SENSOMMERSTÆVNE  HOS  STALD  HELSDAM  VED  VIBORG  DEN  23.  SEPTEMBER  2017

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite lige



Mini lige
Dato: 2017-09-23 15:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mette BrandbygeDr. Fright00:25,9100:14,840
2Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds00:44,5900:18,6200 - 0:13,04
3Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:22,0300:18,4100 - 0:13,54
4Caroline Kryger JørgensenHønsehusets Dreams To Dream00:24,8200:20,970
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...00:18,0000:23,750
6Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:22,3500:24,090
7Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World00:40,0300:30,370
8Lisette KongerslevJordbærgårdens Kamille01:11,0300:30,680
9Fritidscenter Højvang (Ma...Alice00:44,8500:34,680
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Nellike01:02,1500:36,880
11Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje00:42,9400:41,850
12Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea00:32,5600:42,940
13Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow01:00,3800:50,620
14Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus01:37,7501:16,150
15Aase BjernerBygholms Jalapeño Chili01:06,7501:17,160
16Jasmin JanssonJansson's Delight Marabou01:32,2501:31,560
17Christine VangStampegårdens Mint Majesty00:33,2210:16,711
18Mette BrandbygeFrostbite00:25,1910:23,501
19Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:28,1300:24,221
20Karina VilsbøllOceans MaMaMeMo af Vilsmøllegå...11:16,1600:43,501
21Fritidscenter Højvang (Re...Højvangs Nugga10:40,1901:14,181
22Asta BredkjærHelsdams First Future ¨Alva¨00:18,250+11:26,121
23Fritidscenter Højvang (Ma...Højvangs Cookie10:26,8810:25,942
24Camilla á ArgjumHønsehusets Devil in Disguise10:28,7810:32,122
25Jasmin JanssonJansson's Delight Snickers21:27,6601:22,752
Uplac.Aase BjernerThorsøs Hermione00:47,48Disk, fejl bane
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...10:38,57Trukket
Uplac.Louise TovgaardCocoTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-09-23 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop00:16,0000:09,6901
2Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose00:30,8100:12,2200 - 0:08,661
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...00:28,6600:11,3200 - 0:08,751
4Louise TovgaardTovgaards Mickey00:22,1500:12,9100 - 0:18,841
5Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magic00:23,1200:14,5001
6Caroline Kryger JørgensenSharpies Paint the Town00:18,0000:15,2801
7Caroline Kryger JørgensenSharpies Blossom Hill00:18,6200:17,2201
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:25,6900:17,8501
9Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:17,2200:18,6601
10Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:19,0300:21,6301
11Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang00:46,5600:22,3701
12Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight00:29,6500:22,6901
13Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)00:30,0900:23,3101
14Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:19,6400:23,6201
15Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:23,9100:27,4101
16Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes00:27,0000:33,1501
17Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...00:38,5300:38,6901
18Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...01:01,2500:38,9701
19Jasmin JanssonBounty00:54,1900:41,9301
20Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:16,8700:43,3101
21Louise TovgaardTovgaards Hazel10:27,5000:19,281
22Julie Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu0+10:55,1000:25,501
23Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...00:25,3111:13,751
24Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Push Pop10:43,4110:43,182
25Emma Kirstin FundingBygholms Adventure of the Ocean10:42,3110:49,652
26Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius1+11:10,4010:50,723
27Louise TovgaardAnjo af Pecasus01:21,252+11:11,633
28Caroline Kryger JørgensenKlundtes Lightfields30:58,4020:41,195
29Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza3+11:00,4120:46,546
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-09-23 12:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream00:23,6900:17,7500:41,441
2Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)00:33,6000:33,7201:07,321
3Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood01:06,3800:53,2201:59,601
4Christine VangMilleniums Höststorm10:26,5700:20,5710:47,141
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:31,7500:21,6310:53,381
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva00:39,2210:27,0611:06,281
7Maria GadkjærWinds Lady Mastermind11:07,6800:28,7811:36,46
8Camilla á ArgjumBjørkebakkens Vilda Glädje11:15,0000:29,0711:44,07
9Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:24,4000:30,7110:55,11
10Emma Kirstin FundingPreriens Angels Pride00:47,0710:35,9411:23,01
11Emma Kirstin FundingSpringers Rusty10:54,7500:36,2511:31,00
12Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!10:42,9700:37,5311:20,50
13Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Expedia01:00,5010:48,7411:49,24
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia20:35,6300:16,6320:52,26
15Bente Bøje JensenGalaxy Prada20:41,9400:22,3521:04,29
16Mette BrandbygeSharpies Knock Out20:30,7800:28,8420:59,62
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...11:18,4111:01,3722:19,78
18Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart10:47,5311:36,0922:23,62
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...30:53,4700:20,1331:13,60
20Rasmus BjernerKlara af Pecasus2+11:46,9300:26,1232:13,05
21Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat20:42,9410:50,8231:33,76
22Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox31:10,7200:55,6332:06,35
23Emma Kirstin FundingSommerly´s Eagle Claw Nebula31:07,0610:35,7941:42,85
24Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...41:09,6500:39,1341:48,78
25Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids (Baby)30:57,3110:47,1941:44,50
26Nikoline NikolajsenMalegas Asterix21:04,0021:18,0042:22,00
27Kimmi JanssonLakrids31:57,3811:41,3743:38,75
28Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky51:10,7500:35,1351:45,88
29Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel41:01,8510:39,5351:41,38
30Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...31:21,7220:59,1052:20,82
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...60:55,4700:29,3861:24,85
32Louise TovgaardSommerly´s Samaria4+11:09,4115:21,0966:30,50
2000Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (U)Trukket
u15Aase BjernerFloras Catalina (U)10:39,9110:22,0321:01,94
u25Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta) (...40:44,5900:42,8841:27,47
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-09-23 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevDaydream Bear10:36,3200:19,3211
2Lisette KongerslevSundahls Innkeeper10:46,3100:27,5011
3Lene GadkjærMalegas Obelix00:51,3710:52,0611
4Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F120:40,0300:17,382
5Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...10:43,6010:26,722
6Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10:45,1610:47,882
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo30:51,4100:45,913
8Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:25,3421:34,093
9Aase BjernerNødkærlunds Mandel1+11:07,5920:21,874
10Charlotte EllebyVi.P's Wizard of Oz21:06,4720:39,814
11Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy20:48,7820:41,504
12Lisette KongerslevBellas Spot On30:43,1210:41,884
13Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...10:43,1230:42,124
14Christine VangVilsmøllegårdens Trivago31:09,5410:51,814
15Lene GadkjærZentas Parkour21:20,1921:05,844
16Camilla á ArgjumHønsehusets Dead Man's Chest30:43,6620:27,415
17Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...2+12:02,2220:41,435
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin3+11:17,340+11:03,165
19Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...31:10,5021:12,255
20Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard31:00,9621:23,975
21Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean50:58,3110:20,666
22Charlotte EllebyFunnys Coccinella30:37,9340:37,287
23Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer41:16,6230:38,257
24Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...40:58,0330:48,887
25Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air31:19,6641:05,417
26Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...31:22,933+11:19,377
27Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus50:58,5930:52,758
28Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids61:32,8431:31,729
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-09-23 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:40,1900:15,8201
2Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X00:25,9700:20,0300 - 0:19,541
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:31,2800:19,3201 - 0:25,22
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero00:42,5900:27,940
5Mette BrandbygeOopsy Bear00:55,2800:32,220
6Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean01:10,7500:38,000
7Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella01:22,7800:43,870
8Charlotte EllebySundahls Goat Boy0+11:10,2200:34,311
9Karina VilsbøllOceans GCh. Playa Vargas af So...01:22,3811:28,971
10Charlotte EllebySundahls Ella20:46,0900:25,502
11Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air20:38,5600:33,652
12Lisette KongerslevLykkes JoJo10:50,0920:20,353
13Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)11:20,0320:51,003
14Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman0+10:54,961+10:54,533
15Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon20:52,2220:32,534
16Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony40:44,4400:41,254
17Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right31:12,1210:53,534
18Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:48,1310:43,195
19Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze31:05,1920:44,165
20Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor31:07,9720:56,255
21Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir61:05,9000:36,886
22Asta BredkjærSunsides Dress Divine41:01,7820:53,666
23Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...61:34,8410:55,947
24Christine VangVangs Dr. Avery52:25,6221:43,887
25Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.7+12:04,7510:52,539
26Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki92:00,5940:44,8513
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino RoyaleTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Dorthe VL
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.