VINTERSTÆVNE  I  BEVTOFTHALLEN  VED  VOJENS  DEN  26.  JANUAR  2019

Tryk for at komme til:
Mini ligeMiddelsvær lige åben
Svær ligeLængdehop



Mini lige
Dato: 2019-01-26 12:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Pernille FrederiksenKnudsbøls Nuller00:17,6300:12,0400:29,67
2Bente Bøje JensenJelen Golden Kids00:24,0000:17,6300:41,63
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker00:35,7000:30,7601:06,46
4Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului00:42,7000:33,8201:16,52
5Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel00:34,5600:44,0501:18,61
6Anita FrederiksenLego-Gårdens Maui00:56,6900:28,2301:24,92
7Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo00:39,3701:31,4602:10,83
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire10:28,1800:18,2610:46,44
9Anne-Mette FoghMoslunds Vitara af Lego-Gården10:23,4600:32,1310:55,59
10Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray10:31,2600:25,7510:57,01
11Marie FloutrupStampestaldens Kira11:04,3300:38,5011:42,83
12Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kni...10:49,7700:59,5911:49,36
13Anita FrederiksenMimrelunds Ninus11:30,3600:28,4611:58,82
14Sofie Stubben BrunStald Trekloevers Blue41:46,3541:32,1683:18,51
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Jasmin
Bedømmelsesmetode: D1, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2019-01-26 13:46:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India (M)00:27,7100:20,5500:48,2613
2Camilla á ArgjumStampegårdens Closer to Heav...(M)00:31,0800:42,3301:13,4112
3Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani (M)10:26,6800:14,2010:40,881
4Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(M)00:36,0410:18,3610:54,401
5Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(M)00:43,7410:24,0411:07,781
6Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Expr...(L)10:49,8300:24,5211:14,352
7Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (M)10:39,4200:36,2411:15,66
8Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)10:45,6500:51,4411:37,09
9Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance...(M)10:26,3910:15,1020:41,49
10Anita FrederiksenSommerly´s Shadow (M)20:56,9400:31,0121:27,95
11Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego...(M)21:06,1611:01,1432:07,30
12Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)30:26,09
13Camilla á ArgjumKlundtes Lonely Hills (L)30:38,26
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimur...(L)30:38,38
15Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)30:41,90
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)30:46,03
17Maria JanssonDaggry (M)30:51,89
18Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)30:56,38
19Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)40:43,94
20Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (L)41:02,80
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black...(M)51:06,96
22Marie FloutrupWinds Inaya (L)51:20,17
23Aase BjernerBygholms Thor (M)60:32,11
24Lisette KongerslevFormørkelse (M)71:14,69
25Lisette KongerslevHønsehusets I See the Light (L)71:15,65
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(M)71:17,87
27Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (L)3+42:55,17
28Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (L)91:57,17
29Pernille FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Chi...(L)10+12:06,13
u12Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno) (U)30:24,30
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Lisette og Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 2 i finale, tid lægges sammen.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-01-26 15:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumFurukollens True by Willpower00:47,3700:23,4901:10,8613
2Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia00:39,3400:36,7601:16,1012
3Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia00:46,6500:35,0301:21,6812
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:42,4610:39,9011:22,361
5Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie10:50,9600:37,3511:28,311
6Jasmin Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...11:31,3600:39,7412:11,101
7Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:36,0401:09,7312:45,771
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...10:27,2910:25,2820:52,57
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...20:44,6700:22,7321:07,40
10Anita FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise20:39,4600:34,5121:13,97
11Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...01:16,1720:48,5722:04,74
12Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur10:37,8320:13,6430:51,47
13Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World10:33,3720:20,8830:54,25
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer20:40,9310:19,3631:00,29
15Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie20:35,8220:19,1040:54,92
16Aase BjernerBygholms Tabasco Chili30:22,62
17Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea30:24,11
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...30:34,81
19Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...30:44,80
20Aase BjernerNødkærlunds Mandel31:30,83
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...40:55,76
22Lisette KongerslevBellas Fancy Thora50:55,71
23Jasmin Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...60:48,87
24Jasmin Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...61:07,94
25Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...61:29,95
Uplac.Marie FloutrupTop Star Mix af GressTrukket
u1Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (u)00:32,4100:18,0200:50,43
u4Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...00:29,7510:25,0710:54,82
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Alison og Marie
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 2 fejl i finale, tid lægges sammen.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-01-26 09:43:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200Cert.Point
1Bente Bøje JensenPreriens Ch. LeikurO-O--O--OOO14
2Lisette KongerslevBellas Fancy ThoraOXOO-XO-OOXOOXXX1
3Lisette KongerslevVilsmøllegårdens MomondoO-O-XO-OXOXOOXXX
4Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The SeaO-OXO-XOXXOXOXXOXXX
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...OOOXOOXOXOOXXX
6Jasmin Jansson"Merci" Vangs Dr. ShepardOOOOOOXXOXOXXX
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...XOOXOXOXOXOXXX
8Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...XO-XOOXXOXXX
9Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)XXOOXOXOXXOXXX
10Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonOOOOXXX
11Marie FloutrupKlundtes Nightmare MoonXOOXOOXXX
12Laura Kähler KnudsenKlundtes DragonshyOOXOXOXXX
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá EeveeOOOXXOXXX
14Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...XOOOXXOXXX
15Camilla á ArgjumFurukollens True by WillpowerXXO-XOXXO-XXX
16Jasmin JanssonBellas Spot OnXOOXOXXO
17Marie FloutrupTop Star Mix af GressO-XOXXX
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá FennekinXOXXOXXOXXX
19Jasmin Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...OXOXX
20Lisette KongerslevSundahls InnkeeperO-XX
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver DreamerOXX
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...XXOXX
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Maria Møller Jansson
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.