STÆVNE  HOS  STALD  KNUDSBØL  I  JORDRUP  DEN  19.  AUGUST  2018

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær kroget



Let kroget
Dato: 2018-08-19 13:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten BjergSommerly´s Findus01:08,8500:32,79012
2Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:53,0700:35,03011
3Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie01:56,3100:49,66011
4Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia01:00,6000:54,93011
5Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie01:16,8201:04,53011
6Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe00:58,2201:05,66011
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...10:55,1300:25,881
8Maja SembergMoslunds Cocio01:03,9610:36,751
9Kirsten BjergSommerly´s Snehvide11:11,7800:44,411
10Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød10:55,1900:48,531
11Anja SembergStjerneregns Big McIntosh11:10,9701:23,531
12Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )20:39,8600:28,722
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu20:47,7500:35,462
14Maja SembergStjerneregns Juliette20:43,0600:35,662
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella10:37,3110:40,132
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...10:38,5010:40,592
17Anja SembergMoslunds Clio20:47,6900:47,562
18Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal21:40,1900:51,842
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...10:50,2811:01,692
20Maja SembergStjerneregns Rosalee31:06,9100:33,943
21Anja SembergStjerneregns Trouble31:18,1500:37,193
22Mette DamgaardSkovhøjens Final Frontier00:43,6330:51,403
23Mette DamgaardSkovhøjens Willow11:21,151+10:57,093
24Maja SembergStjerneregns Nick20:53,2520:40,344
25Anja SembergStjerneregns Sean41:05,5010:23,385
26Mette DamgaardSkovhøjens Ember3+12:03,2811:09,095
Uplac.Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise ChiliTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Katrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-08-19 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...01:07,9100:25,00013
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...10:52,7800:26,3811
3Anita FrederiksenSommerly´s Shadow10:38,2500:40,1011
4William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)11:03,9700:50,6611
5Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Kayak01:19,7210:50,6911
6Aase BjernerBygholms Tabasco Chili11:08,5300:54,0611
7Mette DamgaardFionas Crash Bandicoot11:27,8501:03,2811
8Martha Ørnemose KastrupKlundtes Dragon Breath20:34,8400:29,182
9Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:45,0400:30,192
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...21:08,5600:37,532
11Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili01:16,5920:43,132
12Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:37,0010:50,002
13Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior20:50,0300:55,812
14Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie11:30,8711:04,042
15Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani30:48,2800:42,683
16Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood31:34,0901:01,033
17Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-G...11:12,0421:05,323
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...31:11,4710:22,534
19Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise41:11,1900:43,224
20Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...31:08,7210:50,224
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer11:15,4730:52,564
22Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...31:09,6910:56,034
23Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian21:30,4721:07,094
24Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O41:29,8201:25,814
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...40:50,9010:39,845
26Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)20:55,7230:45,035
27Anne-Mette FoghJordbærgårdens Vanilje4+12:10,8101:01,855
28Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids41:58,3811:27,405
29Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko41:04,1920:59,226
30Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecake41:36,6831:09,607
Uplac.Mette DamgaardBjørkvangs Triple ThreatTrukket
u3Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (U)00:59,2210:37,151
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-08-19 09:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee1+11:19,9000:50,0023
2Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...11:25,7810:59,812
3Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix21:35,0020:39,624
4Kirsten BjergZentas SW Boz Pity21:27,0320:56,684
5Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...21:27,4721:18,374
6Maja SembergNødkærlunds Pistacia31:28,2521:10,565
Uplac.Anja SembergStjerneregns FlamTrukket
Uplac.Karina VilsbøllPreriens Buck is BossTrukket
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip FlopTrukket
Uplac.Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...Trukket
u4Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno) (U)31:23,9710:55,534
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Mette Damgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.