MAJ-STÆVNE  I  TÅSTRUP  DEN  1.  MAJ  2019

Tryk for at komme til:
Let krogetLængdehop



Let kroget
Dato: 2019-05-01 18:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anna Herløv HansenElvis00.14,7800.24,63012
2Michele LangkjærKlundtes Farewell To England00.28,8800.32,41011
3Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)00.57,4100.39,97011
4Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Vaiana00.43,3700.48,91011
5Sidsel DragelundPhineas00.27,5310.24,3511
6Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (N...00.42,5910.33,941
7Michele LangkjærGeorge Washington10.46,9300.35,101
8Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00.29,7510.39,411
9Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferlaf)10.42,7200.59,911
10Michele LangkjærJackie Kennedy10.35,5320.36,373
11Michele LangkjærAlt For Damerne20.36,50
12Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vilj...20.37,60
13Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprio20.38,12
14Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)20.41,69
15Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Zoe (Zoe)20.42,31
16Michele LangkjærTheodore Roosevelt20.49,93
17Line HauritzMaglebo's Kængubarn (Kængu)20.50,06
18Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Coda (Coda)30.59,65
19Line Holse HansenKlundtes Trace The Call (Triss...40.46,03
20Line HauritzFire Pote's Unik (Unik)41.24,56
21Patricia MøllnitzKlundtes Lies and Fireflies (F...51.49,15
22Anna Herløv HansenPrince5+32.40,50
Uplac.Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ....Trukket
v1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (M...(V)00.21,8800.21,100
v9Mette WindWinds Tatooine (V)10.47,1500.58,471
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen/Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen. Fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-05-01 15:10:00

Plac.FørerKanin6080100120140160180190200210220230240250Cert.Point
1Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...O-O--XOXOOXOOXOOXXOXO14
2Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...O--O--XOXXOOOOOOXXX1
3Mette WindWinds Ch. CyclopsO-O--O-OO-XXOOOXXX
4Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)O-O-O-XOOOXOXOXXX
5Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)O-O--OOOXOOXXX
6Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Busines...O--O--O-OXOXXX
7Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (Ama...XOXOXOOOXOXOXXOOXXX
8Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeO-O-O-O-XOXXX
9Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyXO-O-XO-XOOXOXXX
10Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...O--O--XOOXXX
11Camilla Kirk JensenFunnys Inabi Uchiha (Inabi)O--XOO-XOXXOXXX
12Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)OOOO-XOOXXX
13Anna Herløv HansenElvisOOXXOOOOXXX
14Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Choking On Ink (Chok)XOOOXOOOXXX
15Camilla Kirk JensenDundines Liva Weel (Liva)O-XOXO-XOXXX
16Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...XOOOOOXOXXX
17Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...XO-O-XOXOXXX
18Viktoria Behrendt ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)OOOXOXXOXOXXX
19Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower (No...XOOXOXOXOXXX
20Sidsel DragelundPhineasOOOOXXX
21Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)XOO-XOXXX
22Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)XO-O-XXX
23Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)OOOXXX
24Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Zoe (Zoe)XXOOXXX
24Viktoria Behrendt ThremsFunnys UrsusXXOOXXX
26Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa)OXXOXXX
27Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Coda (Coda)OXXX
Uplac.Anna Herløv HansenPrinceXX
Uplac.Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...XX
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara (Sahara)XX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.