FORÅRSSTÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  14.  APRIL  2018

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Svær lige åbenElite lige
Veteran lige



Let lige
Dato: 2018-04-14 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergStjerneregns Diamond Tiara00:17,2800:15,94012
2Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton00:24,2800:21,81011
3Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio00:33,6300:22,81011
4Anja SembergStjerneregns Meisner00:31,3700:30,19011
5Maja SembergStjerneregns Nick00:46,4100:32,66011
6Maja SembergMoslunds Cocio00:31,5000:50,65011
7Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie00:49,1300:55,81011
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10:31,4000:20,751
9Anja SembergStjerneregns Trouble10:36,3800:21,311
10Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:13,3110:24,571
11Maja SembergStjerneregns Rosalee10:21,7800:26,001
12Fritidscenter Højvang (Ma...Alice10:29,0700:26,351
13Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang10:32,0300:27,881
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...10:34,4700:29,871
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn&#...10:19,6300:38,781
16Anja SembergStjerneregns Sean10:29,5300:48,371
17Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza20:38,6200:10,252
18Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia10:40,6610:13,312
19Maja SembergStjerneregns Monroe20:38,2200:19,632
20Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje10:18,3810:21,692
21Kathrine PedersenLegogårdens H2O20:29,9100:21,792
22Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:20,6520:27,162
23Mette BrandbygeStampegårdens Mint Majesty10:20,2210:27,722
24Anja SembergStjerneregns Flam10:49,8110:36,812
25Asta BredkjærHelsdams For Emotion20:26,8710:19,283
26Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes10:19,5630:34,784
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
u22Solveig Nymann SvendsenMalegas Air Force One (U)20:18,0900:21,792
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2018-04-14 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New Worl...(M)00:23,8800:14,9700:38,8513
2Karina VilsbøllBellas Fancy Thora (M)00:34,3500:17,2500:51,6012
3Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert (M)00:43,9300:41,5001:25,4312
4Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)10:59,3700:13,0011:12,371
5Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worl...(M)10:27,7500:14,1210:41,871
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse...(M)10:19,1300:15,1010:34,231
7Charlotte EllebyNo Heart (M)10:28,0400:15,1910:43,231
8Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(L)10:20,6200:15,2810:35,902
9Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)10:16,0000:15,4310:31,431
10Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye (L)10:32,9100:16,6610:49,572
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)10:36,6500:17,3510:54,00
12Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje (L)10:28,4100:18,1310:46,54
13Charlotte EllebyFurukollens Everglow (M)10:32,7800:28,1011:00,88
14Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)11:01,9400:29,6211:31,56
15Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)10:49,1900:42,4011:31,59
16Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)10:41,9400:43,9111:25,85
17Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (M)10:32,0310:19,8720:51,90
18Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(M)10:57,4110:23,1021:20,51
19Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light...(M)20:22,6800:23,9120:46,59
20Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (M)10:32,1310:24,1820:56,31
21Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)20:30,7500:26,0920:56,84
22Fritidscenter Højvang Reb...Vangs Dr. Yang (L)20:34,6600:27,2521:01,91
23Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio (M)10:49,0010:27,6921:16,69
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)21:01,4700:32,3421:33,81
25Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)10:54,9910:45,0021:39,99
26Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia (M)10:58,6310:57,1621:55,79
27Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:29,8220:12,5730:42,39
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(M)20:43,2510:17,8531:01,10
29Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)30:35,4700:21,2830:56,75
30Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton20:33,4310:21,5430:54,97
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)30:35,4400:22,2830:57,72
32Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula (M)20:13,9310:23,9430:37,87
33Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)30:26,5600:28,5730:55,13
34Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop (M)20:31,1910:30,8831:02,07
35Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)10:27,5020:33,3531:00,85
36Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)20:44,5010:33,6931:18,19
37Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)1+10:54,4710:36,7231:31,19
38Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)21:28,1610:57,0732:25,23
39Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sk...(M)21:19,0911:24,8732:43,96
40Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)30:19,7510:15,5340:35,28
41Kathrine PedersenLegogårdens H2O31:23,3411:02,9142:26,25
42Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (M)21:11,4121:15,3842:26,79
43Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart (M)31:34,1311:23,1942:57,32
44Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)41:14,9410:37,0651:52,00
45Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (L)3+11:29,6511:01,1252:30,77
46Kirsten BjergSommerly´s Platanias "Nia" (M)30:26,4050:45,3781:11,77
47Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby (M)5+22:27,9011:34,4484:02,34
u46Rasmus BjernerByte af Flora (U)31:48,4821:42,5353:31,01
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2018-04-14 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix (S)00:36,8800:32,8401:09,7213
2Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies! (S)00:48,3410:37,8711:26,211
3Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy (S)00:47,1010:44,4711:31,571
4Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy (S)10:44,0000:45,5011:29,501
5Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(S)00:56,0610:47,4311:43,491
6Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (S)20:31,9400:23,6020:55,54
7Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (S)10:57,8110:32,2221:30,03
8Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi (S)00:22,7220:36,0320:58,75
9Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard (S)00:59,1920:44,3121:43,50
10Bente Bøje JensenGalaxy Prada (S)10:38,6010:48,0921:26,69
11Karina VilsbøllBellas Fancy Thora (M)21:00,3201:05,6922:06,01
12Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Pota...(S)2+11:14,0000:39,7531:53,75
13Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worl...(S)2+11:01,7800:42,9131:44,69
14Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af...(S)10:47,7220:43,3831:31,10
15Maria GadkjærMalegas Asterix (S)21:07,8810:46,9431:54,82
16Lene GadkjærZentas Parkour (S)31:29,6301:22,5632:52,19
17Lene GadkjærMalegas Obelix (S)1+1+12:10,8411:29,3443:40,18
18Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New Worl...(S)20:49,3820:31,4441:20,82
19Maja SembergStampegårdens One Million "M...(S)21:00,0020:46,9741:46,97
20Kirsten BjergZentas SW Boz Pity (S)10:59,3730:47,3741:46,74
21Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop (S)20:53,501+11:33,5342:27,03
22Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko (S)30:58,1220:57,1351:55,25
23Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss (S)30:52,0621:02,0651:54,12
24Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(M)31:06,0321:02,4052:08,43
25Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The D...(M)31:27,9721:05,3552:33,32
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (S)41:00,7220:33,2261:33,94
27Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(S)20:50,5040:42,0361:32,53
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(S)2+10:50,9730:59,5661:50,53
29Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (S)41:25,3721:16,6962:42,06
30Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(S)51:01,5920:39,8571:41,44
31Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (...(S)40:33,2830:55,6871:28,96
32Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)21:10,684+12:10,2573:20,93
33Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(S)51:16,5430:53,0982:09,63
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon) (S)41:32,03Trukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castie...(S)Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenneki...(S)Trukket
Uplac.Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light...(M)Trukket
u11Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (U)00:53,4720:57,4721:50,94
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-04-14 15:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:50,3500:20,2801:10,6314
2Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago01:10,5600:56,7502:07,3113
3Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...11:18,8700:30,4411:49,31
4Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air10:30,6510:25,5320:56,18
5Mette BrandbygeOopsy Bear10:56,6910:26,8421:23,53
6Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:43,8810:27,2221:11,10
7Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas10:31,1210:39,3421:10,46
8Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo21:29,4700:54,4422:23,91
9Mette BrandbygeBellas Spot On20:47,3810:34,3131:21,69
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean1+12:01,9611:04,6633:06,62
11Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki31:02,9110:26,7541:29,66
12Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:42,5700:30,2541:12,82
13Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella2+12:06,9310:49,6642:56,59
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)21:04,0620:56,1342:00,19
15Asta BredkjærSunsides Dress Divine20:48,4120:59,7241:48,13
16Charlotte EllebySundahls Ella2+11:26,4611:10,7842:37,24
17Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream3+11:22,9110:33,4151:56,32
18Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory30:43,9030:23,8161:07,71
19Lisette KongerslevSundahls Innkeeper31:21,0731:43,8163:04,88
20Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right60:52,4710:42,1871:34,65
21Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets2+22:22,4131:57,6274:20,03
22Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...6+21:58,1910:30,1292:28,31
23Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir41:26,7850:47,1792:13,95
24Aase BjernerFloras Catalina5+1+22:21,975+11:53,31144:15,28
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJoTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-04-14 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyLykkes Falcon00:17,2500:17,5900:34,843
2Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear01:00,8100:39,7501:40,562
3Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia10:26,1300:30,5010:56,63
4Kirsten BjergWinds Luke Skywalker00:55,6210:30,5311:26,15
5Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic01:12,4710:55,1512:07,62
6Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman20:29,7200:21,1320:50,85
7Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo30:44,7500:31,6831:16,43
8Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.30:43,0240:42,3571:25,37
Uplac.Emma V. LaustsenFionas Erinome3+12:04,43Trukket
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.