NOVEMBERSTÆVNE  HOS  TANJA  I  ØSTER  KIPPINGE  DEN  4.  NOVEMBER  2017

Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær kroget
Elite krogetLængdehop



Middelsvær lige åben
Dato: 2017-11-04 12:42:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Kenja (M)00:25,4900:24,1300 - 0:23,531
2Yasmin GrønneløvFire Pote's Harley (M)00:32,6600:25,1001 - 0:29,611
3Yasmin GrønneløvMichelle Obama (L)00:28,2400:34,4402
4Tanja Skou PedersenUniKins Rolling Thunder (M)00:30,6500:34,5701
5Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down (M)00:35,8500:39,6301
6Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia (L)00:27,9800:40,5902
7Camilla Kirk JensenKlundtes First Strike (M)00:21,9900:43,1701
8Tanja Skou PedersenFunnys Air Mist (M)00:51,2401:04,9901
9Camilla Kirk JensenKlundtes National Treasure (M)01:00,7201:51,7901
10Tanja Skou PedersenUniKins High Five (M)00:32,0110:38,331
11Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike (M)00:32,2510:44,171
12Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (L)10:53,7800:48,001
13Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi (L)10:54,7400:57,741
14Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Namya (M)00:49,2011:08,401
15Patricia MøllnitzDundines Kibalo (M)00:38,6420:54,082
16Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (M)10:48,8710:59,652
17Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind (M)10:39,7311:10,352
18Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web (M)00:32,4121:11,492
19Emil JulinHybens Leaky Faucets (M)11:01,3720:45,773
20Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (L)11:29,4731:11,504
21Patricia MøllnitzFunnys Air Warrior (M)01:25,14Trukket
22Yasmin GrønneløvHegvald's Sahara (M)21:01,31
23Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill (L)40:42,99
Uplac.Tanja Skou PedersenSharpies Paint the Town (L)Trukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-11-04 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon11:12,6700:39,1711
2Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow11:01,6000:42,5311
3Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot00:48,5410:51,7511
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe01:02,8710:54,7911
5Mia HansenFunnys Aura11:41,8701:01,2111
6Mia HansenFunnys Inabi Uchiha11:26,1601:14,6911
7Tanja Skou PedersenFunnys Ch. Alba10:52,6710:31,822
8Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest11:23,8911:13,952
9Mia HansenKlundtes Little Adventure11:07,8420:43,833
10Mia HansenFunnys Zlatava12:15,3321:48,743
11Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke31:30,67
12Tanja Skou PedersenFunnys Kakato3+11:26,42
13Mia HansenFunnys Seiza51:03,34
14Yasmin GrønneløvVangs Dr. Avery3+1+12:44,56
15Mia HansenFunnys Fighting the Fear60:49,78
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-11-04 15:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...01:31,0800:47,4401
2Mia HansenFunnys Nio-Nima11:07,1200:52,3411
3Mia HansenBellas Pappelina11:01,2201:00,861
4Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub21:18,5511:14,223
5Tanja Skou PedersenUniKins Voodod21:02,0340:59,856
6Mia HansenFunnys Nio-Nilo11:15,4751:03,966
7Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken21:23,3341:04,946
8Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air30:56,76
9Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Countdown31:02,35
10Mia HansenStampegårdens Doctor Doom31:04,32
11Tanja Skou PedersenUniKins Blackout31:06,76
12Mia HansenEikhaugens Back in Business2+11:19,51
13Mia HansenPletvangs Ch. Rain Maker31:34,81
14Tanja Skou PedersenStampegårdens King's Cross31:45,65
15Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia41:46,70
16Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker3+11:47,28
17Mia HansenBlancos Nioryu Nakir41:48,05
18Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú3+12:22,73
19Mia HansenSundahls Stabbington51:41,36
20Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure71:21,90
21Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze8+12:10,71
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2017-11-04 09:10:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200210220Cert.Point
1Camilla Kirk JensenUniKins Ch. CountdownO--O--XO-OOOOO1
2Camilla Kirk JensenZincerellas Dance of DragonsO--O--XO-XOOOXOXX1
3Patricia MøllnitzDundines KenjaO-O-O--O-XOOXXX
4Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaO-XOO-O-XOXOXOXXX
5Mia HansenFunnys Nio-NiloO-XO--OO-OXXX
6Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaOXXOOXOXOXOOXOXXX
7Mia HansenFunnys Air MistOXOXOO-XXOOXXX
8Mia HansenFunnys AuraXOXOXOXXOXOXXOOXXX
9Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by LightXOOXOO-XOXO
10Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowO-O-O---XXX
11Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in BusinessXO--O--XXX
12Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare MoonXOOXOXO-XXX
13Patricia MøllnitzDundines KibaloXXOXOXOXOXXX
14Mia HansenPletvangs Ch. Rain MakerO-O--XXX
14Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...O-O--XXX
16Yasmin GrønneløvFire Pote's HarleyOOOXXX
17Mia HansenBellas PappelinaOOXOXXX
18Mia HansenKlundtes National TreasureXOXOXOXXX
19Yasmin GrønneløvMichelle ObamaXOXXOXXOXXX
20Patricia MøllnitzFunnys Nioryu NobiXOOXXX
21Mia HansenFunnys KakatoXOXOXX
22Camilla Kirk JensenKlundtes Second ShotXOXXOXXX
23Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al YaqoubO-XXX
24Camilla Kirk JensenKlundtes Shady DazeXOXX
24Mia HansenKlundtes First StrikeXOXXX
Uplac.Mia HansenFunnys Nio-NimaXXX
Uplac.Mia HansenFunnys Nioryu NamyaXXX
Uplac.Mia HansenFunnys SeizaXXX
Uplac.Mia HansenSundahls StabbingtonXXX
Uplac.Yasmin GrønneløvVangs Dr. AveryXXX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.