SJÆLLANDSMESTERSKABERNE  PÅ  TOFTEGÅRDEN  I  ALBERTSLUND  DEN  21.  -  22.  OKTOBER  2017

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Elite-højdehopElite-længdehop



Let lige
Dato: 2017-10-22 15:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi00:16,7200:14,5900:31,3111
2Mette WindWinds Mystique00:22,8100:17,0700:39,8821
3Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea00:23,7800:19,9000:43,681
4Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia00:22,8100:21,5900:44,4031
5Charlotte Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon00:27,5300:31,0000:58,531
6Louise JohansenObama00:56,8800:47,1901:44,0741
7Michele LangkjærTheodore Roosevelt00:35,8810:33,9711:09,855
8Michele LangkjærBernadotte00:42,2210:27,8211:10,046
9Louise JohansenSorte Paul00:47,1910:28,4411:15,637
10Cecilie BrenholdtKlundtes Lightfields00:59,3110:53,5011:52,818
11Trine DrejerHybens Nero Kostovite10:17,099
12Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira10:35,53
13Louise JohansenPletvangs Jazz21:05,9410
14Michele LangkjærMister- Snow30:21,0011
15Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)30:53,0012
16Michele LangkjærGeorge Washington31:00,8113
17Michele LangkjærSkovvejens Vega40:25,5014
18Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella41:18,13
19Olivia Alsbæk DivljakovicTallulah51:43,1315
Uplac.Trine DrejerHybens Bianco AriaTrukketUplac.
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Let kroget
Dato: 2017-10-21 16:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Kibalo00:44,0300:35,5601:19,5911
2Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magic00:58,9100:33,5601:32,471
3Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose00:53,0300:43,9601:36,991
4Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi01:06,6200:47,3701:53,9921
5Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down01:04,9700:49,5601:54,5331
6Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike01:24,6800:42,1602:06,8441
7Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight01:25,1300:50,1302:15,261
8Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie01:19,0300:59,0302:18,061
9Tanja Skou PedersenUniKins High Five01:26,4401:02,4702:28,9151
10Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea01:30,5901:06,7202:37,311
11Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop01:37,2201:20,2202:57,441
12Charlotte Stub DetlefsenMoslund's Zafira11:28,7200:58,4312:27,15
13Mette WindWinds Cannonball11:30,1001:14,2512:44,356
14Mia HansenFunnys Nioryu Namya11:32,9001:28,3113:01,217
15Mette WindWinds Cyclops11:30,6301:33,9713:04,608
16Cecilie BrenholdtKlundtes Lightfields11:39,9701:36,8413:16,819
17Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...11:22,9101:59,2513:22,1610
18Mette WindWinds Mystique10:54,1310:54,5321:48,6611
19Michele LangkjærGeorge Washington11:46,6011:35,3823:21,9812
20Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii0+12:08,251+32:35,9154:44,16
21Michele LangkjærVæng's Quami Qushima21:23,0613
22Michele LangkjærSkovvejens Vega21:24,3414
23Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack21:25,9715
24Michele LangkjærTheodore Roosevelt21:34,1916
25Karina VilsbøllJordbærgårdens Sprite21:48,91
26Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon31:19,38
27Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)31:31,4717
28Michele LangkjærBernadotte31:53,5018
29Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein4+12:10,59
30Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella81:52,40
Uplac.Michele LangkjærMister- SnowDisk, fejl i bane.Uplac.
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Janni Brenholdt + Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-10-22 13:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Tanja Skou PedersenUniKins High Five00:21,8700:19,5900:41,4611
2Trine DrejerHybens Scorpion Kings00:27,0000:34,3501:01,3521
3Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose00:43,5600:26,9401:10,501
4Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magic00:43,1000:32,3801:15,481
5Mia HansenKlundtes First Strike10:16,1200:19,1010:35,2231
6Mette WindWinds Cyclops10:21,5000:14,9410:36,4441
7Mia HansenFunnys Air Mist10:26,5000:15,8110:42,3151
8Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light10:37,0300:19,0410:56,0761
9Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike10:31,7500:24,3410:56,097
10Patricia MøllnitzDundines Kenja00:29,9110:28,8510:58,768
11Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia10:45,0600:41,0911:26,15
12Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie00:53,4410:34,4711:27,91
13Mia HansenFunnys Air Warrior01:09,5010:29,2211:38,729
14Mia HansenFunnys Nioryu Namya00:47,8810:51,1911:39,0710
15Trine DrejerHybens Justify The Means00:56,0911:07,8212:03,9111
16Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight11:00,3110:18,5621:18,87
17Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia10:56,5011:19,3422:15,84
18Trine DrejerHybens Nero D'Avola10:33,7220:33,7231:07,4412
19Trine DrejerStrike a Rose af Hyben00:47,5331:02,0331:49,5613
20Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty10:46,0030:30,5341:16,5314
21Michele LangkjærVesterleds New Lumumba00:46,594+11:42,0652:28,6515
22Mia HansenKlundtes National Treasure20:29,3116
23Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx20:30,3517
24Patricia MøllnitzDundines Kibalo20:34,5918
25Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down20:49,7819
26Mette WindWinds Cannonball21:04,5220
27Trine DrejerAikas East River Park af Hyben21:07,8221
28Janni BrenholdtStampestaldens Francesca21:09,9122
29Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton1+11:50,1323
30Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii1+12:02,44
31Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein30:53,50
32Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress31:02,6824
33Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind2+11:23,5725
34Trine DrejerStrandmøllens Ilirea3+10:58,7126
35Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...41:47,5927
36Trine DrejerHybens Nero Cassiterite51:32,2528
37Gurli RasmussenPlet4+12:05,9429
38Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack3+32:36,6030
Uplac.Louise JohansenOleTrukketUplac.
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Charlotte Stub Detlefsen + Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2017-10-21 13:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut01:00,3201:07,1902:07,5111
2Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla01:03,7201:15,5902:19,3121
3Patricia MøllnitzDundines Kenja00:58,0011:05,4712:03,4731
4Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops00:54,4011:14,3712:08,7741
5Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless Steel01:21,7211:01,8812:23,6051
6Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot11:10,0001:25,3412:35,3461
7Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol11:32,6901:05,6612:38,35
8Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...11:17,0611:20,1222:37,187
9Signe BrenholdtFunnys Ingrid11:26,5011:36,4123:02,918
10Michele LangkjærVesterleds New Lumumba01:40,1321:30,5923:10,729
11Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta21:03,0610
12Mia HansenKlundtes National Treasure21:08,81
13Mia HansenKlundtes First Strike21:22,6211
14Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light21:25,2512
15Mia HansenFunnys Air Warrior21:30,5013
16Janni BrenholdtStampestaldens Francesca21:43,8114
17Mia HansenFunnys Air Mist21:53,3215
18Rikke ThremsBlack Beauty21:55,5916
19Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia1+12:08,75
20Line HauritzMaglebo's Scott0+22:27,6317
21Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx30:56,3418
22Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia31:56,4119
23Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress31:59,6620
24Michele LangkjærPletvangs Cougar1+22:27,9021
25Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind2+1+12:00,9122
26Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco3+12:14,9423
27Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia1+32:37,91
28Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)2+30:32,8224
29Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice5+32:43,8725
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens MirakuliTrukketUplac.
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Camilla Kirk Jensen + Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-10-22 12:07:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Trine DrejerAsta La Vistas Riverrun00:34,9400:27,4001:02,3411
2Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot00:45,1600:56,8101:41,9721
3Tanja Skou PedersenFunnys Alba10:39,0300:40,5311:19,5631
4Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops10:57,5910:38,0721:35,664
5Michele LangkjærPletvangs Cougar10:55,2510:46,5721:41,825
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)10:54,3140:57,8851:52,196
7Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta20:43,627
8Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol30:00,22
9Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo30:51,818
10Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker40:45,759
11Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...40:50,4410
12Janni BrenholdtTaharas Ane41:01,0011
13Mia HansenFunnys Aura3+11:28,8812
14Mia HansenSundahls Stabbington50:26,4413
15Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon50:41,5714
16Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless Steel50:43,4015
17Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla4+11:01,8116
18Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom60:43,0617
19Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut60:55,0718
20Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow5+10:59,5019
21Signe BrenholdtFunnys Ingrid61:38,7820
Uplac.Anne-Mette FoghSundahl's BeatriceTrukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus ZeusTrukketUplac.
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs DiscoTrukketUplac.
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens MirakuliTrukketUplac.
Uplac.Trine DrejerEskirs Meza KunarTrukketUplac.
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Janni Brenholdt + Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-10-21 12:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Tanja Skou PedersenUniKins Blackout01:08,2800:49,1901:57,4711
2Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha02:10,9411:44,0613:55,0021
3Janni BrenholdtTaharas Olau11:43,1011:29,8723:12,973
4Signe BrenholdtStampegårdens Central Park21:42,9611:21,2933:04,254
5Line HauritzMy Name is Trouble af Gress21:25,5322:01,2843:26,815
6Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom11:35,03Disk, fejl i bane6
7Tanja Skou PedersenFunnys Alba41:09,187
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe41:41,348
9Viktoria Behrendt ThremsBlancos Endovier42:17,509
10Mia HansenFunnys Aura2+1+22:52,1910
11Janni BrenholdtTaharas Ane51:49,9711
12Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon52:07,1912
13Karina VilsbøllEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...4+12:36,82
14Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker62:03,5313
Uplac.Signe BrenholdtKlundtes Art Of DarknessDisk, fejl i baneUplac.
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens MomondoTrukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowTrukketUplac.
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-10-22 09:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMCert.Point
1Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown20:50,3100:48,1621:38,4711
2Tanja Skou PedersenUniKins Blackout20:45,9410:39,1331:25,072
3Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken0+10:51,0720:45,0931:36,163
4Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub21:01,0010:56,5031:57,504
5Trine DrejerHybens Caro Aika21:03,6211:11,6832:15,305
6Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air10:28,0630:21,5140:49,576
7Viktoria Behrendt ThremsEskirs Ch. Kiva Macao2+10:53,0310:26,4741:19,507
8Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze21:12,8721:07,0942:19,968
9Trine DrejerFunnys Bobble20:38,3430:27,8851:06,229
10Tanja Skou PedersenUniKins Voodod10:53,4740:39,0751:32,5410
11Mia HansenBellas Pappelina30:52,7220:49,2251:41,9411
12Mia HansenPletvangs Ch. Rain Maker11:08,6840:50,8551:59,5312
13Mia HansenTaharas Olau20:58,5440:33,3561:31,8913
14Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha31:22,3530:46,5962:08,9414
15Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...20:30,1350:35,2871:05,4115
16Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X2+11:11,753+10:57,4172:09,16
17Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai21:22,1950:53,3472:15,5316
18Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker3+10:54,9117
19Mia HansenFunnys Nio-Nima41:09,5018
20Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú41:22,6519
21Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons50:49,03
22Mia HansenFunnys Nio-Nilo51:06,2820
23Signe BrenholdtStampegårdens Central Park51:10,9121
24Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm4+11:17,85
25Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia51:21,8822
26Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe61:26,6223
27Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross6+11:12,6324
28Viktoria Behrendt ThremsBlancos Endovier71:40,2825
29Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles5+1+12:31,7826
30Mia HansenWinds GCh. Nioryu7+11:10,5927
31Mette WindWinds GCh. Tesshin7+11:37,1628
32Signe BrenholdtKlundtes Art Of Darkness8+21:44,2929
Uplac.Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in BusinessTrukketUplac.
Uplac.Mia HansenBlancos Nioryu NakirTrukketUplac.
Uplac.Trine DrejerCAs Arecurius OgmiosTrukketUplac.
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 3 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-10-21 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMCert.Point
1Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú12:47,0621:57,3834:44,441
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze12:28,1522:47,4035:15,552
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly32:13,4011:43,7243:57,12
4Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X41:43,4411:06,5352:49,97
5Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken22:13,0931:42,9153:56,003
6Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai33:24,9323:02,5356:27,464
7Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue3+13:06,694+11:46,3894:53,07
8Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air51:52,755
9Tanja Skou PedersenUniKins Voodod52:14,066
10Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown52:16,507
11Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia52:48,688
12Karina VilsbøllOceans GCh. Playa Vargas af So...4+13:36,81
13Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross4+13:19,289
14Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero61:36,19
15Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm62:11,13
16Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub62:17,1310
17Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...62:33,1911
18Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker5+12:39,2512
19Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life63:00,19
20Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården72:34,8513
21Mia HansenPletvangs Ch. Rain Maker72:53,5714
22Mia HansenBlancos Nioryu Nakir83:29,5615
23Mia HansenBellas Pappelina8+12:12,0316
24Mia HansenFunnys Nio-Nima93:01,1517
25Mia HansenFunnys Nio-Nilo93:10,0318
26Rikke ThremsEskirs Ch. Kiva Macao102:57,3419
27Mia HansenSundahls Stabbington10+22:46,5720
28Mette WindWinds GCh. Tesshin9+1+34:13,8121
Uplac.Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in BusinessTrukketUplac.
Uplac.Mia HansenWinds GCh. NioryuTrukketUplac.
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus HeraklesTrukketUplac.
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Janni Brenholdt + Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 - 4 fejl i finalen.
Maksimum tid: 3:30
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2017-10-22 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Mia HansenCAs Ch. Arecurius Midir11:18,8501:15,5912:34,441
2Marianne Frimodt NielsenLyngholms New Delhi20:19,9110:24,9630:44,872
3Mette WindWinds Tatooine20:43,4510:37,5331:20,983
4Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias10:24,9530:21,6640:46,614
Uplac.Camilla Kirk JensenLykkes SpidermanTrukketUplac.
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2017-10-21 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman00:59,7510:55,1311:54,881
2Mia HansenCAs Ch. Arecurius Midir11:50,0301:48,0313:38,062
3Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias20:46,8400:33,4321:20,273
4Mette WindWinds Tatooine21:31,2801:04,6922:35,974
5Marianne Frimodt NielsenLyngholms New Delhi11:33,3111:49,9723:23,285
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite-højdehop
Dato: 2017-10-22 16:50:00

Plac.FørerKanin506070758085SMCert.Point
1Patricia MøllnitzDundines KenjaOXOXOOOXXO11
2Tanja Skou PedersenFunnys AlbaOXOXO-XOXXX21
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeOOXXOOXXX3
4Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowOXXOOXOXX4
5Trine DrejerHybens Caro AikaOOXOXXOXXX5
5Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent VenomOOXOXXOXXX6
7Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...-OO-XXX7
8Mia HansenSundahls StabbingtonOOOXXX8
9Trine DrejerHybens Nero D'AvolaOOXOXXX10
9Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al YaqoubOOXOXXX11
9Mia HansenFunnys Nio-NimaOOXOXXX9
12Trine DrejerCAs Arecurius OgmiosOXXOXOXXX12
13Mia HansenBlancos Nioryu NakirXOOXXOXXX13
14Mette WindWinds GCh. TesshinOOXX14
14Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaOOXXX15
16Signe BrenholdtStampestaldens LudmillaXOOXXX16
16Signe BrenholdtStampegårdens Central ParkXOOXXX17
18Mia HansenTaharas OlauOXOXXX18
18Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaOXOXXX19
20Viktoria Behrendt ThremsEskirs Ch. Kiva MacaoOXXOXXX20
21Cecilie BrenholdtNødkærlunds PeanutOXXX21
21Trine DrejerFunnys BobbleOXXX22
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite-længdehop
Dato: 2017-10-21 18:05:00

Plac.FørerKanin80100120140160170180190200210SMCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeO-XO--O-XOXOXXO11
2Camilla Kirk JensenUniKins Ch. CountdownO--O--XXOXOOXX21
3Camilla á ArgjumZincerellas Dance of DragonsO-O--O-XOXXX
4Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. HollyO-O--O-XXOXXX
5Patricia MøllnitzDundines KenjaO-O-O-O-XXX3
6Camilla á ArgjumStampegårdens 5th AvenueO-O--XOXXOXXX
7Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble MakerXXOXOOXOXOOXXX4
8Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaXO-OXOOXOXXX5
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaXOO-OXXOXOXXX6
10Mette WindWinds GCh. TesshinO-O-O-XXX7
11Cecilie BrenholdtNødkærlunds PeanutO-XOOO-XXX8
12Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent VenomO-OOXOXXX9
13Viktoria Behrendt ThremsEskirs Ch. Kiva MacaoO-OXXOXXOXXX
14Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in BusinessO--O--XXX10
15Signe BrenholdtKlundtes Art Of DarknessO-OOXXX11
16Line HauritzMy Name is Trouble af GressO-XOOXXX12
17Janni BrenholdtTaharas OlauO--XO--XXX13
18Louise Stub DetlefsenNødkærlunds ViolOOOXXOXXX
19Line HauritzCh. Music Maker af StampegårdenO-O-XXX14
19Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al YaqoubO-O-XXX14
21Janni BrenholdtTaharas AneXO-XO-XXX16
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.