5-ÅRS-FØDSELSDAGSSTÆVNE  FOR  GLADSAXE  KANINFORENING  PÅ  GRØNNEGÅRDEN  I  SØBORG  DEN  21.  JULI  2018

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Veteran lige



Let lige
Dato: 2018-07-21 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenBjörklövets Little Sunset00:19,8800:16,66012
2Michele LangkjærSkovvejens Vega00:14,4610:19,5011
3Ida Marie PedersenSnøffel10:41,3100:42,091
4Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Son of Zeus (Sonni...10:35,4410:39,602
5Michele LangkjærAlt For Damerne10:19,5710:42,972
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sea-lavender (Holl...30:24,4700:20,533
7Rikke HansenFionas Karma Police10:31,6320:49,543
8Michele LangkjærGeorge Washington40:44,0620:57,566
Uplac.Michele LangkjærJackie Kennedy10:36,22Trukket
Uplac.Charlotte AxelsenFrøken Stampe af Langerød31:06,19Trukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Signe Rosa Skelbæk
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-07-21 13:23:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Michele LangkjærVesterleds New Lumumba00:17,5700:19,2200:36,7913
2Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me00:18,9400:21,6000:40,5412
3Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*00:24,5900:36,7801:01,3712
4Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill01:03,0000:26,7801:29,7812
5Emil JulinJordbærgårdens Fairy10:30,2500:30,8511:01,10
6Tanja Skou PedersenKlundtes Double Diamond10:44,5900:23,8811:08,47
7Tanja Skou PedersenUniKins Isla Calero10:31,7801:08,0311:39,81
8Rikke HansenFire Pote's Frederik20:36,8800:52,9121:29,79
9Tanja Skou PedersenKlundtes Cloud Chaser20:24,8110:32,7230:57,53
10Michele LangkjærTheodore Roosevelt20:30,8510:32,4131:03,26
11Rikke HansenSpringers Trille20:26,4110:39,7531:06,16
12Rikke HansenLille Valle Valnød20:23,6611:06,1231:29,78
13Signe Rosa SkelbækAjtaks Chasing Comet40:42,5320:26,4761:09,00
14Signe Rosa SkelbækSpringers Heartquake (Minna)20:43,7541:02,9761:46,72
15Ida Marie PedersenOona31:34,8131:41,2263:16,03
16Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Hello My Lady (Fel...70:54,8471:39,65142:34,49
Uplac.Signe Rosa SkelbækSpringers Zany Maniac MBF70:57,03Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...Trukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-07-21 11:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro00:49,9100:28,72013
2Tanja Skou PedersenUniKins High Five10:23,4110:16,852
3Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina1+11:28,1300:59,462
4Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down11:02,9711:27,282
5Emil JulinFunnys Nioryu Naiso30:45,7500:12,823
6Michele LangkjærPletvangs Cougar20:32,1210:25,813
7Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården20:37,1910:28,003
8Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia30:49,1610:34,194
9Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker20:46,3120:34,844
10Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town2+11:06,3810:38,754
11Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco31:51,1011:16,624
12Rikke HansenStampestaldens Karma30:34,0320:33,785
13Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web30:45,1030:31,656
14Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind3+10:54,50
15Mette WindWinds Mystique41:13,91
16Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)51:39,12
17Rikke HansenSpringers Insanity in May5+11:09,50
18Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara5+1+12:08,09
Uplac.Emil JulinClick Mix af GressTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins Star StrikeTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Signe Rosa Skelbæk
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-07-21 09:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds Cyclops10:46,6320:23,8734
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze20:30,5910:33,003
3Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod20:43,1210:33,223
4Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker31:34,3700:46,033
5Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops11:11,1630:39,004
6Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest31:32,6311:14,064
7Tanja Skou PedersenUniKins Blackout20:35,3430:35,075
8Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...3+11:02,9410:44,975
9Mette WindWinds GCh. Tesshin30:59,9730:50,946
10Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze41:03,5621:10,216
11Tanja Skou PedersenFriscos Ingen Dröm Är För Stor21:36,1661:17,758
12Emil JulinUniKins Oasis of the Seas4+11:03,19
13Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker4+11:19,31
Uplac.Yasmin GrønneløvMichelle ObamaTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Signe Rosa Skelbæk
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 2,5 minutter
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-07-21 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Emil JulinDolls Inpavidus Herakles10:46,8411:13,4722:00,31
2Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården30:35,3520:49,4751:24,82
Uplac.Signe Rosa SkelbækSpringers The Loser of Love30:54,25Trukket
Uplac.Signe Rosa SkelbækSpringers After The Fall (Hast...Trukket
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2,5 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.