PÅSKESTÆVNE  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  19.  APRIL  2019

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige



Let lige
Dato: 2019-04-19 12:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Liva VestRabbitWorlds Leo00:16,1600:06,85012
2Anja SembergStjerneregns Across The Univer...00:11,5300:10,25011
3Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...00:16,1300:10,4700 - 11,3811
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...00:15,5300:10,8401 - 11,3211
5Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...00:42,5300:13,62011
6Laura ClausenEaster00:17,8000:13,75011
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...00:13,0000:14,41011
8Mette BrandbygeMilleniums Palermo00:23,3500:15,59011
9Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)00:16,7200:16,15011
10Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)00:37,0600:16,56011
11Lene GadkjærBellas Age of Extinction (Exi)00:30,4100:23,03011
12Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...00:30,1900:27,72011
13Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)10:26,5300:10,931
14Maja SembergFønix10:32,0300:13,251
15Louise TovgaardTovgaards En-øre00:12,8210:13,681
16Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)00:19,5310:14,031
17Mette BrandbygeHønsehusets Flynn Wanted10:31,4400:16,441
18Annika RasmussenMoslund´s Flying High Kløver00:18,8710:21,431
19Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:26,8210:29,751
20Liva VestVanglys Milton10:41,2800:34,871
21Freja Havemann HansenTorhøjs Alaska (Alaska)01:31,0711:26,401
22Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...00:43,9320:07,942
23Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede (Pe...1+10:48,1500:11,562
24Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales20:53,7200:21,722
25Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)20:34,0600:28,162
26Merete MaahnSkovhøjens Final Frontier20:21,4700:35,972
27Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino20:21,2210:19,133
28Laura ClausenSpike30:47,2400:38,873
29Merete MaahnSkovhøjens Ember20:11,6320:09,074
30Freja Havemann HansenSolsidens Little Flower10:24,0930:17,474
31Ida NicolaisenKaningaardens Lionboy31:14,2210:50,224
32Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn...30:16,8720:12,475
33Channie Have PetersenAmazing Jumpers Lucky Goals40:41,2510:41,875
34Merete MaahnSkovhøjens Charlie51:27,7220:34,067
35Louise TovgaardTovgaards Mini ( Lang- )5+11:02,4410:45,787
36Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan6+10:43,5040:33,3411
Uplac.Merete MaahnSkovhøjens EchoTrukket
Uplac.Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy) (U)Trukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Maria Gadkjær og Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-04-19 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus00:39,0300:14,93013
2Maja SembergMoslunds Cocio10:32,1200:13,2111
3Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)00:33,4110:16,3011
4Rasmus BjernerKlara af Pecasus11:20,8400:31,3311
5Annika RasmussenKandies Tomás11:13,4410:09,842
6Aase BjernerBygholms Thor00:32,5320:16,222
7Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)20:38,8400:20,502
8Merete MaahnSkovhøjens River20:31,9400:29,662
9Laura ClausenStjerneregns Pinkie Pie (Pinks...20:59,3201:09,032
10Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)10:23,9020:13,753
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...30:36,0900:18,473
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...30:38,0600:21,723
13Merete MaahnSkovhøjens Skye10:29,1920:29,913
14Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...20:48,3710:39,373
15Anja SembergStjerneregns Rosalee40:23,9100:13,124
16Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"10:21,6330:21,694
17Heidi RasmussenSøgaards Modina20:31,6320:25,164
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...20:34,0920:32,404
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...30:21,1620:16,155
20Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...30:17,8820:17,905
21Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili30:36,6930:57,096
v2Annika RasmussenNardus Nikos Nieodemus af Zent...00:37,3400:23,430
Uplac.Rasmus BjernerByte af Flora (V)21:42,12Trukket
u1Heidi RasmussenKandies Cornetto (u)00:21,0600:11,500
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 2.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Bente Bøje Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.