2.  AFDELING  AF  JYSK  MESTERSKAB  VED  VINKEL  NÆR  VIBORG  DEN  29.  SEPTEMBER  2018

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetSvær kroget
Elite krogetVeteran kroget



Mini kroget
Dato: 2018-09-29 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlJMPindPoint
1Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera00:35,7200:26,3401
2Louise TovgaardTovgaards En Øre00:45,1000:27,0602
3Aase BjernerBygholms Thor00:34,2500:30,7503
4Louise HansenHaugens Consequences00:34,7800:31,1804
5Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis00:30,5900:35,8105
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura00:57,1300:38,6506
7Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray00:55,7800:42,3507
8Sarah MalletSunset's Milkie Way01:07,9700:47,6908
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Allison Argent00:51,9700:52,1909
10Lene GadkjærBellas The Last Knight00:27,2510:27,69110
11Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh10:56,2300:36,22111
12Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa01:01,7111:01,15112
13Louise TovgaardTovgaards Mini20:44,7800:36,28213
14Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)20:51,9000:42,28214
15Sarah MalletSolsidens Bad Seth Hamumu21:15,7800:54,69215
16Martha Ørnemose KastrupKastrups Toby11:13,2811:24,00216
17Maria GadkjærBellas Age of Extinction10:41,4021:08,68317
18Sarah MalletSolsidens Little Flower11:26,0021:26,31318
19Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly31:42,4011:33,19419
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle, sidste tid er gældende
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-09-29 09:58:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmhopJMPindPoint
1Mette BrandbygeFormørkelse00:22,6900:15,22012
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:26,5600:19,680111
3Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00:32,4400:20,4300 - 0:16,38211
4Maria JanssonDaggry00:37,0900:20,4600 - 0:17,31311
5Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:30,3100:20,5300 - 0:17,94411
6Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop00:39,0300:20,8500 - 0:21,79511
7Asta BredkjærHelsdams Black Lightning00:26,1900:20,720Trukket611
8Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Makoe...00:33,3800:21,750711
9Asta BredkjærSundahls Algod00:24,0300:24,120811
10Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:40,3700:24,190911
11Mette BrandbygeSundahls Strålende00:42,4100:29,8101011
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:38,8100:30,5701111
13Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:38,0900:32,3701211
14Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang00:38,2500:37,4701311
15Sarah MadsenStald Trofast Gizmo01:26,0900:39,3401411
16Rikke Pernille HansenVilsmøllegårdens Zummi Makes I...00:49,6900:40,22011
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:35,6900:41,8401511
18Maria JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn000:40,600:45,6301611
19Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød00:43,5900:50,3101711
20Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...10:14,7200:13,72118
21Mette BrandbygeMidnatssol10:32,4100:20,00119
22Charlotte EllebyNymåne10:41,8200:22,19120
23Charlotte EllebySundahls Gemytlig10:26,5900:22,22121
24Fritidscenter Højvang (Ma...Alice10:36,9100:27,41122
25Maria JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:39,7210:31,28123
26Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal10:56,5000:46,34124
27Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee11:09,2900:52,07125
28Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn10:36,4410:28,06226
29Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...10:45,5310:40,53227
30Sarah MadsenStald Trofast Black Aliyah20:29,71228
31Asta BredkjærHelsdams First Future20:38,81229
32Louise TovgaardAnjo af Pecasus20:59,25230
33Charlotte EllebySundahls Spontan20:59,37231
34Rikke Pernille HansenSpringers Trille30:39,133
35Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...30:51,38332
36Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...30:55,59333
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-09-29 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbJMPindPoint
1Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...00:47,6900:28,2201:15,910 - 0:33,37113
2Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton00:56,7800:28,8401:25,621 - 0:29,75212
3Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior00:52,5900:33,4601:26,05312
4William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)00:59,3700:40,9701:40,34412
5Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...00:48,8400:42,3101:31,15512
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:46,9700:43,0901:30,06612
7Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids01:21,5400:54,7502:16,29712
8Rikke Pernille HansenFunnys Fuzzy Wyzzy01:28,6001:06,2502:34,8512
9Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly01:06,8101:09,5902:16,40812
10Martha Ørnemose KastrupKlundtes Dragon Breath10:49,2500:24,5311:13,789
11Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:42,0600:26,0311:08,0910
12Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:36,7810:28,6911:05,4711
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...0+10:57,4000:34,8411:32,2412
14Louise TovgaardSommerly´s Samaria11:10,7200:36,5311:47,2513
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer10:57,6000:43,5011:41,1014
16Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow00:48,7511:06,4111:55,1615
17Louise HansenBellas Monkey Business11:00,4301:28,0012:28,4316
18Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:46,0010:31,3821:17,3817
19Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...10:44,7810:34,4121:19,1918
20Louise TovgaardTovgaards Mickey11:22,0610:39,8422:01,9019
21Louise HansenAuntie Freeze10:51,3820:44,9731:36,3520
22Rikke Pernille HansenFire Pote's Frederik11:21,5320:49,3732:10,90
23Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora11:45,1621:20,7833:05,9421
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...20:57,5622
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...21:06,8123
26William Dalgaard JensenStald Fuglsangs Black Castiel1+11:09,72
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu21:11,6024
28Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*21:14,19
29Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood21:33,3525
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...1+11:38,06
31Lisa HeinDagmar af Pecasus2+12:00,7226
32Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream41:00,00
33Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza41:33,0627
34Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød41:40,50
35Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro41:56,46
36Asta BredkjærHelsdams For Emotion5+11:28,6628
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-09-29 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMPindPoint
1Charlotte EllebyNo Heart01:20,7500:48,2202:08,97113
2Charlotte EllebySundahls Innkeeper00:38,4710:21,3810:59,851
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee0+11:47,6210:41,8822:29,502
4Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...11:04,5921:32,3732:36,963
5Lene GadkjærMalegas Obelix11:16,8831:44,0043:00,884
6Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye21:17,035
7Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...21:23,286
8Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream21:46,157
9Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard21:52,878
10Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop21:58,759
11Alison Bøje Due JensenPreriens Ch. Leikur2+11:22,2810
12Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31:56,5011
13Betina MillerFionas Jazz Jack41:45,7512
14Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...41:51,8113
15Asta BredkjærSunsides Dress Divine2+1+12:00,0614
16Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...3+12:05,6915
17Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy0+1+32:40,2716
18Aase BjernerBygholms Tabasco Chili4+11:45,9717
19Rikke Pernille HansenStampestaldens Karma4+12:12,69
20Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F13+1+22:20,8418
Uplac.Asta BredkjærHelsdams Sunrise SurpriceTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenSommerly´s ArnikoTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Is In The AirTrukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...Trukket
Uplac.Maria JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...Trukket
Uplac.Rikke Pernille HansenMaglebo´s ScottTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl går i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-09-29 16:23:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMCert.Point
1Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago01:35,1501:11,1502:46,30114
2Charlotte EllebySundahls Ch. Ella21:11,3200:44,1621:55,482
3Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream11:18,2210:49,0922:07,313
4Betina MillerRozettas Plectrum12:17,7912:41,3724:59,164
5Charlotte EllebySundahls Goat Boy31:58,1211:05,3743:03,495
6Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:41,0321:12,5042:53,536
7Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean22:16,3522:02,6344:18,987
8Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...41:26,4111:14,9752:41,388
9Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee31:24,7830:46,0662:10,849
10Lene GadkjærZentas Parkour32:17,502+13:05,0065:22,5010
11Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon4+11:33,0321:10,2272:43,2511
12Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...41:39,5031:22,4773:01,9712
13Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air4+1+23:19,573+12:15,53115:35,1013
14Nikoline NikolajsenMalegas Asterix4+2+33:31,492+12:48,78126:20,2714
Uplac.Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro4+12:08,72TrukketUplac.
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-09-29 11:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbJMPindPoint
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air00:32,9100:27,4000 - 24,3213
2Lisa HeinFionas Deadly Dedication00:59,2800:27,870Trukket22
3Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:38,0300:31,9700 - 32,3832
4Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...00:36,1000:31,5601 - 33,9442
5Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:12,7200:47,97052
6Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis01:19,5300:55,06062
7Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right10:36,2500:23,2717
8Rikke Pernille HansenMaglebo´s Quta Tac00:50,7210:25,2218
9Maria GadkjærMirage af Pecasus00:38,6210:37,7219
10Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini00:49,8110:44,06110
11Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman00:30,1310:47,38111
12Julie Bøje Due JensenVisbys Malahide C.00:53,3410:55,841
13Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:30,2211:21,06112
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:47,2810:27,37213
15Lisa HeinNidus' Sch. Nardus Stricta af...01:11,7521:20,19214
16Rikke Pernille HansenWedervangs Spree Fluffy30:59,4710:40,254
17Maria JanssonNødkærlunds Lumia10:40,6630:43,75415
Antal deltagere: 17.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle, sidste tid er gældende
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.