FORÅRSSTÆVNE  I  EGEBJERGHALLEN  VED  HORSENS  DEN  3.  MARTS  2019

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite lige



Middelsvær lige
Dato: 2019-03-03 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express00:37,6900:19,50013
2Lene GadkjærBellas The Last Knight01:06,9100:26,88012
3Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior00:33,7300:31,75012
4Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India10:23,5000:23,4711
5Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...20:21,0300:09,782
6Camilla á ArgjumStampegårdens Closer to Heaven20:55,0310:33,623
7Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon21:27,2921:00,564
8Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...30:26,50
9Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix41:02,90
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura41:03,84
11Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"50:22,84
12Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana50:31,00
13Maja SembergStjerneregns Rosalee50:45,03
14Maria GadkjærHelsdams For Emotion51:14,12
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...4+11:24,22
16Anja SembergStjerneregns Trouble61:12,07
17Maja SembergMoslunds Cocio5+11:16,56
18Camilla á ArgjumKlundtes Lonely Hills5+11:33,03
19Anita FrederiksenSommerly´s Shadow3+1+22:20,22
20Aase BjernerBygholms Thor70:49,94
21Martha Ørnemose KastrupSkovvejens Lynx100:26,22
22Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)9+12:00,22
Uplac.Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue BloodDisk. på tid
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens MozartTrak sig
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's OctaviusTrak sig
Uplac.Heidi D. AlbrektsenSommerly´s FindusTrak sig
Uplac.Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg (Mil...Trak sig
Uplac.Louise Stub DetlefsenSøgaards AnastrellaTrak sig
Uplac.Maria JanssonDaggry (Mini Muh)Trak sig
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do...Trak sig
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Bente Bøje Jensen og Anita Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 2 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-03-03 11:07:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:41,9400:27,59013
2Sofie Stubben BrunGalaxy Prada (Prada)10:35,4700:13,2811
3Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...10:18,6900:15,1211
4Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia10:52,7800:31,4711
5Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)10:18,3700:32,4311
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins (V...20:36,5300:13,692
7Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a Candle...10:22,4710:22,972
8Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)20:51,1000:23,412
9Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:37,8810:26,632
10Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...21:05,6900:39,882
11Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy20:17,2210:21,123
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl (Moo...20:49,6610:27,973
13Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast10:26,8120:29,093
14Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)11:39,8921:53,353
15Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol20:36,2520:17,134
16Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie20:44,3141:12,196
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...30:40,19
18Anita FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr (Gulds...30:40,81
19Lisa HeinZentas LeJon Deux (Jon)30:45,22
20Maria GadkjærWinds Lady Mastermind31:23,94
21Charlotte EllebyNymåne (Ralph)2+11:30,32
22Smilla VejsgaardStampegårdens One Million "Mil...40:43,75
23Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)40:49,25
24Mette BrandbygeMidnatssol40:50,06
25Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella (...3+10:54,58
26Kirsten BjergZentas SW Boz Pity40:55,03
27Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani3+11:07,06
28Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenne (Fe...41:08,47
29Maja SembergNødkærlunds Pistacia50:42,34
30Leonora KnakkergaardFunnys Fighting The Flames (Fl...6+11:13,90
31Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...6+1+12:13,25
32Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean7+1+22:17,72
33Louise TovgaardTovgaards Mickey8+1+22:28,07
Uplac.Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis (Sm...Trukket
Uplac.Mette BrandbygeHønsehusets Escape RouteTrukket
v17Betina MillerFionas Jazz Jack (V)30:25,22
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte Detlefsen , Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 2 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-03-03 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago00:57,7200:43,9701:41,6914
2Marlene BruhnBellas Fancy Una10:20,6900:25,4610:46,151
3Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...20:38,0900:16,1220:54,21
4Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:54,2910:19,3421:13,63
5Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (A...20:37,5010:17,0030:54,50
6Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World20:29,4110:18,7230:48,13
7Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...10:30,1920:20,5430:50,73
8Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (Tedd...10:31,8120:21,5030:53,31
9Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...30:41,2200:24,6631:05,88
10Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan20:55,7510:30,9731:26,72
11Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...31:01,0200:31,3131:32,33
12Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia31:22,1801:11,1232:33,30
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee2+11:56,2910:22,1342:18,42
14Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll20:39,7320:26,7541:06,48
15Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)31:11,4310:29,0341:40,46
16Lene GadkjærZentas Parkour31:42,4711:21,7543:04,22
17Aase BjernerNødkærlunds Mandel30:42,9720:18,0651:01,03
18Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye (Winnie)21:11,0030:26,4451:37,44
19Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite51:45,9300:50,4752:36,40
20Maria GadkjærMalegas Asterix31:48,0422:18,0054:06,04
21Lene GadkjærMalegas Obelix3+12:12,8120:50,4763:03,28
22Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean51:10,2811:10,9362:21,21
23Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)4+10:57,3220:28,1371:25,45
24Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...41:20,7231:25,4372:46,15
25Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)3+10:52,9140:33,2881:26,19
26Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...41:23,443+11:43,4083:06,84
27Betina MillerRozettas Plectrum41:33,1941:53,8183:27,00
28Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee51:18,5640:53,6092:12,16
29Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)3+11:42,50Trukket
30Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon60:39,50
31Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella61:17,12
32Jasmin JanssonBellas Spot On71:48,00
33Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...72:14,68
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-NikkiaTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dorthe Veggerby Laustsen
Sekretær: Maja Semberg + Alison Bøje
Bedømmelsesmetode: C2 , 0 - 5 fejl går videre
Maksimum tid: 2:30
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.