SOMMERFERIESTÆVNE  HOS  MIA  I  SØLLESTED  DEN  27.  JULI  2018

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Højdehop



Let lige
Dato: 2018-07-27 14:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mikala WolgastBlack Moonlight's Daylight (Jo...00:33,0400:15,2500:48,2912
2Jane WolgastMaglebo's Ho-Oh00:24,3100:29,5000:53,8111
3Line JørgensenCrazyjumpers Elvis10:12,6000:08,7510:21,351
4Tanja Skou PedersenBjörklövets Little Sunset00:20,6910:13,8410:34,53
5Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)10:24,7810:17,1220:41,90
6Jane WolgastHybens Bianco Aria10:14,0610:45,0920:59,15
7Mikala WolgastCarrots Luis10:27,0010:39,0321:06,03
8Mathilde AndersenStald Vindeholme's Charlie10:23,9121:09,6331:33,54
9Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow20:15,25
10Mathilde AndersenSkovvejens Wingmann20:15,41
11Janni BrenholdtStampestaldens Purpurella20:18,12
12Signe BrenholdtStampestaldens La Paix30:43,31
13Signe BrenholdtUniKins Isla Caballo40:25,88
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 Fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-07-27 13:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbPindPoint
1Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill00:24,0400:20,0300:44,0713
2Line JørgensenBakels Retro00:38,4100:19,0300:57,4412
3Mia HansenBellas Cozy Living10:28,3100:19,9410:48,250-0:15,901
4Tanja Skou PedersenUniKins Isla Calero10:23,7200:24,8810:48,600-0:23,311
5Emil JulinJordbærgårdens Fairy00:27,8510:28,2510:56,10
6Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match10:44,0000:31,0311:15,03
7Tanja Skou PedersenKlundtes Cloud Chaser20:30,31
8Mikala WolgastFunnys Cool Cover21:01,72
9Janni BrenholdtStampestaldens Leonardo30:35,72
10Signe BrenholdtStampestaldens Donatello31:03,69
11Tanja Skou PedersenBellas Queen of Hearts40:47,72
12Signe BrenholdtDay Berry af Gress40:59,43
13Tanja Skou PedersenKlundtes Double Diamond3+11:02,59
14Signe BrenholdtStampestaldens Raphael41:15,87
15Mia HansenFunnys Ciri Cinori50:24,35
16Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack61:00,59
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 Fejl i finalen, tid og fejl lag sammen.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-07-27 12:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless00:22,6200:20,1000:42,7213
2Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me00:33,5900:28,5601:02,1512
3Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano10:24,0300:16,9710:41,001
4Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind00:29,0610:16,3410:45,401
5Mia HansenKlundtes First Strike10:29,8800:32,3511:02,231
6Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården10:48,7500:29,7111:18,461
7Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web10:22,0310:22,8820:44,91
8Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia10:39,5010:30,4021:09,90
9Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town10:20,6520:16,2530:36,90
10Tanja Skou PedersenUniKins High Five10:24,2220:28,4730:52,69
11Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight10:35,3130:31,8441:07,15
12Mia HansenFunnys Coccinella20:19,09
13Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down20:30,15
14Tanja Skou PedersenUniKins Allure of the Seas20:50,19
15Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina21:13,56
16Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena30:29,00
17Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla30:33,09
18Mia HansenFunnys Aura40:42,40
19Emil JulinFunnys Nioryu Naiso40:52,54
20Janni BrenholdtFunnys Amira41:06,50
21Signe BrenholdtNødkærlunds Peanut50:32,62
22Mia HansenKlundtes Twilight Sparkle5+10:51,15
23Jane WolgastIdefix60:57,22
24Emil JulinFunnys Fighting The Fear71:32,08
Uplac.Emil JulinClick Mix af GressTrukket
Uplac.Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroTrukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds SaharaTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 Fejl i finalen,tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-07-27 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air00:28,8400:28,7200:57,5614
2Signe BrenholdtTaharas Olau00:35,0300:26,6901:01,7213
3Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown00:43,5100:20,8101:04,323
4Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow00:42,2200:31,6201:13,843
5Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot00:46,5000:32,3801:18,883
6Mia HansenStampegårdens Doctor Doom00:34,2210:19,6610:53,88
7Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod10:37,2500:32,3511:09,60
8Mia HansenBellas Pappelina00:38,8410:36,4411:15,28
9Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon10:39,2200:36,5311:15,75
10Mia HansenFunnys Air Mist10:43,2200:36,3411:19,56
11Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze10:39,6900:44,2911:23,98
12Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia11:01,9300:47,6211:49,55
13Tanja Skou PedersenUniKins Blackout00:24,4420:24,0020:48,44
14Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:24,8810:35,1221:00,00
15Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker00:39,6320:31,4721:11,10
16Emil JulinUniKins Oasis of the Seas0+11:03,1010:28,2521:31,35
17Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:12,6300:48,0022:00,63
18Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business20:45,5610:24,8831:10,44
19Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops21:03,6510:51,8131:55,46
20Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir10:34,6930:30,5041:05,19
21Mia HansenSundahls Stabbington20:47,5620:39,7241:27,28
22Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub10:47,6830:40,0941:27,77
23Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...11:03,2230:52,9741:56,19
24Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon20:40,6050:25,1571:05,75
25Signe BrenholdtStampegårdens Central Park30:34,06
26Tanja Skou PedersenFriscos Ingen Dröm Är För Stor30:38,91
27Mia HansenWinds Reika30:52,84
28Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha31:06,50
29Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...2+11:20,90
30Mia HansenKlundtes Little Adventure3+11:09,59
31Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe50:47,65
32Mia HansenWinds Shouji6+11:19,06
Uplac.Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvMichelle ObamaTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 Fejl i finalen,tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-07-27 15:30:00

Plac.FørerKanin4050606570758085Cert.Point
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless-OO-XOXOOXXX14
2Emil JulinFunnys Nioryu NaisoOOOOOXXOOXXX1
3Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker-OO-XXOOXOXXX
4Emil JulinJordbærgårdens FairyXOOXOXXOXOXOXOXXX
5Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow-OO-XXOXOXOXXX
6Camilla Kirk JensenKlundtes First Strike-OXXO-XXOOXXX
7Mathilde AndersenMaglebo's TolfetanoOOOOOXOXX
8Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down-OXOXXOOXOXXX
9Camilla Kirk JensenBellas Pappelina-OO-XOXOXXX
10Emil JulinUniKins Oasis of the Seas-OXXOXOXXOXOXXX
11Tanja Skou PedersenHønsehusets Cruse of the Black...--OXXOOXXX
12Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business-OXO-XOXXX
13Yasmin GrønneløvSharpies Paint the TownOOOOXOXXX
14Yasmin GrønneløvMaglebos CampolinaXOOXOOXOXXX
15Tanja Skou PedersenUniKins Isla Calero-XOOXOXOXXX
16Camilla Kirk JensenBellas Cozy Living-OXXOXOXOXXX
17Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroOOOOXXX
18Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web-XOXOXO-XXX
19Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub-OXOXXOXXX
20Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot-OO-XXX
20Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown-OO-XXX
20Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha-OO-XXX
20Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill-OOXXX
24Camilla Kirk JensenFunnys Air Mist-XOO-XXX
24Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind-XOOXXX
26Janni BrenholdtTaharas Olau-OXO-XXX
26Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia-OXO-XXX
28Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...OXOXXOXXX
29Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon-OXX
29Emil JulinSundahls Stabbington-OXXX
29Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack-OXXX
32Patricia MøllnitzFunnys AmiraOOXXX
32Patricia MøllnitzStampegårdens Central ParkOOXXX
32Signe BrenholdtStampestaldens LudmillaOOXXX
35Tanja Skou PedersenKlundtes Double Diamond-XOXXX
36Janni BrenholdtStampestaldens LeonardoOXOXXX
37Tanja Skou PedersenKlundtes Cloud Chaser-XXOXXX
38Signe BrenholdtNødkærlunds PeanutOXXOXXX
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.