FØDSELSDAGSSTÆVNE  VED  MOSEDE  FORT  I  GREVE  DEN  14.  APRIL  2018

Tryk for at komme til:
Svær lige åbenSvær kroget åben
Elite lige



Svær lige åben
Dato: 2018-04-14 15:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike (S)10:21,8800:14,31113
2Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind (S)0+10:48,0700:16,4111
3Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia (M)10:29,1100:18,4712
4Rikke ThremsStampegårdens Agent Venom (S)00:31,5210:20,7111
5Tanja Skou PedersenHønsehusets Cruse of the Bla...(S)00:19,8510:27,1411
6Emil JulinUniKins Independence of the...(S)00:56,790+10:57,2411
7Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (M)10:20,2510:17,502
8Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta (S)00:19,3620:18,062
9Tanja Skou PedersenFunnys Coccinella (S)10:29,9510:24,102
10Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot (S)10:25,9510:24,252
11Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (S)10:24,8010:25,692
12Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight000:39,6200:26,62
13Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down (S)11:53,7611:41,202
14Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web (M)10:21,9420:19,673
15Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke (S)11:00,9030:51,054
16Rikke HansenStampestaldens Karma (S)10:32,6140:40,075
17Patricia MøllnitzWinds Reika (S)10:45,59Trukket
18Camilla Kirk JensenSundahls Stabbington (S)20:19,97
19Tanja Skou PedersenUniKins High Five (S)20:27,16
20Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (S)20:30,09
21Sarah Windeballe HegvaldFunnys Naruto Uzumiaki (M)20:31,39
22Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magi...(S)20:32,40
23Tanja Skou PedersenFunnys Aura (S)20:34,70
24Sarah Windeballe HegvaldVilsmøllegårdens Viviro (S)20:34,92
25Mette WindWinds Cyclops (M)20:37,52
26Patricia MøllnitzDundines Kibalo (M)20:42,43
27Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (S)1+10:46,09
28Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba...(S)20:50,86
29Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi (M)20:51,76
30Line HauritzMaglebo's Scott (S)20:58,98
31Camilla Kirk JensenKlundtes First Strike (S)20:59,62
32Rikke HansenFunnys Kentaro (M)21:02,27
33Mette WindFunnys Zlatava (S)21:14,45
34Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Nature (S)21:21,53
35Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker (S)21:22,23
36Emil JulinFunnys Fighting The Fear (S)30:35,80
37Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckle...(S)30:40,76
38Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball "Cannon" (M)30:49,08
39Mette WindWinds Mystique (S)30:50,91
40Sarah Windeballe HegvaldKlundtes Niza Nanaya (S)31:05,72
41Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon (S)2+11:07,78
42Patricia MøllnitzKlundtes National Treasure (M)31:17,71
43Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (S)31:43,17
44Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty (M)40:29,28
45Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)40:39,73
46Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx (M)40:48,35
47Rikke HansenLille Valle Valnød (M)40:49,19
48Rikke HansenFire Pote's Frederik (M)41:07,38
49Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea (M)41:08,94
50Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill (M)3+11:13,72
51Marianne Frimodt NielsenPletvangs SL Vanilla (M)51:11,91
52Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley (M)5+10:52,91
53Sarah Windeballe HegvaldSunshines Zapdos (M)5+11:21,04
54Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (M)4+21:25,71
55Sarah Windeballe HegvaldSunshines Aiko (M)5+1+12:03,51
56Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallba...(M)7+32:44,54
Uplac.Camilla á ArgjumHønsehusets Dreams To Dream (M)Trukket
Uplac.Emil JulinClick Mix af Gress (M)Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli (S)Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(S)Trukket
Uplac.Rikke HansenSpringers Trille (M)Trukket
Uplac.Sarah Windeballe HegvaldStampegårdens Isle of Wight (M)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara (M)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvMichelle Obama (M)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (M)Trukket
Antal deltagere: 65.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2018-04-14 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (M)00:41,1100:25,61023
2Mia HansenFunnys Air Mist (S)00:40,4000:47,69012
3Mia HansenKlundtes First Strike (M)01:00,7000:53,55022
4Emil JulinUniKins Oasis of the Seas (S)11:00,7500:26,9511
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (S)00:46,5610:40,3011
6Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta (M)00:43,7920:34,672bestået
7Mia HansenFunnys Aura (S)11:21,3520:29,293
8Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magi...(M)20:37,74
9Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (S)20:45,71
10Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(M)20:47,03
11Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (M)20:53,08
12Rikke HansenFunnys Kentaro (M)21:24,89
13Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (M)21:32,89
14Mette WindWinds Mystique (M)1+11:37,06
15Emil JulinUniKins Independence of the...(M)30:36,21
16Mia HansenFunnys Coccinella (S)30:41,99
17Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty (M)30:42,26
18Mia HansenFunnys Seiza (S)30:50,92
19Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (S)30:55,43
20Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckle...(M)30:58,68
21Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot (S)31:09,39
22Sarah Windeballe HegvaldVilsmøllegårdens Viviro (M)31:39,43
23Mia HansenFunnys Zlatava (S)31:40,45
24Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose (S)40:50,01
25Rikke HansenStampestaldens Karma (S)41:00,05
26Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker (S)41:08,54
27Sarah Windeballe HegvaldFunnys Naruto Uzumiaki (M)41:08,71
28Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)41:12,56
29Mia HansenKlundtes Little Adventure (S)41:20,40
30Mia HansenWinds Reika (S)41:38,20
31Sarah Windeballe HegvaldKlundtes Niza Nanaya (M)41:40,48
32Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx (M)50:49,28
33Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (M)50:54,58
34Line HauritzMaglebo's Scott (M)51:19,92
35Emil JulinFunnys Fighting The Fear (S)61:08,45
36Rikke HansenFire Pote's Frederik (M)61:28,59
37Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba...(M)5+12:04,72
38Patricia MøllnitzDundines Kibalo (M)71:12,62
39Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea (M)71:22,39
40Patricia MøllnitzKlundtes National Treasure (M)71:40,75
41Rikke HansenLille Valle Valnød (M)7+12:04,39
Uplac.Camilla á ArgjumHønsehusets Dreams To Dream (M)Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli (M)Trukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(M)Trukket
Uplac.Mia HansenKlundtes Twilight Sparkle (M)Trukket
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi (M)Trukket
Uplac.Sarah Windeballe HegvaldSunshines Aiko (M)Trukket
u34Emil JulinDolls Inpavidus Herakles (U)4+11:15,96
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja S. Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-04-14 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze00:37,1200:37,1301:14,2514
2Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe00:18,3510:25,5510:43,901
3Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:28,5510:21,0710:49,62
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:31,3000:19,7810:51,08
5Tanja Skou PedersenStampegårdens King's Cross10:37,2500:46,6511:23,90
6Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:21,5520:19,1120:40,66
7Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10:30,1610:20,3920:50,55
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens GCh. Holly00:41,4820:16,9920:58,47
9Mia HansenFunnys Nio-Nilo10:28,3910:37,9221:06,31
10Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker20:40,1300:26,8221:06,95
11Mia HansenStampegårdens Doctor Doom10:43,3810:29,2321:12,61
12Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk10:40,0110:33,1721:13,18
13Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:27,9501:01,8022:29,75
14Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony10:31,8020:18,3130:50,11
15Mia HansenBlancos Nioryu Nakir00:39,9130:25,1631:05,07
16Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business20:41,5010:33,5231:15,02
17Mia HansenFunnys Air Mist00:39,7830:36,3931:16,17
18Mia HansenBellas Pappelina10:51,8221:03,7331:55,55
19Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose1+10:39,4420:23,5541:02,99
20Tanja Skou PedersenUniKins Blackout20:35,2420:30,0441:05,28
21Tanja Skou PedersenFriscos Ingen Dröm Är För Stor20:30,6920:34,8941:05,58
22Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Professor X20:40,7520:26,1641:06,91
23Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown10:42,5930:42,7641:25,35
24Anna Katrine HustedReklingsholms GCh. Tabasco10:37,6230:56,6141:34,23
25Mette WindWinds GCh. Tesshin20:50,6621:33,0942:23,75
26Mia HansenFunnys Inabi Uchiha21:38,2821:08,0042:46,28
27Mia HansenFunnys Seiza20:36,7930:42,1651:18,95
28Emil JulinDolls Inpavidus Herakles1+11:22,9631:00,3652:23,32
29Mia HansenEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub20:40,3350:37,5971:17,92
30Mia HansenStampegårdens Fantasy Island10:47,56Trukket
31Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze2+10:55,49
32Mia HansenPletvangs Ch. Rain Maker40:43,47
33Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+10:52,43
34Camilla Kirk JensenZincerellas Ch. Dance of Drago...50:33,32
Uplac.Mia HansenFunnys Nio-NimaTrukket
Uplac.Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.