NYTÅRSKUR  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  1.  JANUAR  2018

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget



Mini kroget
Dato: 2018-01-01 13:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:33,1000:18,800
2Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia01:21,5600:40,950
3Charlotte Hasselbalch Kri...Sommerly´s Pico Das Torres00:54,2900:42,200
4Asta BredkjærHelsdams First Future00:27,6700:47,580
5Mille Hasselbalch Kristen...Olaf01:38,1801:09,010
6Anja SembergStjerneregns Trouble11:05,9800:41,631
7Maja SembergStjerneregns Rosalee11:00,9000:41,801
8Anja SembergStjerneregns Sean10:46,1800:42,611
9Asta BredkjærHelsdams Black Lightning1+11:23,8100:32,702
10Maja SembergStjerneregns Monroe10:53,5710:48,332
11Maja SembergStjerneregns Nick11:15,8411:03,462
12Anja SembergStjerneregns Meisner31:22,51
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-01-01 13:51:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:38,4200:28,59012
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:50,0500:35,19011
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...00:58,1500:37,57011
4Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio01:04,6900:47,37011
5Kirsten BjergSommerly´s Platanias "Nia"01:29,2500:53,89011
6Anja SembergStjerneregns Flam01:30,5500:57,98011
7Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)01:21,2301:02,88011
8Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O01:01,3701:09,53011
9Lisa HeinDagmar af Pecasus01:05,9501:17,82011
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...00:30,8010:20,491
11Anja SembergSharpies Karma Kiss10:36,9100:22,301
12Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00:40,7310:25,691
13Charlotte Hasselbalch Kri...Nødkærlunds Macadamia00:33,3110:28,381
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castiel00:51,5910:29,101
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu00:45,4010:30,701
16Louise TovgaardTovgaards Mickey10:51,5700:37,701
17Charlotte Hasselbalch Kri...Bygholms Voyager of the Ocean10:44,8200:38,711
18Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly11:11,1400:51,211
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...00:52,1711:01,321
20Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza10:42,5410:27,762
21Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian11:16,3910:46,032
22Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky11:44,6011:33,452
23Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids (Baby)01:27,22Trukket
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...30:56,94
25Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe31:17,33
26Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox31:19,47
27Emma Kirstin FundingBygholms Adventure of the Ocean31:21,17
28Louise TovgaardAnjo af Pecasus31:31,71
29Louise TovgaardSommerly´s Samaria40:58,85
30Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...51:11,60
31Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie3+1+12:11,51
32Kathrine PedersenLego-Gårdens Atlantis71:46,16
Uplac.Louise TovgaardTovgaards HazelTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Anja Semberg og Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-01-01 15:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia00:51,0700:37,77013
2Lene GadkjærMalegas Obelix00:52,8100:42,64012
3Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii01:27,3101:12,71012
4Mille Hasselbalch Kristen...Møllerhusets Grace11:23,0800:55,0811
5Karina VilsbøllBellas Nomess11:22,6200:58,8611
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:43,5310:41,272
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop11:06,2811:01,452
8Emma Kirstin FundingSpringers Rusty21:34,7810:59,613
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin11:00,561+11:08,313
10Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...21:42,6711:10,543
11Rasmus BjernerKlara af Pecasus1+11:16,3611:31,463
12Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:55,6430:51,234
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia30:45,35
14Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...30:50,03
15Lene GadkjærMalegas Love Is In The Air31:14,06
16Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie31:25,56
17Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids2+12:04,31
18Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora2+12:14,75
19Aase BjernerNødkærlunds Mandel40:35,87
20Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie41:29,89
21Lisa HeinNardus' Nitida af Flora2+22:23,05
22Bente Bøje JensenGalaxy Prada51:05,53
23Maja SembergNødkærlunds Pistacia4+11:07,08
24Lene GadkjærWinds Lady Mastermind51:39,09
25Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...5+12:08,86
26Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)71:11,06
27Anja SembergStjerneregns Jeppe6+42:48,72
Uplac.Anne-Mette FoghSundahl's BeatriceTrukket
Uplac.Emma Kirstin FundingPreriens Angels PrideTrukket
Uplac.Lene GadkjærMalegas Panic in the Skies!Trukket
Uplac.Lisa HeinNidus' Nitidus af FloraTrukket
Uplac.Maja SembergKandies OlineTrukket
v4Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis (V)11:01,2500:45,191
u6Rasmus BjernerByte af Flora (U)10:48,0410:30,852
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Anja Semberg og Charlotte Hasselbalch Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.