PINSESTÆVNE  HOS  STALD  SUNDAHL  I  STAKSRODE  DEN  10.  JUNI  2019

Tryk for at komme til:
Middelsvær krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget



Middelsvær kroget
Dato: 2019-06-10 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)00.36,3400.31,07013
2Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00.35,0000.33,47012
3Mette BrandbygeSundahls Gemytlig (Gunner)00.50,5300.40,62012
4Camilla á ArgjumJordbærgårdens Captain Cold00.58,7800.44,38012
5Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...01.08,1500.53,27012
6Mette BrandbygeZincerellas High Sparrow (Spen...01.05,5301.01,62012
7Laura Kähler KnudsenFunnys Nioryu Namya (Tia)01.55,5001.38,50012
8Laura Kähler KnudsenKandies Francesca11.19,5001.05,291
9Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...10.45,9710.32,412
10Aase BjernerBygholms Thor21.12,1900.34,372
11Heidi RasmussenKandies Cornetto10.59,9110.38,502
12Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10.53,9710.40,032
13Mette BrandbygeMilleniums Palermo11.02,4010.48,622
14Mette BrandbygeSundahls Spontan (Spiir)11.05,9410.52,442
15Heidi RasmussenSøgaards Modina11.47,1211.10,942
16Camilla á ArgjumKlundtes Lonely Hills21.06,1910.41,563
17Laura Kähler KnudsenKandies Iron Man11.50,9721.55,503
18Marie FloutrupWinds Inaya11.09,380+1+12.01,533
19Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)21.15,5620.47,664
20Laura Kähler KnudsenKandies León (León)41.35,3401.02,504
21Laura Kähler KnudsenKandies Creative Muvo31.32,2211.26,604
22Mette BrandbygeNymåne (Ralph)0+1+22.19,091+12.02,605
23Heidi RasmussenKandies Tomás4+32.41,1600.52,537
24Rasmus BjernerKlara af Pecasus2+1+42.48,160+1+12.12,099
Uplac.Annika RasmussenNardus Nikos Nieodemus af Zent...Disket på tid.
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-06-10 13:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Heidi RasmussenKandies Cornetto00.28,5913
2Charlotte EllebyHønsehusets Escape Route00.31,621
3Marie FloutrupWinds Inaya00.33,981
4Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...00.34,471
5Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...00.36,911
6Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00.46,94
7Charlotte EllebyMilleniums Palermo01.01,71
8Heidi RasmussenSøgaards Modina01.16,29
9Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...01.23,28
10Laura Kähler KnudsenKandies León (León)01.29,79
11Laura Kähler KnudsenFunnys Nioryu Namya (Tia)01.41,31
12Camilla á ArgjumKlundtes Lonely Hills10.39,57
13Charlotte EllebyNymåne (Ralph)0+11.39,82
14Camilla á ArgjumJordbærgårdens Captain Cold10.40,12
15Charlotte EllebySundahls Spontan (Spiir)10.44,50
16Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)10.56,82
17Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)11.02,00
18Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)11.06,03
19Aase BjernerBygholms Thor11.42,22
20Laura Kähler KnudsenKandies Francesca20.53,56
21Annika RasmussenKandies Tomás31.09,00
22Laura Kähler KnudsenKandies Iron Man31.43,63
v11Annika RasmussenNardus Nikos Nieodemus af Zent...01.33,78
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-06-10 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express00.51,5600.57,34013
2Mette BrandbygeMidnatssol00.59,9110.41,1511
3Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)01.33,8410.45,8211
4Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)01.00,0711.12,8811
5Mette BrandbygeBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (...10.52,8110.29,942
6Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India11.07,3510.56,442
7Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean11.48,9410.58,572
8Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite (Sprite)11.42,4411.09,312
9Laura Kähler KnudsenNardus Viera Nadeza af Zenta11.39,0911.28,222
10Mette BrandbygeSundahls Strålende01.29,001+11.45,812
11Aase BjernerNødkærlunds Mandel1+10.59,6011.13,103
12Aase BjernerBygholms Tabasco Chili11.14,131+11.41,723
13Marie FloutrupFurukollens True by Willpower1+11.53,691+11.32,444
Uplac.Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (Tippie)Trukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-06-10 11:04:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebyBellas Ch Lucie Kaas10.57,3500.35,00114
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens GdCh. Holly00.54,6310.36,341
3Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)00.38,1010.41,061
4Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose11.26,0000.47,311
5Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)11.35,2500.59,351
6Charlotte EllebyVilsmøllegårdens GCh Trivago11.30,2801.36,411
7Charlotte EllebySundahls SCh. Ella (Grå)01.28,5720.40,502
8Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...11.06,7810.51,692
9Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)11.35,6311.54,032
10Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (A...10.58,3720.33,723
11Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)30.56,6621.03,975
12Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm20.59,6931.09,695
13Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)2+11.52,0921.13,005
14Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella4+11.55,4601.18,535
15Charlotte EllebyPralinens Royal Jubilee5+11.20,1200.48,196
16Charlotte EllebyFortunas Sight of Glory31.31,8130.53,536
17Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean31.34,2241.48,727
18Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)5+11.35,4721.06,758
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.