1.  AFDELING  AF  JYSK  MESTERSKAB  VED  VINKEL  NÆR  VIBORG  DEN  9.  JUNI  2018

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeVeteran lige



Mini lige
Dato: 2018-06-09 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofast's Black Aliyah00:12,5400:08,8100:21,35
2Asta BredkjærHelsdams First Future00:09,3400:14,0900:23,43
3Asta BredkjærHelsdams Black Lightning00:16,8100:09,3100:26,12
4Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:18,6600:11,7500:30,41
5Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...00:22,8400:11,3700:34,21
6Sarah MadsenStald Trofast's Gizmo00:23,4700:12,2800:35,75
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:32,5000:17,8400:50,34
8Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:45,6600:24,4701:10,13
9Asta BredkjærSundahls Algod00:18,3710:20,4110:38,78
10Maria JanssonDaggry00:21,3810:33,4410:54,82
11Lene GadkjærMalegas One Of A Kind10:48,3700:30,6611:19,03
Uplac.Martha Ørnemose KastrupKastrups Toby2+42:53,44Trukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-06-09 13:49:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...00:14,2100:08,2700:22,4812
2Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:18,9700:10,7000:29,6711
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje00:22,2700:11,0100:33,2811
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer00:18,5100:21,6700:40,1811
5Louise TovgaardTovgaards Masaki00:31,3900:16,4200:47,8111
6Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...10:09,7700:06,7210:16,49
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...10:12,3700:09,9210:22,29
8Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød10:15,9700:17,0510:33,02
9Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede10:25,9000:14,9310:40,83
10Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal10:45,7600:17,2711:03,03
11Louise HansenStald Neas Shapio Olaf10:19,4900:55,7411:15,23
12Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn20:19,9600:12,8920:32,85
13Asta BredkjærHelsdams For Emotion10:26,9710:13,7720:40,74
14Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn10:23,1810:48,8421:12,02
15Louise TovgaardTovgaards Hazel11:43,8921:15,1932:59,08
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minuttter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-06-09 12:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...00:22,7800:14,6600:37,4413
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:32,3400:23,7500:56,0912
3Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior00:36,7800:24,5401:01,3212
4Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton10:29,8400:25,7810:55,621
5Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:45,2500:28,6311:13,881
6Louise TovgaardTovgaards Mickey10:42,9700:33,2211:16,191
7Louise HansenFurukollens Everglow00:46,8110:29,8811:16,69
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...10:54,8100:27,0611:21,87
9Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:47,4110:43,1211:30,53
10Maria GadkjærWinds Lady Mastermind10:58,7200:37,7811:36,50
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...1+10:47,7200:18,5021:06,22
12Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream21:14,3700:46,1522:00,52
13Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)1+12:07,2800:57,0323:04,31
14Aase BjernerBygholms Tabasco Chili20:26,6910:33,0030:59,69
15Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...20:57,2710:31,1331:28,40
16Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes2+11:12,8500:27,5331:40,38
17Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...20:26,4020:24,0940:50,49
18Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice10:21,5930:33,4040:54,99
19Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream20:25,0620:39,4741:04,53
20Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...30:36,8710:44,0441:20,91
21Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...1+11:14,7520:46,4142:01,16
22Louise TovgaardSommerly´s Samaria31:08,8520:39,8751:48,72
23Lisette KongerslevBellas Fancy Thora41:12,9720:41,9161:54,88
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...61:21,5710:27,0071:48,57
25Louise HansenRådved Nygård's Peppermint But...50:54,1651:22,25102:16,41
Uplac.Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...00:41,68Disk fejl bane
Uplac.Louise HansenBellas Monkey BusinessTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-09 10:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMPindPoint
1Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee10:37,3400:21,8410:59,18113
2Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard10:59,1900:49,8811:49,0721
3Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean21:33,8100:51,4122:25,223
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia20:23,9110:32,4430:56,354
5Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:38,7810:19,9030:58,685
6Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World20:55,1210:26,4031:21,526
7Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...21:06,5310:37,9131:44,447
8Maria GadkjærMalegas Asterix31:47,6001:12,0732:59,67
9Martha Ørnemose KastrupKlundtes Dragon Breath40:53,8400:29,3141:23,158
10Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur21:02,4720:41,5141:43,989
11Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...41:32,6300:48,3842:21,0110
12Lene GadkjærMalegas Obelix2+11:22,8420:48,6852:11,5211
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee61:13,0600:38,6061:51,6612
14Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds21:09,8140:44,5361:54,3413
15Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!3+11:22,4021:05,8762:28,27
16Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...41:56,9321:06,9763:03,9014
17Bente Bøje JensenGalaxy Prada60:45,3510:39,7571:25,1015
18Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...41:08,1240:53,9482:02,0616
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Is In The AirDisk. på tid
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild WoodTrukket
Uplac.Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy)Trukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-09 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean01:10,4701:05,1302:15,6014
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10:41,9400:20,5011:02,44
3Mette BrandbygeOopsy Bear10:48,1600:33,9711:22,13
4Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago11:24,1600:42,7512:06,91
5Mette BrandbygeBellas Spot On10:46,0310:47,4721:33,50
6Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10:19,5320:35,4130:54,94
7Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...20:42,7510:24,9731:07,72
8Charlotte EllebySundahls Ella30:53,7500:29,0031:22,75
9Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right1+11:19,9120:41,8142:01,72
10Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy22:00,8521:29,0643:29,91
11Charlotte EllebySundahls Goat Boy41:02,9710:27,5951:30,56
12Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:56,9140:52,5651:49,47
13Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon41:12,1310:43,7551:55,88
14Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:56,2220:33,4761:29,69
15Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets22:18,223+12:35,6364:53,85
16Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory50:42,7820:23,5071:06,28
17Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella5+12:28,5630:58,0693:26,62
18Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki61:17,9440:53,06102:11,00
19Lene GadkjærZentas Parkour61:25,6141:58,63103:24,24
Uplac.Lisette KongerslevSundahls Innkeeper31:04,64Trukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJo41:18,65Trukket
Uplac.Asta BredkjærSunsides Dress DivineTrukket
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz AirTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, sammenlagt tid
Maksimum tid: 2:30 minutter
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-06-09 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale00:15,9710:15,8810:31,853
2Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman10:38,9100:26,5311:05,44
3Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:42,9700:48,0311:31,00
4Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia10:48,4200:51,3711:39,79
5Charlotte EllebyLykkes Falcon00:22,0020:25,7820:47,78
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.