HAVESTÆVNE  HOS  TANJA  I  ØSTER  KIPPINGE  PÅ  FALSTER  DEN  6.  APRIL  2019

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite lige



Middelsvær lige
Dato: 2019-04-06 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens La Paix00:20,2100:23,7700:43,9813
2Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems00:34,2200:25,4600:59,6812
3Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja00:29,4900:31,0201:00,5112
4Tanja PedersenKlundtes Simple Ways00:42,4600:28,0701:10,5312
5Camilla Kirk JensenHaugens Little Bird00:46,8900:26,2201:13,1112
6Camilla Kirk JensenFunnys Athena00:44,5700:50,6101:35,1812
7Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Al...10:21,3800:22,5810:43,961
8Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint (Ro...10:21,8500:23,1410:44,991
9Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...10:29,4100:18,4510:47,86
10Camilla Kirk JensenKlundtes Haunted Forest00:34,9510:28,9011:03,85
11Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack10:43,6900:41,4711:25,16
12Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (Ama...10:50,8400:46,2711:37,11
13Patricia MøllnitzDundines Kibalo (Kibalo)10:49,9201:01,2911:51,21
14Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)10:26,510+10:37,8021:04,31
15Rikke ThremsKlundtes Midsummer Madness10:35,9720:35,6331:11,60
16Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...10:35,9230:44,7041:20,62
17Sophie LauridsenCrazyjumpers Carlsberg10:41,2530:50,0441:31,29
18Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)20:33,95
19Patricia MøllnitzFunnys Akella20:34,94
20Tanja PedersenUniKins Escape20:38,87
21Tanja PedersenBjörklövets Highs and Lows (Hi...20:51,36
22Tanja PedersenKlundtes Double Diamond (Diako)21:03,49
23Xena HansenSunshines Aiko21:35,86
24Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi (Nobi)21:54,72
25Sophie LauridsenCrazyjumpers Golden (Moppe)30:31,13
26Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alca...30:32,63
27Tanja PedersenUniKins Fly Away (Alwa)30:45,18
28Tanja PedersenSolens All Or Nothing30:45,60
29Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (Mel...30:47,30
30Tanja PedersenTumles Castle On the Hill30:56,43
31Tanja PedersenKlundtes Bride and Seek40:34,84
32Sophie LauridsenCrazyjumpers Taks3+10:50,31
33Rikke ThremsSkovvejens Vaiana51:14,40
34Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Choking On Ink (Chok)51:39,86
35Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers BMW (Bimmer)80:45,41
36Patricia MøllnitzKlundtes Lies and Fireflies81:37,18
v2Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (M...(V)00:27,3100:25,3900:52,70
v33Patricia MøllnitzKlundtes Art Of Nature (V)3+12:10,47
v34Patricia MøllnitzShamigos Ch. Akitakata av Sn...(V)51:02,62
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-04-06 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Signe BrenholdtFunnys Amira00:37,0200:26,1601:03,1813
2Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi)00:35,7100:29,4201:05,1312
3Janni BrenholdtTaharas Ane00:43,1500:39,0001:22,1512
4Tanja PedersenBjörklövets Radioactive (Radar)10:30,0200:20,9610:50,981
5Tanja PedersenUniKins Isla Calero (Camin)00:37,2610:42,9611:20,221
6Tanja PedersenFunnys Nioryu Nomnesia (Noa)10:50,6200:39,1911:29,811
7Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus20:28,7300:15,6720:44,40
8Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...10:21,9410:24,8620:46,80
9Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...20:31,7700:24,1120:55,88
10Mette WindWinds Mystique10:45,5410:28,8421:14,38
11Signe BrenholdtStampestaldens Donatello10:38,5510:39,6021:18,15
12Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla10:55,8810:30,8721:26,75
13Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball (Cannon)20:55,5700:31,9421:27,51
14Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella1+11:11,0000:36,0521:47,05
15Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow20:38,6110:40,5531:19,16
16Camilla Kirk JensenKlundtes Cloud Chaser20:56,9710:33,9131:30,88
17Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Law...20:49,5910:45,2931:34,88
18Janni BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight21:22,5311:55,4033:17,93
19Tanja PedersenJordbærgårdens Fairy (Futte)20:43,7120:37,5841:21,29
20Tanja PedersenBellas Queen of Hearts (Queen)20:56,5121:26,9342:23,44
21Janni BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman21:24,61Trukket
22Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (Mari...30:40,82
23Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...30:37,52
24Tanja PedersenUniKins Star Strike (Starla)30:46,44
25Tanja PedersenFurukollens True by Foxglove (...2+10:58,13
Uplac.Rikke ThremsClick Mix af Gress (Luna)Trukket
Uplac.Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)Trukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-04-06 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau00:23,9610:28,3410:52,3014
2Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Min...00:39,6510:28,0711:07,721
3Signe BrenholdtStampegårdens Central Park20:43,0300:24,5321:07,56
4Tanja PedersenTaharas Eli Loker10:37,8910:32,9121:10,80
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)10:56,7510:24,7221:21,47
6Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...20:59,1800:26,4021:25,58
7Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:46,6010:39,4121:26,01
8Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)11:13,1611:13,5022:26,66
9Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)10:35,3920:25,9331:01,32
10Mette WindWinds Ch. Cyclops10:36,711+10:47,7231:24,43
11Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...10:59,2220:36,1131:35,33
12Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)11:06,0520:33,0431:39,09
13Tanja PedersenUniKins Blackout1+11:06,1630:54,0352:00,19
14Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Viviro21:14,3930:54,6752:09,06
15Tanja PedersenUniKins Ch. Voodod30:42,36
16Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot (Sander)30:46,76
17Patricia MøllnitzUniKins Oasis of the Seas2+11:14,59
18Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest31:32,05
19Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley40:29,34
20Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)41:08,54
21Tanja PedersenUniKins Lie To Me41:08,97
22Tanja PedersenKlundtes Shady Daze50:49,47
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)Trukket
Uplac.Tanja PedersenUniKins Crescent WindTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.