STÆVNE  PÅ  BIRKENDEGÅRD  VED  KALUNDBORG  DEN  2.  SEPTEMBER  2018

Tryk for at komme til:
Mini krogetMiddelsvær kroget åben
Svær krogetHøjdehop



Mini kroget
Dato: 2018-09-02 16:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line JørgensenCrazyjumpers Tulipan00:34,1300:21,9400:56,07
2Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina00:35,4700:22,1800:57,65
3Patricia MøllnitzDundines Liva Weel00:29,3800:29,8700:59,25
4Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Petit00:44,4700:34,6301:19,10
5Line JørgensenCrazyjumpers Twilight01:05,1600:50,1601:55,32
6Mathilde AndersenTumles How Would You Feel10:25,0900:18,1010:43,19
7Michele LangkjærJackie Kennedy00:41,1010:35,6611:16,76
8Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ita10:45,3100:45,5911:30,90
9Sanne ClausenCarlsberg00:55,4110:53,1211:48,53
10Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprio00:29,6520:44,1921:13,84
11Sophie LauridsenCrazyjumpers Eclipse20:46,9600:42,2521:29,21
12Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella10:41,1811:12,6321:53,81
13Sophie LauridsenCrazyjumpers Taks20:49,1910:42,7231:31,91
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys AkellaTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-09-02 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus (M)00:37,1900:28,4101:05,6013
2Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira (M)00:48,9100:47,3701:36,2812
3Cecilie BrenholdtFunnys Amira (M)01:06,7500:35,3101:42,0612
4Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe) (L)10:58,1800:27,7811:25,962
5Charlotte Stub DetlefsenStrandmøllens Ilirea (L)10:50,0000:41,0311:31,032
6Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball "Cannon" (M)11:02,5900:32,5011:35,091
7Michele LangkjærSkovvejens Vega (L)10:49,7800:48,6211:38,402
8Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (L)10:59,0600:45,8111:44,872
9Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow...(L)01:13,6210:50,2512:03,87Bestået2
10Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki (M)11:27,8501:09,9712:37,82
11Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ciri Cinori (M)10:32,5010:42,9421:15,44
12Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley (M)10:42,1510:36,8221:18,97
13Line JørgensenBakels Retro (L)10:54,9010:30,8521:25,75
14Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (M)00:52,3820:52,4721:44,85
15Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (M)10:59,0010:50,7221:49,72
16Michele LangkjærVesterleds New Lumumba (M)10:59,7510:53,3121:53,06
17Camilla Kirk JensenKlundtes Dragonshy (L)11:18,9010:41,6622:00,56
18Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia (M)11:13,4711:03,7822:17,25
19Signe BrenholdtStampestaldens Raphael (L)11:28,3811:03,1222:31,50
20Janni BrenholdtStampestaldens Donatello (L)11:42,2561:54,4473:36,69
21Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack (M)20:58,09
22Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella (L)21:14,00
23Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton (M)21:36,56
24Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norma...(L)21:37,44
25Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)21:46,53
26Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert Eagle (L)30:38,88
27Signe BrenholdtStampestaldens Leonardo (L)31:03,94
28Michele LangkjærTheodore Roosevelt (L)31:33,57
29Charlotte Stub DetlefsenSkovvejens Vaiana (L)40:59,85
30Michele LangkjærGeorge Washington (L)41:20,44
31Mathilde AndersenSkovvejens Wingmann (L)41:34,34
32Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallba...(L)41:53,47
33Janni BrenholdtUniKins Isla Caballo (L)42:07,87
34Line JørgensenCrazyjumpers Elvis (L)4+11:26,97
35Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba...(M)52:11,90
36Sophie LauridsenZuko (L)5+11:46,50
Uplac.Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress (M)Trukket
Uplac.Louise JohansenObama (L)Trukket
Uplac.Louise JohansenPletvangs Jazz (L)Trukket
Uplac.Louise JohansenSander (L)Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco (M)Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(M)Trukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-09-02 15:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena10:42,6900:46,0011:28,6913
2Michele LangkjærPletvangs Cougar10:57,8101:04,2812:02,091
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless00:52,7520:39,1021:31,85
4Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom11:01,9310:52,1921:54,12
5Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol11:04,6310:50,0321:54,66
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe20:53,09
7Signe BrenholdtTaharas Ane21:18,56
8Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light30:35,78
9Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla30:50,53
10Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon31:00,93
11Cecilie BrenholdtKlundtes Art Of Nature51:48,87
12Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker61:07,12
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-09-02 10:15:00

Plac.FørerKanin50606570758085Cert.Point
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' RecklessOO-OOXXOXXO14
2Viktoria Behrendt ThremsFunnys UrsusXOXOXOOOXOXXX1
3Mathilde AndersenMaglebo's TolfetanoOXOOOOXXOXXX
4Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaOO-OOXXX
5Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent VenomO--XOOXXX
6Line JørgensenBakels RetroOXXOOXOXOXXX
7Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaOOOOXXX
8Signe BrenholdtStampestaldens LeonardoXXOXOXXOOXXX
9Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball "Cannon"XOXOOXOXXX
10Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert EagleXXOXOOXOXXX
11Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain MakerXOOOXXX
11Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al YaqoubXOOOXXX
13Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyOOXO
13Patricia MøllnitzStampestaldens Else LindstowOOXOXXX
15Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto UzumiakiXOXXOXOXXX
16Michele LangkjærPletvangs CougarOXOXXOXXX
17Signe BrenholdtTaharas OlauOXOXXX
18Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowOXXX
18Louise Stub DetlefsenMoslund's ZafiraOXXX
18Louise Stub DetlefsenSøgaards AzaliaOXXX
18Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ciri CinoriOXXX
22Michele LangkjærVesterleds New LumumbaXOX
22Louise Stub DetlefsenNødkærlunds ViolXOXXX
22Signe BrenholdtUniKins Cactus JackXOXXX
Uplac.Cecilie BrenholdtKlundtes Art Of NatureXXX
Uplac.Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers NormanXXX
Uplac.Mathilde AndersenSkovvejens WingmannXXX
Uplac.Michele LangkjærTheodore RooseveltXXX
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter/70cm 3 mi
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.