STÆVNE  TIL  TUSE  NÆS  BØRNEDYRESKUE  VED  HOLBÆK  DEN  17.  JUNI  2018

Tryk for at komme til:
Middelsvær kroget åbenSvær lige
Elite lige



Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-06-17 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Mette WindWinds Cyclops (M)00:40,1900:26,7501:06,9413
2Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (M)00:40,3400:32,2601:12,6012
3Mia HansenFunnys Naruto Uzumiaki (M)00:42,6200:39,7101:22,3312
4Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina (M)00:48,2400:36,5001:24,7412
5Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (M)10:41,4200:20,7811:02,201
6Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight...(M)00:37,4010:27,2311:04,631
7Emil JulinJordbærgårdens Fairy (L)10:37,5900:28,8211:06,412
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckle...(M)10:44,5600:24,5011:09,06
9Mia HansenFunnys Ciri Cinori (L)10:49,8200:22,3011:12,12Bestået
10Michele LangkjærVesterleds New Lumumba (M)00:39,7710:44,8411:24,61
11Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack (L)10:58,0000:47,3411:45,34
12Cecilie BrenholdtFunnys Amira (M)20:45,1400:25,7921:10,93
13Yasmin GrønneløvMichelle Obama (M)10:29,7910:46,6021:16,39
14Emil JulinClick Mix af Gress (M)00:47,7420:33,7721:21,51
15Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (M)10:32,2111:01,7121:33,92
16Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow...(L)21:08,2500:37,7421:45,99
17Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (M)21:38,9801:11,4922:50,47
18Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara (M)11:40,3611:34,4423:14,80
19Mia HansenBellas Cozy Living (M)20:48,6910:33,3631:22,05
20Michele LangkjærSkovvejens Vega (L)30:44,15
21Signe BrenholdtStampestaldens Raphael (L)30:59,57
22Michele LangkjærTheodore Roosevelt (L)31:18,57
23Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norma...(L)41:00,23
24Julie DallMagnifique (M)41:05,42
25Signe BrenholdtFunnys Ingrid41:06,99
26Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (L)41:22,93
27Signe BrenholdtStampestaldens Leonardo (L)41:26,09
28Janni BrenholdtStampestaldens Purpurella (L)41:29,50
29Michele LangkjærGeorge Washington (L)51:19,00
30Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (L)51:42,22
31Janni BrenholdtStampestaldens Donatello (L)6+11:38,82
32Signe BrenholdtUniKins Isla Caballo (L)7+11:18,84
Uplac.Julie DallMaxi (L)Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-17 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina00:31,9000:37,2101:09,1113
2Yasmin GrønneløvMichelle Obama00:44,5400:34,4401:18,9812
3Mia HansenKlundtes First Strike00:22,4710:18,8810:41,351
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless10:31,7900:23,3910:55,181
5Mette WindWinds Cyclops10:27,4800:33,5011:00,981
6Mia HansenWinds Reika00:33,7410:30,6511:04,391
7Mia HansenFunnys Coccinella10:39,0010:13,7520:52,75
8Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town00:42,4320:39,2821:21,71
9Michele LangkjærPletvangs Cougar10:52,5020:45,2831:37,78
10Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro21:25,4910:54,2132:19,70
11Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla20:45,7140:38,0861:23,79
12Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight30:39,25
13Signe BrenholdtNødkærlunds Peanut30:44,41
14Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena40:30,41
15Mia HansenKlundtes Little Adventure40:34,23
16Emil JulinFunnys Nioryu Naiso50:39,79
17Cecilie BrenholdtFunnys Amira4+11:15,08
18Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara71:28,64
Uplac.Emil JulinClick Mix af GressTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys ZlatavaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:00 Min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-17 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenFunnys Air Mist10:25,4900:19,7410:45,2314
2Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown10:37,1400:22,0610:59,201
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:38,0600:28,0411:06,10
4Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia10:47,7200:30,9611:18,68
5Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir20:48,7300:24,1221:12,85
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:18,6620:17,2630:35,92
7Mia HansenBellas Pappelina20:31,8410:27,4530:59,29
8Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow0+10:48,841+10:28,3031:17,14
9Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon1+10:44,6120:40,6741:25,28
10Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot20:39,7530:25,7051:05,45
11Mia HansenStampegårdens Doctor Doom30:33,46
12Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon30:49,69
13Signe BrenholdtStampegårdens Central Park2+11:00,29
14Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business31:17,75
15Patricia MøllnitzTaharas Olau40:54,64
16Mia HansenSundahls Stabbington40:58,39
17Mia HansenFunnys Nio-Nilo41:09,38
18Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub41:12,99
19Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+11:17,73
20Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha3+11:24,42
21Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...51:13,21
22Mette WindWinds GCh. Tesshin51:20,34
23Camilla Kirk JensenZincerellas Ch. Dance of Drago...5+10:46,17
24Mia HansenFunnys Seiza61:14,30
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.