DET  FYNSKE  DYRSKUE  I  ODENSE  DEN  16.  -  17.  JUNI  2018

Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeHøjdehop
Længdehop



Middelsvær lige åben
Dato: 2018-06-16 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (M)01:00,1500:40,50013
2Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (M)01:12,7200:43,32012
3Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (M)00:52,8100:54,38012
4Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie (L)01:46,2201:25,59022
5Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)10:54,5300:56,0711
6Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)20:37,2800:20,532
7Anja SembergSharpies Karma Kiss (L)20:46,8100:26,062
8Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (M)00:28,2221:00,282
9Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)21:11,2501:38,102
10Heidi FrederiksenMoslund's Astra (L)1+11:26,6611:08,533
11Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)20:36,2220:37,874
12Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)20:54,4720:58,354
13Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)21:14,1921:58,524
14Heidi FrederiksenKandies Upsi Wupsi (M)31:35,940+12:09,474
15Anja SembergStjerneregns Flam (M)31:14,4721:05,565
16Karen FrederiksenKandies Snedronningen (M)41:22,7820:47,356
17Karen FrederiksenKandies León (M)40:41,4720:53,916
18Karen FrederiksenKandies Creative Muvo (L)40:50,8141:15,038
19Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow...(L)91:05,1020:40,0311
Uplac.Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)5+12:06,97Trukket
Uplac.Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Anastrella (L)Trukket
Uplac.Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java (L)Trukket
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie (L)Trukket
u8Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss (U) (M)10:39,5010:38,752
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær/Charlotte Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-06-17 11:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)00:31,6500:25,19013
2Heidi RasmussenKandies Cornetto (M)00:43,9100:27,50012
3Anja SembergSharpies Karma Kiss (M)01:00,0300:38,25012
4Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend (M)01:48,1500:39,16012
5Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (M)00:50,0300:58,32012
6Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(L)00:53,0901:04,84022
7Anja SembergStjerneregns Flam (M)01:21,4401:20,37012
8Heidi RasmussenKandies Tomás (M)00:48,0010:30,751
9Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (M)11:03,0300:51,281
10Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (M)10:59,1500:55,431
11Heidi RasmussenVilsmøllegårdens Kayak (M)01:13,5010:57,121
12Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)11:21,1900:57,401
13Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira (M)10:31,0610:46,932
14Heidi RasmussenSøgaards Modina (L)11:00,3810:55,062
15Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java (L)11:12,7810:56,382
16Heidi FrederiksenMoslund's Astra (L)11:28,0911:02,162
17Karen FrederiksenKandies Creative Muvo (L)21:30,0001:03,352
18Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie (L)11:29,4411:11,662
19Karen FrederiksenKandies Snedronningen (M)21:01,1901:22,072
20Karen FrederiksenKandies León (M)01:15,2231:04,653
21Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (L)11:10,9121:11,563
22Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)11:39,9721:34,223
23Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)21:06,0611:51,313
24Heidi FrederiksenKandies Upsi Wupsi (L)21:22,0912:07,033
25Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow...(L)30:49,8110:42,634
26Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (M)20:42,3830:32,655
Uplac.Heidi RasmussenMoslunds Kadjar (L)42:00,10Trukket
Uplac.Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Anastrella (L)Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Maja Semberg/Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-16 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!00:24,7800:24,18013
2Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite10:55,5600:49,9711
3Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol10:33,4010:24,282
4Marlene BruhnBellas Fancy Una10:55,2510:39,152
5Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta11:10,6211:04,352
6Lene GadkjærMalegas Obelix20:53,1510:57,283
7Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air21:07,4010:58,753
8Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille20:40,1020:36,874
9Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira10:33,1230:53,594
10Karen FrederiksenAries Sri Lila30:44,6210:55,694
11Maria GadkjærMalegas Asterix11:28,2831:16,914
12Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado01:39,9441:55,074
13Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...40:42,5910:24,185
14Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend41:22,7910:35,065
15Heidi FrederiksenKandies Klodshans31:01,7820:40,065
16Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto31:00,1320:50,785
17Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton51:59,1620:53,047
Uplac.Heidi FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie40:38,16Trukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Karen Frederiksen/Louise Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-06-17 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi FrederiksenMøllerhusets Interstellar01:12,6210:55,71113
2Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado01:08,5911:07,2811
3Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...11:53,8511:24,102
4Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...11:12,0920:49,783
5Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia21:25,0310:52,263
6Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta21:14,5011:00,723
7Heidi FrederiksenKandies Klodshans11:49,8721:15,353
8Laura Kähler KnudsenMaglebo's Young and Beautiful11:07,0621:18,103
9Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol31:13,5620:43,975
10Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux52:01,8521:43,257
11Karen FrederiksenAries Sri Lila31:27,0751:17,658
12Heidi FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie51:23,7881:54,0013
Uplac.Heidi FrederiksenKandies Macchiato DeltaTrukket
Uplac.Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...Trukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-16 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...00:46,8410:45,35114
2Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...00:56,0021:13,572
3Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air21:32,4410:28,443
4Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop21:05,2811:05,533
5Laura Kähler KnudsenMaglebo's Young and Beautiful21:39,4721:13,574
6Anja SembergMøllerhusets Interstellar3+11:08,0420:38,656
7Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...30:42,1231:02,166
8Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets32:05,4132:07,356
9Lene GadkjærZentas Parkour31:20,4741:01,347
10Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora41:34,884+12:08,849
11Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma7+12:00,2241:15,9712
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens MomondoTrukket
Uplac.Lene GadkjærSommerlys Triangulum GalaxyTrukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Frederiksen
Sekretær: Charlotte Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-06-17 09:00:00

Plac.FørerKanin4050556065707580Cert.Point
1Laura Kähler KnudsenMaglebo's Young and BeautifulOO-O-XOXOXXX14
2Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...-XOOOOXXOXXOXXX
3Louise Stub DetlefsenNødkærlunds ViolOOOOOXXX
4Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens TraviaOO-XOOXXX
5Louise Stub DetlefsenMoslund's ZafiraOOXOOXOXXX
6Maja SembergNødkærlunds PistaciaOXOXXOXXOXOXXX
7Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...-OXXOOXXX
8Louise Stub DetlefsenSøgaards AzaliaOOXXOXXOXXX
9Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...XOOOXXX
10Anja SembergStjerneregns Big McIntoshOOXOXXX
10Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens KayakOOXOXXX
12Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...OXXX
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter/3 min fra
Til toppen

Længdehop
Dato: 2018-06-16 15:30:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...O-O---O-XXOOXOXXX14
2Maja SembergMoslunds CocioOXXOXOXOOXXOXOXOOXOXX1
3Anja SembergSharpies Karma KissXOOOOXOOOOXXX
4Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...OOXXOXOXOOOXOXXX
5Louise Stub DetlefsenMoslund's ZafiraXXOOXOXOXXOOXOXXX
6Louise Stub DetlefsenNødkærlunds ViolOXOOXOOXXX
7Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj NepamoraOXOXOOXOXXX
8Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip FlopO-O---XXX
9Maja SembergStjerneregns Pinkie PieXXOOOXXX
10Karina VilsbøllPreriens Buck is BossO-XXO-XXX
11Karen FrederiksenKandies Bianca GammaOXOXXOXXX
11Maja SembergNødkærlunds PistaciaOXOXXOXXX
13Heidi FrederiksenNikos Sana Meilé af KandieXOOXX
14Heidi FrederiksenMøllerhusets InterstellarXXOOXXX
15Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...XOXXOXXX
16Karina VilsbøllVilsmøllegårdens MomondoO
16Heidi FrederiksenKandies KlodshansOXXX
18Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...XOXXX
18Heidi FrederiksenMoslund's AstraXOXXX
18Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art CowXOXXX
18Louise Stub DetlefsenKandies Iron ManXOXXX
Uplac.Anja SembergStjerneregns Diamond TiaraXXX
Uplac.Anja SembergStjerneregns Prince Blue BloodXXX
Uplac.Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens AvocadoXXX
Uplac.Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens RambutonXXX
Uplac.Heidi FrederiksenZentas SW MygeetoXXX
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Charlotte Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: 100 cm
Maksimum tid: 2 minutter/3 min fra
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.