SJÆLLANDSMESTERSKABER  HOS  VIBEKE  I  TAASTRUP  DEN  3.  JUNI  2018

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Veteran ligeHøjdehop



Let lige
Dato: 2018-06-03 12:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlSMPindPoint
1Marie FloutrupTop Star Mix af Gress10:18,8700:14,55112
2Tanja Skou PedersenUniKins Isla Calero10:18,1400:18,74111
3Cecilie BrenholdtStampestaldens Leonardo10:47,6200:29,90121
4Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella10:46,7300:31,51131
5Signe BrenholdtStampestaldens La Paix10:30,6100:54,4314
6Tanja Skou PedersenBjörklövets Little Sunset10:10,0110:17,7125
7Emil JulinJordbærgårdens Fairy10:11,8310:19,8626
8Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Son of Zeus (Sonni...20:26,1110:22,5537
9Janni BrenholdtUnikins Isla Caballo20:37,7010:24,6738
10Sidsel DragelundPhineas10:50,1520:27,3339
11Tanja Skou PedersenKlundtes Double Diamond10:39,2021:06,42310
12Janni BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman20:51,4311:56,20311
13Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)50:30,4220:20,91712
Uplac.Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow20:32,38Trukket
Uplac.Tanja Skou PedersenKlundtes Cloud ChaserDisk. Fejl bane
Uplac.Mathilde AndersenStald Vindeholme's SimbaTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-06-03 13:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlSMPindPoint
1Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me00:31,1200:11,940113
2Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano00:17,3800:12,950212
3Line HauritzPletvangs Maneater *Chili*00:20,4700:14,46012
4Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill00:14,9510:12,8613
5Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina10:20,4300:24,9914
6Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack20:57,9700:20,8025
7Signe BrenholdtStampestaldens Raphael30:46,1700:16,5836
8Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara30:52,9100:33,4937
9Line HauritzFire Pote's Frederik30:35,3810:32,634
10Janni BrenholdtStampestaldens Donatello31:37,5721:27,8458
11Marie FloutrupAries Central Perk40:31,7240:18,608
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...61:17,08Trukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-03 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlSMPindPoint
1Mette WindWinds Cyclops00:42,8900:16,190113
2Yasmin GrønneløvMichelle Obama00:46,4000:44,010212
3Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon00:18,2310:18,23131
4Emil JulinClick Mix af Gress10:37,5400:19,10141
5Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow10:41,9500:25,77151
6Line HauritzMaglebo's Scott00:51,1010:26,39161
7Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena10:40,5600:39,24171
8Emil JulinFunnys Nioryu Naiso20:36,0800:13,2228
9Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker10:31,5310:17,4629
10Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down10:32,6310:28,42210
11Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10:59,7010:34,05211
12Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless10:40,7510:38,57212
13Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli1+11:45,9300:43,20213
14Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web00:15,4830:13,62314
15Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy10:54,2020:48,81315
16Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco11:03,7520:59,25316
17Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike20:28,0920:16,77417
18Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia20:24,8030:12,82518
19Mette WindWinds Mystique20:55,2140:55,97619
20Tanja Skou PedersenUniKins High Five20:56,89Trukket20
21Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind1+10:58,07Trukket21
22Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town30:30,2722
23Line HauritzStampestaldens Karma30:36,12
24Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut31:02,2823
25Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)31:24,8924
26Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla31:37,9425
27Line HauritzFunnys Kentaro40:53,21
28Cecilie BrenholdtFunnys Amira3+11:19,7126
Uplac.Emil JulinFunnys Fighting The FearTrukket
Uplac.Line HauritzMaglebo's In My WayTrukket
Uplac.Marie FloutrupLyngs Van Der WoodsenTrukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-03 16:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbSMCert.Point
1Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business01:10,8200:20,400114
2Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker00:43,4210:26,7210 - 0:28,1821
3Mette WindWinds GCh. Tesshin10:30,0000:26,5810 - 0:34,393
4Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:29,1810:16,9724
5Emil JulinUniKins Oasis of the Seas1+11:04,6100:18,6425
6Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze10:35,0810:22,7226
7Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount00:26,6220:22,8727
8Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub00:54,9320:31,7228
9Tanja Skou PedersenUniKins Blackout10:46,2210:34,0329
10Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:24,2600:43,30210
11Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:47,9210:44,35211
12Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha11:03,5611:01,17212
13Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod10:32,5620:22,16313
14Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon20:34,3610:22,683
15Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia21:05,4510:31,67314
16Emil JulinDolls Inpavidus Herakles21:24,2210:50,87315
17Janni BrenholdtTaharas Olau11:14,4920:56,23316
18Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown00:43,7340:23,26417
19Camilla Kirk JensenZincerellas Ch. Dance of Drago...20:40,7540:46,90618
20Line HauritzMy Name is Trouble af Gress20:19,1250:16,13719
21Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot30:53,0020
22Cecilie BrenholdtEskirs Ch. Nio Boogaloo70:44,3821
Uplac.Tanja Skou PedersenStampegårdens King's CrossTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-06-03 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlSMPindPoint
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime00:19,8710:18,53113
2Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården10:24,7410:22,5222
3Marie FloutrupLyngs Will Turner20:38,2520:26,074
4Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården30:16,9220:14,8153
5Marianne Frimodt NielsenByggerens Shadow51:07,7321:25,6974
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-06-03 10:15:00

Plac.FørerKanin50606570758085SMCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeO-O-XOOXXO114
2Mette WindWinds CyclopsOOOOOXXOXXX21
3Emil JulinUniKins Oasis of the SeasXOXOOXOOXXOXXX3
4Yasmin GrønneløvMaglebos CampolinaOXOOOOXXX4
5Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaOO-XOOXXX5
6Mathilde AndersenMaglebos TolfetanoOXOOXXOOXXX6
7Janni BrenholdtTaharas OlauOOOOXOXXX7
8Emil JulinFunnys Nioryu NaisoXOXOOOXOXXX8
9Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaOOXOXOXOXXX9
10Janni BrenholdtUniKins Cactus JackOOXXOXOXOXXX10
11Mette WindWinds GCh. TesshinOXO-XOXXOXXX11
12Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowOO-XO-XXX12
13Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al YaqoubOXOOXOXXX13
14Cecilie BrenholdtEskirs Ch. Nio BoogalooOOOXXX14
15Yasmin GrønneløvMichelle ObamaOOXXOXXX15
16Yasmin GrønneløvSharpies Paint the TownOOXXX16
17Cecilie BrenholdtFunnys AmiraOXOXXX17
18Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroOXXOXXX18
19Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones ShelgonXOXXOXXX
20Sidsel DragelundPhineasXXOXXOXXX19
21Cecilie BrenholdtStampestaldens LeonardoOXXX20
22Cecilie BrenholdtNødkærlunds PeanutXOXXX21
22Signe BrenholdtStampegårdens Central ParkXOXXX21
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.