310:54,562
14Emil JulinKlundtes Simple Ways (Sinea)10:55,8111:03,822
15Mia HansenFunnys Forest Drop10:56,2511:04,842
16Mia HansenKlundtes Haunted Forest (Fox)00:45,5921:10,752
17Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack001:25,5201:54,62
18Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)10:58,8220:51,823
19Mia HansenFunnys Heart Beat20:43,79
20Rikke Pernille HansenFire Pote's Frederik20:53,37
21Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vilj...20:54,03
22Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)20:59,03
23Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)21:06,16
24Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)21:11,50
25Anna Herløv HansenElvis21:25,31
26Signe Rosa SkelbækSpringers Insanity in May (Maj...31:08,56
27Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro31:08,78
28Signe Rosa SkelbækSpringers Zany Maniac MBF31:24,03
29Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*31:44,88
30Mia HansenHønsehusets Between Two Worlds3+1+12:01,50
Uplac.Emil JulinFunnys PaletteTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzKlundtes Lies and Fireflies (F...Trukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-06-09 11:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)01:02,8800:27,75013
2Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00:36,7201:04,82012
3Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla (Ludmi...00:52,6510:39,3111
4Mia HansenKlundtes First Strike10:40,1300:45,0311
5Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley10:35,4710:23,562
6Emil JulinDundines Liva Weel (Liva)20:50,8400:30,462
7Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...10:30,3120:24,383
8Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa)21:21,8410:45,193
9Signe BrenholdtStampestaldens Donatello (Dona...1+11:11,0620:48,664
10Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower (No...21:23,3421:00,594
11Mia HansenFunnys Zlatava21:35,093+12:08,286
12Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus30:41,85
13Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...30:55,38
14Mia HansenFunnys Aura31:13,72
15Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)31:15,06
16Mia HansenBellas Cozy Living31:24,93
17Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker31:43,53
18Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja...40:44,03
19Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...40:45,63
20Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena)40:46,37
21Janni BrenholdtTaharas Ane (Ane)41:07,06
22Michele LangkjærVesterleds New Lumumba41:25,03
23Camilla Kirk JensenHaugens Little Bird (Rocco)41:34,97
24Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (Iso)50:51,97
25Cecilie BrenholdtFunnys Amira (Amira)51:39,10
Uplac.Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-06-09 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...20:50,3800:42,06214
2Mia HansenSundahls Stabbington10:53,8720:44,413
3Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)21:15,3410:48,593
4Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze21:12,0920:42,664
5Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...20:57,5820:47,074
6Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...21:01,3820:58,784
7Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)1+12:25,721+1+12:38,845
8Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)31:02,10
9Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)31:12,50
10Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Min...31:34,32
11Mia HansenBellas Pappelina31:44,00
12Emil JulinUniKins Ch. Oasis of the Seas...41:07,72
13Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot (Sander)41:10,68
14Mette WindWinds Ch. Cyclops3+11:31,35
15Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)41:59,13
16Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)4+11:34,03
17Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...4+22:12,72
18Michele LangkjærPletvangs Cougar62:15,16
19Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker3+1+22:50,45
Uplac.Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor DoomTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen, fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-06-09 14:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line Holse HansenPretty Dirty Secrets af Gress00:59,3800:57,1903
2Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air01:09,5011:37,251
3Mia HansenWinds GCh. Nioryu10:16,0310:17,752
4Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...20:39,9100:23,192
5Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød20:32,1300:29,102
6Line Holse HansenMalega´s Ch AP Want It All (Ju...20:35,2210:25,593
7Signe Rosa SkelbækSpringers After The Fall (Hast...40:44,4600:47,034
8Sille BelowHønsehusets Bibi Bine30:42,9310:53,974
9Anna Katrine HustedWinds Tatooine30:55,5611:50,104
Uplac.Sille BelowDolls Inpavidus PrometheusTrukket
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.