STÆVNE  VED  VESTER  MØLLE  VED  SKANDERBORG  DEN  11.  JUNI  2017

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Veteran krogetHøjdehop



Let kroget
Dato: 2017-06-11 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:29,0200:30,0001
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:39,0300:38,0301
3Maria GadkjærWinds Lady Mastermind00:55,0600:43,0801
4Lene GadkjærMalegas Obelix00:44,0700:45,0001
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00:51,0200:49,0101
6Kirsten BjergSommerly´s Samaria01:01,0801:02,0301
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:24,0500:16,031
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:58,0600:31,051
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu10:44,0800:32,051
10Charlotte EllebyVilsmøllegårdens Holiday Inn01:19,0610:46,051
11Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay01:04,0810:54,031
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...21:18,0100:32,022
13Lisa HeinDagmar af Pecasus21:36,0100:42,032
14Susanna Mørck KristensenMøllerhusets G*1+11:29,0301:05,092
15Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus21:07,0601:15,042
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...31:07,0500:40,023
17Lisa HeinFionas Kamille51:29,0400:31,015
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black CastielTrak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2017-06-11 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeFunnys Coccinella00:33,0000:27,0101
2Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean00:54,0800:37,0101
3Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:58,0400:40,0201
4Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...10:40,0900:37,0311
5Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus11:00,0601:01,091
6Mette BrandbygeBellas Spot On10:43,1010:32,052
7Kirsten BjergSommerly´s Graffiti11:13,0710:45,022
8Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)21:55,1001:13,032
9Julie Bøje Due JensenPreriens Angels Pride1+12:00,0101:59,042
10Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula21:40,0010:42,033
11Rasmus BjernerKlara af Pecasus21:07,0811:08,003
12Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up41:38,0901:14,034
13Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids1+12:03,0521:24,004
14Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora41:42,0011:45,015
15Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus21:42,063+12:00,106
16Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus5+22:20,0711:52,048
17Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora41:51,0151:43,079
18Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit6+12:14,0531:38,0610
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High SparrowTrukket
u5Mette BrandbygeSofiagårdens Ch. Lion Air (u)00:28,0610:44,091
u14Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...40:44,0210:32,055
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2017-06-11 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyLykkes Falcon00:33,0000:28,040
2Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus02:19,0302:11,080
3Maria GadkjærMalega´s Scorpio11:21,0900:46,011
4Lisa HeinFionas Deadly Dedication01:38,0022:06,002
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis21:01,0110:36,013
6Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus21:18,0111:05,063
7Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo41:25,0701:02,054
8Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus21:18,0121:15,104
9Mette BrandbygeLykkes Secret Soul20:34,0830:45,035
10Kirsten BjergVi.P's Onyx71:40,0741:35,0811
Uplac.Lisa HeinLilje41:08,05Trukket
Uplac.Maria GadkjærChickalTrukket
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2½ min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2017-06-11 13:45:00

Plac.FørerKanin40455055606570758085Cert.Point
1Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me RightO-O--XOOXOOXXX1
2Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)O-O-OXOOXXOXOXXX1
3Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.O-O-OOOXOXXX
4Charlotte EllebySundahls Ella--O-O-XOXOXXX
5Charlotte EllebySundahls Goat Boy--O-XO-OX
6Charlotte EllebyHønsehusets Colours of the Rai...--OXOXOOXXOXXX
7Lisa HeinNeottia Nidus-avisO-O-OXOXXOXXX
8Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon--XO-XXOXOXXOXXX
9Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue SalixO-O-XOXXOXXOXXX
10Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro--OOOOXXX
11Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...--O-OXOXXX
12Maria GadkjærMirage af Pecasus--XO-OXO
13Aase BjernerBygholms Navigator of the OceanO-OOXXOXXOXXX
14Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream--O-O-XXX
15Lene GadkjærZentas Parkour--OXOOXXX
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia--OOXOX
16Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No--OOXOXXX
18Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets--OXOXOXXX
19Maria GadkjærMalegas Air Force OneOOOXOXOXXX
20Kirsten BjergZentas SW Boz PityXO-O-XXOXXX
21Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirO-XOOXX
22Charlotte EllebyFunnys Coccinella--OXOXXX
23Aase BjernerNødkærlunds MandelOXOOXOXXX
24Kirsten BjergSommerly´s Comet GalaxyO-O-XXX
25Kirsten BjergMalegas Mahatma GandhiO-XO-XXX
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black AmeliaXXX
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.