STÆVNE  VED  HAVENS  DAG  PÅ  ASMILD  PLANTECENTER  DEN  9.  SEPTEMBER  2018

Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Veteran ligeVeteran kroget



Mini lige
Dato: 2018-09-09 08:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera00:35,1000:23,000
2Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:28,5700:23,880
3Maria GadkjærBellas Age of Extinction00:49,4300:29,060
4Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)00:42,2900:35,620
5Lene GadkjærBellas The Last Knight00:56,4100:36,960
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Allison Argent00:55,8700:47,910
7Maja SembergStjerneregns Acoss The Univers00:54,6300:53,160
8Louise TovgaardTovgaards En Øre10:48,0300:26,881
9Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis00:36,5010:30,131
10Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa10:41,3800:39,181
11Stine BredkjærGunnar Af Helsdam01:01,8010:45,591
12Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Chelsea0+12:10,5001:33,931
13Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh20:54,2200:23,152
14Aase BjernerBygholms Thor10:51,1910:28,542
15Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...10:33,7310:32,972
16Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...20:50,7800:37,632
17Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray10:55,6910:48,502
18Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight11:16,4111:27,342
19Louise HansenHaugens Consequences11:22,7520:39,693
20Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly11:21,1521:11,933
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura10:36,9331:04,144
22Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Zinedine00:51,0750:43,595
23Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kni...31:34,2431:35,356
Uplac.Louise TovgaardLille NinusDisk.
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2018-09-09 13:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærBellas The Last Knight00:41,0600:24,680
2Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...00:37,6200:36,370
3Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...01:00,9700:44,470
4Maja SembergStjerneregns Acoss The Univers01:02,1500:52,030
5Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight00:54,8701:11,560
6Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Chelsea01:26,3601:16,340
7Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera00:41,9410:24,061
8Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh10:39,8500:30,941
9Maria GadkjærBellas Age of Extinction00:37,5010:31,871
10Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:36,0910:44,571
11Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)01:03,1810:47,561
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Allison Argent11:09,7801:26,191
13Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Zinedine10:31,3410:43,502
14Louise TovgaardTovgaards En Øre11:08,4310:45,062
15Aase BjernerBygholms Thor00:40,9720:45,752
16Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa20:44,3801:05,092
17Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis10:47,4711:09,842
18Louise HansenHaugens Consequences11:13,1911:55,442
19Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray20:59,0310:42,473
20Louise TovgaardLille Ninus4+1+12:10,3100:51,386
21Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly31:24,9631:12,726
2000Aase BjernerThorsøs Hermione (U)10:49,34Disk - Fejl bane
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-09-09 09:46:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...00:24,0000:09,38012
2Asta BredkjærHelsdams First Future00:12,4400:10,75011
3Asta BredkjærSundahls Algod00:25,5300:11,94011
4Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Makoe...00:32,1300:12,88011
5Anja SembergMoslunds Clio00:21,5600:13,07011
6Anja SembergStjerneregns Trouble00:27,4100:20,97011
7Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:23,8400:22,06011
8Louise HansenAuntie Freeze00:45,0000:24,96011
9Leonora KnakkergaardSunsets Sweetie Girl00:47,0300:25,52011
10Charlotte EllebySundahls Gemytlig00:48,3800:31,53011
11Maja SembergStjerneregns Nick00:38,8400:32,25011
12Charlotte EllebyNymåne10:31,5700:09,591
13Charlotte EllebySundahls Spontan10:52,8400:20,091
14Maja SembergStjerneregns Juliette10:32,5600:22,061
15Maria JanssonDaggry10:24,8700:22,751
16Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana10:27,6000:22,851
17Asta BredkjærHelsdams Black Lightning0+10:35,5000:24,711
18Anja SembergSharpies Karma Kiss10:34,4410:13,822
19Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn10:19,7510:14,322
20Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee01:18,8420:48,662
21Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham10:49,6210:53,222
22Sarah MadsenStald Trofast Black Aliyah20:29,56
23Lene GadkjærMalegas One Of A Kind20:40,85
24Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...20:42,16
25Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue20:45,22
26Maja SembergStjerneregns Rosalee20:53,74
27Sarah MadsenStald Trofast Gizmo30:26,47
28Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede30:54,13
29Leonora KnakkergaardSunsets Flash Power31:32,47
30Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay40:44,22
31Aase BjernerThorsøs Hermione40:46,09
32Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester40:48,03
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-09-09 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop00:23,2800:19,16012
2Anja SembergMoslunds Clio00:31,1600:21,13011
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:25,5700:23,00011
4Charlotte EllebyNymåne00:51,2500:32,06011
5Maja SembergMoslunds Cocio00:33,1900:32,88011
6Anja SembergStjerneregns Big McIntosh01:09,4101:18,13011
7Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:35,4110:18,9011
8Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn10:46,9100:20,5711
9Asta BredkjærHelsdams First Future00:19,3510:22,821
10Anja SembergStjerneregns Sean10:36,6600:25,601
11Asta BredkjærHelsdams Black Lightning10:30,4400:27,971
12Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede10:59,3100:29,811
13Maria JanssonDaggry10:32,3100:30,251
14Leonora KnakkergaardSunsets Sweetie Girl00:36,9110:31,541
15Maja SembergStjerneregns Rosalee10:47,8800:34,001
16Louise HansenStald Neas Shapio Olaf10:57,1200:34,151
17Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance10:48,0900:34,561
18Maja SembergStjerneregns Juliette10:36,1600:36,751
19Charlotte EllebySundahls Gemytlig00:44,5610:39,221
20Anja SembergStjerneregns Trouble10:57,1200:41,941
21Louise HansenAuntie Freeze11:00,1700:45,091
22Louise TovgaardTovgaards Masaki00:51,9110:45,881
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella10:53,4400:48,061
24Louise TovgaardAnjo af Pecasus11:15,5900:54,281
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva10:43,8510:26,442
26Charlotte EllebySundahls Spontan10:54,7210:36,722
27Maja SembergStjerneregns Nick10:44,4710:39,412
28Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00:43,7221:31,502
29Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay20:41,66
30Anna Fjordbak SønderstrupStarbo´s Toffifee20:48,09
31Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester20:58,28
32Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue21:03,07
33Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie21:16,25
34Asta BredkjærSundahls Algod30:42,21
35Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...31:07,34
36Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )31:09,12
37Lisa HeinFlora Raps31:28,25
38Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham31:34,75
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2018-09-09 11:42:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dream...(M)00:21,6000:16,18013
2Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(M)10:53,4400:20,1311
3Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)10:46,6000:23,2211
4Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (M)10:40,1300:23,9411
5Louise HansenFurukollens Everglow (M)10:42,6900:29,7811
6Charlotte EllebyHaugens Snowdrop Dream (M)10:31,1800:31,6911
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Kayak (M)10:25,5000:34,1311
8Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)00:45,5010:43,0311
9Anja SembergStjerneregns Flam (M)10:52,7500:47,5311
10Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (M)10:25,6810:13,812
11Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)10:29,9410:34,812
12Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(M)10:35,2210:40,872
13Louise TovgaardTovgaards Mickey (M)10:43,3510:48,012
14Louise TovgaardSommerly´s Samaria (M)10:47,7920:23,783
15Louise TovgaardAnjo af Pecasus (M)11:14,1531:09,974
16Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)20:23,47
17Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(M)20:24,56
18Maria JanssonDaggry (L)20:28,69
19Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB (M)20:29,19
20Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Mak...(L)20:31,91
21Charlotte EllebyHelsdams For Emotion (L)20:37,25
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)20:39,00
23Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)20:42,00
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)20:48,25
25Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainico...(L)20:50,78
26Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)20:50,90
27Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)20:54,66
28Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie (M)20:56,53
29Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee (L)21:04,15
30Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (M)21:06,77
31Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie (M)21:44,13
32Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (M)30:24,28
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(M)30:30,69
34Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)30:55,03
35Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)30:59,40
36Louise HansenAuntie Freeze (M)31:10,72
37Maja SembergMoslunds Cocio (M)2+11:27,26
38Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (M)40:31,47
39Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(M)3+11:22,47
40Louise TovgaardTovgaards Masaki (M)3+11:29,72
41Lisa HeinDagmar af Pecasus (M)41:44,75
42Leonora KnakkergaardSkovvejens Lynx (M)50:28,57
43Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black...(M)50:39,50
44Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)50:42,00
45Anja SembergStjerneregns Sean (M)50:50,21
46Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite F...(L)50:55,53
47Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva...(M)4+11:05,72
48Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)51:29,85
49Kristina Møller PedersenVangs Dr. Grey (M)5+12:08,55
Uplac.Leonora KnakkergaardSunsets Flash PowerDisk.
Uplac.Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine...(M)Trukket
Uplac.Louise HansenBellas Monkey Business (M)Trukket
u11Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (U)10:30,4710:17,062
u39Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta) (...40:41,88
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby og Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-09-09 17:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dream...(M)00:22,3200:15,50013
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)00:24,9700:22,82012
3Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)00:26,2700:24,31012
4Anja SembergSharpies Karma Kiss (M)00:45,1800:26,91012
5Maria JanssonDaggry (L)00:34,5900:29,06022
6Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(M)00:48,4700:38,63012
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)00:43,5310:15,1911
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(M)10:24,7800:17,1611
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse...(M)10:33,9400:19,8211
10Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(L)10:38,2500:20,8512
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(M)00:35,4010:22,651
12Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (M)00:28,4410:24,151
13Louise HansenFurukollens Everglow (M)10:30,6600:26,571
14Louise TovgaardSommerly´s Samaria (M)10:34,0300:28,781
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)00:47,3110:32,841
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)10:32,2800:37,031
17Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(M)10:41,5900:45,221
18Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)10:49,1600:45,691
19Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB (M)00:31,4010:46,561
20Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerl...(M)10:53,5900:47,501
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)10:48,7500:52,031
22Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)0+12:11,5201:06,001
23Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)10:47,8510:27,192
24Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka...(M)10:41,2510:35,092
25Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (M)10:27,840+10:35,352
26Louise HansenAuntie Freeze (L)01:03,9320:46,592Bestået
27Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)10:22,5920:24,223
28Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)00:40,60Trukket
29Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Mak...(L)20:22,41
30Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (L)20:29,79
31Leonora KnakkergaardSkovvejens Lynx (M)20:31,69
32Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)20:49,31
33Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)20:57,00
34Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(M)20:57,16
35Louise TovgaardTovgaards Mickey (M)1+11:01,75
36Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie (M)21:07,81
37Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (M)21:07,88
38Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)21:19,57
39Lisa HeinDagmar af Pecasus (M)21:48,94
40Aase BjernerNødkærlunds Mandel (M)30:31,16
41Karina VilsbøllHønsehusets Between Two Worl...(M)30:40,97
42Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay (L)30:42,90
43Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)30:47,69
44Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite F...(L)30:50,62
45Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)40:48,75
46Leonora KnakkergaardFunnys Fighting The Flames (M)40:52,81
47Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)60:47,72
48Kristina Møller PedersenVangs Dr. Grey (L)3+1+22:16,89
Uplac.Louise HansenBellas Monkey Business (M)Trukket
u5Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (U)00:30,3400:28,590
u6Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (U)00:27,0300:32,560
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-09-09 10:58:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:31,0000:14,5703
2Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:28,6300:22,881
3Maria GadkjærMirage af Pecasus00:39,5010:37,191
4Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale10:18,8710:18,322
5Julie Bøje Due JensenVisbys Malahide C.11:25,8110:43,902
6Lisa HeinFionas Deadly Dedication11:47,3110:57,192
7Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:34,5311:17,042
8Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman10:17,8120:19,873
9Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia20:35,4410:46,473
10Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)11:21,5620:59,103
11Lisa HeinNeottia Nidus-avis40:47,1840:54,828
12Lisa HeinFlora Raps51:24,9731:44,418
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-09-09 16:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman00:23,7800:23,5903
2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:28,5900:26,6902
3Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale00:22,5900:42,2802
4Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia00:55,5001:05,6302
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...01:11,7201:09,0302
6Maria GadkjærMirage af Pecasus01:11,0301:20,3102
7Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:35,0000:30,341
8Lisa HeinFionas Deadly Dedication01:26,0311:35,811
9Julie Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:40,6210:43,972
10Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)21:15,1901:15,382
11Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:55,0721:47,092
12Lisa HeinNeottia Nidus-avis11:12,0021:47,783
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.