STÆVNE  PÅ  FDF-GÅRDEN  I  ØRUM  DEN  2.  JUNI  2018

Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær kroget åbenVeteran lige
Veteran kroget



Mini lige
Dato: 2018-06-02 14:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette BrandbygeMidnatssol00:50,4100:19,0001:09,41
2Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:20,0900:21,8700:41,96
3Mette BrandbygeSundahls Strålende00:29,0900:30,2100:59,30
4Mette DamgaardSnuske01:05,0600:49,6901:54,75
5Asta BredkjærSundahls Algod00:52,8501:13,0002:05,85
6Betina MillerFionas Kamille00:25,6210:23,0310:48,65
7Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance10:56,3100:30,0011:26,31
8Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Chelsea11:02,8800:55,7911:58,67
9Asta BredkjærHelsdams Black Lightning10:36,1810:25,7221:01,90
10Maria JanssonDaggry10:24,1620:34,6930:58,85
11Asta BredkjærHelsdams First Future30:33,4710:38,6341:12,10
12Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue10:42,5730:57,1341:39,70
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2018-06-02 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Asta BredkjærHelsdams First Future00:23,2200:28,2500:51,47
2Mette BrandbygeMidnatssol00:59,5900:42,2901:41,88
3Mette BrandbygeSundahls Strålende01:06,7501:21,5702:28,32
4Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance01:37,9601:43,0603:21,02
5Betina MillerFionas Kamille10:54,4400:42,5011:36,94
6Asta BredkjærSundahls Algod00:47,1910:47,8211:35,01
7Mette DamgaardSnuske11:35,2201:56,7513:31,97
8Maria JanssonDaggry21:04,3800:35,0621:39,44
9Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route20:41,7500:51,0321:32,78
10Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Chelsea21:26,4701:16,1222:42,59
11Asta BredkjærHelsdams Black Lightning10:38,7520:49,8731:28,62
12Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue4+12:11,7821:42,8173:54,59
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-06-02 15:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton00:18,4100:16,3200:34,7312
2Mette BrandbygeDr. Fright00:24,2800:20,7800:45,0611
3Mette BrandbygeStampegårdens Mint Majesty00:25,4700:21,8700:47,3411
4Merete MaahnSkovhøjens River00:20,6600:25,1300:45,7911
5Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham01:09,2800:37,1001:46,3811
6Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester00:41,2800:38,4701:19,7511
7Mette DamgaardSkovhøjens Willow00:24,7200:38,5601:03,2811
8Kristina Møller PedersenHedebo´s Humör00:46,5600:44,4701:31,0311
9Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal01:07,3100:48,0301:55,3411
10Louise TovgaardTovgaards Masaki01:03,3100:50,3701:53,6811
11Mette DamgaardSkovhøjens Final Frontier10:38,2500:31,4411:09,69
12Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales10:44,8400:39,7511:24,59
13Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød10:35,7501:08,7511:44,50
14Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00:28,7520:31,9021:00,65
15Merete MaahnSkovhøjens Skye30:29,6900:16,0330:45,72
16Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn10:20,8820:27,5330:48,41
17Louise TovgaardTovgaards Hazel2+11:02,922+11:26,6562:29,57
u18Mette DamgaardBjørkvangs Triple Threat (U)00:37,4300:24,6801:02,11
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2, 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-06-02 09:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlomløbPindPoint
1Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton00:32,0900:35,2500 - 0:25,4112
2Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:38,8100:35,0300 - 0:36,3411
3Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal01:18,1600:59,69011
4Charlotte Hasselbalch Kri...Sommerly´s Pico Das Torres01:44,0901:00,71011
5Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...00:58,6001:05,66011
6Asta BredkjærHelsdams For Emotion11:03,5000:35,5011
7Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham01:20,6810:41,471
8Charlotte Hasselbalch Kri...Bygholms Voyager of the Ocean10:53,0900:55,631
9Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn10:50,3501:10,221
10Louise TovgaardTovgaards Mickey11:10,0901:11,441
11Lisa HeinFlora Raps11:32,7201:11,721
12Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales11:30,9601:12,041
13Kristina Møller PedersenHedebo´s Humör11:07,3701:23,871
14Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød01:12,2511:41,341
15Merete MaahnSkovhøjens Skye21:06,7100:42,132
16Mette DamgaardSkovhøjens Willow11:00,0310:57,252
17Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly11:05,2210:58,312
18Mette DamgaardSkovhøjens Final Frontier11:05,8811:05,162
19Louise TovgaardAnjo af Pecasus21:02,0901:26,812
20Merete MaahnSkovhøjens River00:52,1330:41,533
21Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes01:04,4731:09,313
22Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...10:57,3121:25,563
23Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana2+11:14,8811:14,814
24Lisa HeinDagmar af Pecasus31:44,8111:36,354
25Louise TovgaardTovgaards Masaki30:59,9421:31,885
26Mette BrandbygeStampegårdens Mint Majesty40:37,6620:41,826
27Louise TovgaardTovgaards Hazel21:18,382+1+12:06,226
Uplac.Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester51:11,25Trukket
u9Mette DamgaardBjørkvangs Triple Threat (U)00:42,5611:07,251
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-06-02 12:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB (M)00:40,9400:31,3501:12,2913
2Merete MaahnSkovhøjens Freestyle (M)00:45,7800:45,0901:30,8712
3Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(M)00:44,5301:10,1801:54,7112
4Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)10:43,4000:22,8111:06,211
5Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (L)10:54,0300:36,3711:30,402
6Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerl...(L)10:53,4700:49,9411:43,412
7Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(L)10:58,5710:33,4721:32,04
8Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesec...(M)00:44,1620:35,0721:19,23
9Kristina Møller PedersenMøllerhusets Duet (M)11:02,4110:42,4421:44,85
10Louise TovgaardTovgaards Mickey (L)00:57,8820:45,1621:43,04Bestået
11Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (M)1+10:56,9410:29,4731:26,41
12Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(L)20:42,0610:32,6831:14,74
13Mette DamgaardSkovhøjens Dash (M)30:57,4700:35,4431:32,91
14Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior (M)30:50,2200:45,3431:35,56
15Mette DamgaardFionas Crash Bandicoot (M)21:01,6820:35,4741:37,15
16Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)20:53,9720:48,2841:42,25
17Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora (M)11:35,6831:32,5343:08,21
18Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)4+11:32,0911:12,0362:44,12
19Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal (L)51:40,6811:51,3463:32,02
20Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(M)3+22:27,1911:54,6264:21,81
21Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)50:44,2820:55,8871:40,16
22Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(L)3+21:58,631+11:18,5673:17,19
23Lisa HeinNardus' Nitida af Flora (M)41:30,4431:40,1373:10,57
24Lisa HeinDagmar af Pecasus (L)41:54,6341:46,5083:41,13
25Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)5+12:03,1341:46,41103:49,54
Uplac.Charlotte Hasselbalch Kri...Møllerhusets Grace (M)51:16,56Trukket
Uplac.Charlotte Hasselbalch Kri...Nødkærlunds Macadamia (L)Trukket
Uplac.Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora (M)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light...(M)Trukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-06-02 16:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)00:35,8500:45,4301:21,283
2Merete MaahnKandies Elstar Beta10:37,4700:15,8510:53,32
3Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:20,4700:19,6610:40,13
4Lisa HeinFlora Raps10:46,4400:27,2511:13,69
5Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman20:27,3100:13,3320:40,64
6Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia10:27,7510:20,5020:48,25
7Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air20:43,1610:27,2831:10,44
8Lisa HeinFionas Deadly Dedication20:37,1910:55,5031:32,69
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-06-02 13:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis00:26,0000:25,7500:51,753
2Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:07,9700:46,0301:54,002
3Merete MaahnKandies Elstar Beta01:02,4300:59,3502:01,782
4Lisa HeinFionas Deadly Dedication11:22,0301:53,3313:15,36
5Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman30:26,0700:38,2831:04,35
Uplac.Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia00:56,22Trukket
Uplac.Merete MaahnSofiagårdens Buddha AirTrukket
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 2 gennemløb, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.