STÆVNE  I  JANNIS  HAVE  DEN  31.  MARTS  2019

Tryk for at komme til:
Middelsvær kroget åbenSvær kroget
Elite kroget



Middelsvær kroget åben
Dato: 2019-03-31 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena) (M)00.33,5600.34,3801.07,9413
2Tanja PedersenBjörklövets Radioactive (Rad...(M)00.37,1500.31,4401.08,5912
3Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva) (M)00.39,1200.35,8401.14,9612
4Michele LangkjærVesterleds New Lumumba (M)00.34,2500.47,5901.21,8412
5Camilla Kirk JensenKlundtes Haunted Forest (Fox...(M)00.36,5000.57,5601.34,0612
6Tanja PedersenUniKins Isla Calero (Camin) (M)00.51,7800.57,5001.49,2812
7Tanja PedersenBellas Queen of Hearts (Quee...(M)00.51,6901.12,1502.03,8412
8Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle...(M)00.23,3110.20,3410.43,651
9Camilla Kirk JensenHaugens Little Bird (Rocco) (M)10.49,1500.34,3411.23,491
10Tanja PedersenFunnys Nioryu Nomnesia (Noa)...(M)00.40,0010.46,7811.26,781
11Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (Ma...(M)00.48,5910.38,6311.27,221
12Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint (...(M)00.42,4010.47,6211.30,021
13Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (...(M)01.09,5910.50,8812.00,471
14Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Kett...(L)11.08,7500.58,9112.07,66
15Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Ste...(L)11.07,5701.11,0312.18,60Bestået
16Tanja PedersenBjörklövets Highs and Lows (...(M)11.44,3101.29,9713.14,28
17Tanja PedersenUniKins Fly Away (Alwa) (M)00.48,5320.44,7221.33,25
18Tanja PedersenSolens All Or Nothing (Allua...(L)11.08,0310.39,6521.47,68
19Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norma...(M)11.06,3811.08,2522.14,63
20Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (M)11.31,0011.12,3422.43,34
21Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (M)20.35,69
22Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (M...(M)20.38,44
23Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia (M)20.42,06
24Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)...(M)20.44,28
25Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella) (L)20.48,72
26Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower (...(M)20.48,91
27Signe BrenholdtStampestaldens Donatello (M)20.49,41
28Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vi...(L)20.50,96
29Cecilie BrenholdtFunnys Amira (M)20.51,81
30Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troj...(M)20.52,78
31Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Al...(M)20.53,88
32Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)...(L)20.58,87
33Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)21.03,78
34Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out (M)21.06,78
35Lisa Sinnerup GressLast One af Gress (M)21.07,91
36Michele LangkjærJackie Kennedy (L)21.08,41
37Janni BrenholdtStampestaldens Leonardo (M)21.12,63
38Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprio (L)21.16,71
39Rikke ThremsClick Mix af Gress (Luna) (M)21.18,29
40Yasmin GrønneløvHarleys We Believe in Magic...(L)21.36,31
41Michele LangkjærKlundtes Farewell To England...(L)21.39,34
42Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Sha...(L)21.44,56
43Line HansenLucky Berry af Gress (Leo) (L)30.45,72
44Camilla Kirk JensenKlundtes Winter Wonderland (...(L)30.45,97
45Rikke ThremsKlundtes Midsummer Madness (M)31.01,22
46Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella (M)31.10,94
47Tanja PedersenKlundtes Double Diamond (Dia...(M)2+11.50,38
48Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi) (M)40.38,56
49Janni BrenholdtStampestaldens Allison (L)40.54,06
50Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (A...(L)41.01,94
51Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea) (M)3+11.11,03
52Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (M...(M)50.56,94
53Michele LangkjærGeorge Washington (L)51.25,25
54Signe BrenholdtStampestaldens Cora (L)60.50,32
55Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Choking On Ink (Cho...(L)71.40,09
56Michele LangkjærTheodore Roosevelt (L)81.38,34
57Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara (Sahara) (M)5+32.37,90
58Patricia MøllnitzKlundtes Lies and Fireflies...(L)91.42,53
Uplac.Charlotte Stub DetlefsenMimrelunds Cassiopeia (L)Trukket
Uplac.Line HansenKlundtes Trace The Call (Tri...(L)Trukket
Uplac.Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella (L)Trukket
Uplac.Michele LangkjærSkovvejens Vega (L)Trukket
Uplac.Rikke ThremsFunnys Eclipse (L)Trukket
Uplac.Rikke ThremsSkovvejens Vaiana (L)Trukket
v8Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gres...(V)01.14,8700.58,8802.13,75
v19Line HansenMalega´s Ch AP Want It All (...(V)10.59,9610.48,1921.48,15
v27Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake (V)20.49,25
v51Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast (V)41.05,65
Antal deltagere: 68.   Heraf veteraner: 4.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Janni Brenholdt/Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen. Tid og fejl lagt sammen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-03-31 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...00.50,0700.46,6601.36,7313
2Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Min...11.04,1900.50,3811.54,571
3Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)01.02,1011.01,8412.03,941
4Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley20.30,5000.30,6221.01,12
5Tanja PedersenUniKins Star Strike (Starla)20.45,5700.33,2221.18,79
6Cecilie BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight20.51,7210.46,8431.38,56
7Tanja PedersenUniKins Crescent Wind (Wincent)1+11.16,2810.37,1331.53,41
8Tanja PedersenFurukollens True by Foxglove (...11.01,3230.51,5041.52,82
9Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thild...30.51,68
10Janni BrenholdtTaharas Ane31.16,25
11Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)31.16,53
12Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla31.38,44
13Tanja PedersenJordbærgårdens Fairy (Futte)40.42,81
14Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)3+11.32,19
15Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol51.01,63
16Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow3+1+12.04,53
17Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus60.39,97
18Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Law...61.37,47
19Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa)4+1+32.33,21
Uplac.Tanja PedersenKlundtes Cloud Chaser (Chakey)Trukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen. Tid og fejl lagt sammen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-03-31 10:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze01.21,9701.06,7502.28,7214
2Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau11.00,0910.46,6221.46,710-0:44,35
3Tanja PedersenUniKins Ch. Voodod (Voodo)10.52,5910.53,2821.45,872-0:42,53
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)11.02,5610.53,5621.56,12
5Tanja PedersenTaharas Eli Loker (Eli)11.10,1310.54,1522.04,28
6Mette WindWinds Ch. Cyclops21.38,2501.02,0022.40,25
7Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)21.48,5401.16,4423.04,98
8Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest (...12.14,2811.27,8523.42,13
9Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...21.12,3821.16,4442.28,82
10Signe BrenholdtStampegårdens Central Park21.05,7931.18,1852.23,97
11Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)30.43,96
12Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...41.14,65
13Tanja PedersenUniKins Blackout (Auggie)4+11.17,87
14Tanja PedersenKlundtes Shady Daze (Shady)61.02,84
15Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot (Sander)62.01,31
16Michele LangkjærPletvangs Cougar6+43.19,06
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brenholdt/Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen. Tid og fejl lagt sammen
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.