FORÅRSSTÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  7.  MAJ  2017

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet kroget
Middelsvær kroget åbenSvær kroget åben
Elite kroget



Mini lige
Dato: 2017-05-07 08:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Melton00:23,6300:24,220
2Patricia MøllnitzDundines Kenja00:17,4410:15,841
3Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot10:28,8400:29,471
4Anja SembergStjerneregns Flam01:16,4411:18,221
5Patricia MøllnitzDundines Kibalo10:21,0710:15,472
6Isabella Nørgaard AndersenAlfred11:41,5510:52,062
7Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...20:53,6901:12,782
8Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood20:42,8111:07,163
9Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie2+11:26,3611:32,384
10Maja SembergStjerneregns Diamond Tiara10:35,122+11:34,034
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2017-05-07 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærWinds Lady Mastermind00:29,9000:14,91012
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:26,2800:19,15011
3Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise00:41,1600:25,59011
4Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:45,5600:27,72011
5Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:50,1900:28,28011
6Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood01:04,3000:32,28011
7Maria GadkjærMalegas Obelix00:39,0700:33,94011
8Marlene BruhnJordbærgårdens Pepsi00:53,6600:34,84011
9Christine VangVilsmøllegårdens Trivago00:50,6600:35,28011
10Christine VangMilleniums Höststorm00:36,4700:35,56011
11Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert00:41,4400:37,40011
12Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...00:56,5300:45,50011
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01:05,8500:50,63011
14Maja SembergStjerneregns Osman01:08,5900:57,15011
15Patricia MøllnitzKlundtes Twilight Sparkle10:34,78
16Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius10:50,07
17Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Expedia10:58,97
18Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix11:12,25
19Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af St...11:16,82
20Emma V. LaustsenVeggerbys Orion11:19,69
21Camilla Kirk JensenOfelia11:20,09
22Lisa HeinDagmar af Pecasus11:23,13
23Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Viviro11:23,38
24Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster20:37,91
25Maria GadkjærChickal2+12:02,19
Uplac.Lisa HeinFionas KamilleTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2, 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-05-07 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy (M)00:40,4700:20,84013
2Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (M)00:49,8900:21,10012
3Mia HansenFunnys Aura (M)00:50,1300:21,35012
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)00:46,3100:26,25012
5Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella (M)00:51,6900:26,68012
6Mia HansenBellas Pappelina (M)00:31,0400:27,78012
7Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (M)00:58,8700:32,31012
8Christine VangSundahls Stabbington (M)00:51,0300:33,72012
9Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (M)00:48,3400:34,06012
10Maria GadkjærMalegas Air Force One (M)00:42,6900:34,94012
11Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (M)00:47,4000:35,63012
12Charlotte EllebySundahls Ella (M)00:50,3500:37,41012
13Mia HansenFunnys Kakato (M)01:17,4700:37,53012
14Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (M)00:47,3500:40,75012
15Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon (M)00:46,0300:43,41012
16Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impre...(M)00:55,4300:44,06012
17Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (M)01:20,2500:49,59012
18Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)00:50,1300:55,60012
19Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (M)01:11,4100:56,19012
20Christine VangVilsmøllegårdens Trivago (L)01:26,5000:59,250Bestået22
21Christine VangStampegårdens Agent Venom (M)10:31,2200:24,841
22Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)10:38,1600:24,971
23Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)10:38,4000:31,161
24Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest...(M)10:42,3700:34,151
25Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (M)11:34,0300:34,311
26Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(M)10:57,0000:36,501
27Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise (L)10:52,5300:38,661Bestået
28Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon) (M)00:59,5310:40,191
29Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(M)01:06,0310:40,281
30Aase BjernerNødkærlunds Mandel (L)0+11:30,6000:42,251Bestået
31Mia HansenFunnys Zlatava (M)11:19,0600:43,841
32Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Pop...(M)11:31,2500:51,931
33Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (M)11:07,8400:52,621
34Christine VangVangs Dr. Avery (M)11:28,3501:39,321
35Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Expedia (L)11:00,0311:08,092
36Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (L)11:10,0911:12,602
37Anja SembergKandies Oline (M)11:09,47disk (på banen)
38Mette BrandbygeBellas Spot On (M)20:44,22
39Patricia MøllnitzKlundtes Twilight Sparkle (L)20:46,25
40Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up...(M)21:10,54
41Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia (M)21:24,06
42Marlene BruhnSheiks Molevitten (M)21:28,60
43Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert (L)21:29,85
44Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora (M)21:31,25
45Emma V. LaustsenFionas Frankenstein (M)21:51,63
46Christine VangFunnys Seiza (M)30:27,35
47Lene GadkjærMalegas Obelix (L)30:59,47
48Lisa HeinNardus' Nitida af Flora (M)31:04,60
49Christine VangMilleniums Höststorm (L)31:04,69
50Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(M)31:10,50
51Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop (L)31:18,44
52Emma V. LaustsenFionas Erinome (M)2+11:26,75
53Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood (L)41:11,28
54Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora (M)41:32,35
55Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(M)41:55,85
56Mia HansenVilsmøllegårdens Viviro (L)51:40,03
57Anja SembergStjerneregns Jeppe (M)3+1+12:07,50
58Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly (M)5+11:47,34
59Maja SembergStjerneregns Osman (L)7+12:03,62
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)Disk. på tid
Uplac.Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af...(L)Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart (M)Trukket
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby (M)Trukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgådens PepsiTrukket
Antal deltagere: 64.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Aase Bjerner og Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2017-05-07 15:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy (S)00:49,7800:21,090
2Charlotte EllebySundahls Ella (M)00:54,6200:30,570
3Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)00:45,7800:30,620
4Mette BrandbygeSheiks Ego Boost (S)00:54,4000:31,910
5Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (S)00:53,6900:32,750
6Patricia MøllnitzDundine's Zarina (S)01:15,5000:32,780
7Christine VangFunnys Nio-Nikkia (S)00:53,5600:40,530
8Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (M)01:19,9500:52,840
9Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (M)01,02,0600:58,810
10Patricia MøllnitzBlancos Endovier (S)01:27,9701:01,840
11Christine VangVangs Dr. Avery (M)01:34,4101:08,070
12Marlene BruhnSheiks Molevitten (M)01:20,7201:11,290
13Mia HansenFunnys Fighting The Fear (S)00:34,0910:30,601
14Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (M)10:40,5300:37,191
15Christine VangFunnys Seiza (M)10,54,9100:39,941
16Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af...(S)01:06,9410:41,001
17Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (M)11:12,4700:46,321
18Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash (S)10:37,8100:52,441
19Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas (S)00:45,8410:53,001
20Christine VangStampegårdens Agent Venom (M)0+11:18,8100:56,101
21Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy (S)11:12,1601:00,751
22Anja SembergKandies Oline (M)01:20,7211:01,721
23Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(M)11:46,3501:29,501
24Mia HansenFunnys Zlatava (M)01:18,5711:35,951
25Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (S)01:34,0911:48,811
26Asta BredkjærSunsides Dress Divine (S)10:28,6210:23,432
27Mette BrandbygeDo Your Best Bear (S)10:51,1520:41,943
28Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)0+11:34,7821:13,283
29Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(M)11:23,222+11:24,294
30Mia HansenBellas Pappelina (M)20:43,44
31Karina VilsbøllHønsehusets Sinister (S)20:43,53
32Mette BrandbygeLykkes Jessie J (M)20:45,53
33Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)20:49,03
34Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (M)20:49,82
35Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (M)20:50,59
36Mette BrandbygeBellas Spot On (M)20:53,19
37Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)20:53,59
38Christine VangSundahls Stabbington (M)20:53,66
39Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (S)20:58,47
40Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(S)20:58,66
41Mia HansenFunnys Aura (M)1+11:01,06
42Maria GadkjærMalegas Air Force One (S)21:02,19
43Lisa HeinFlora Narcissus (Noah) (S)21:05,69
44Lene GadkjærZentas Parkour (S)21:07,10
45Mia HansenFunnys Kakato (M)21:12,19
46Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style (S)21:14,13
47Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest...(M)1+11:15,38
48Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Pop...(M)21:16,91
49Mia HansenCAs Arecurius Midir (S)21:34,19
50Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella (M)31:05,22
51Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impre...(S)2+11:16,18
52Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine...(S)31:23,91
53Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(M)41:20,94
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon (M)Trukket
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Aase Bjerner og Dorthe Veggerby
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen. Bemærk: Pinde, point og klasseprøver er blevet suspenderet, fordi klassen ikke levede op til reglernes minimumskrav.
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-05-07 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo00:43,4400:31,34014
2Lisette KongerslevHønsehusets Balouline01:12,4101:01,87013
3Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:49,9410:30,221
4Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...01:13,6610:50,811
5Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way01:32,8110:52,281
6Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross01:12,9410:58,941
7Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:44,9701:20,971
8Mia HansenFunnys Nio-Nima11:08,9610:40,722
9Mia HansenPletvangs Rain Maker01:09,9120:51,312
10Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia11:10,4110:55,692
11Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...11:17,3511:07,562
12Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air11:04,1911:27,662
13Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount11:06,0620:41,913
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)11:23,3120:55,623
15Mette BrandbygeSofiagårdens Ch Lion Air21:00,19
16Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business21:21,81
17Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:26,09
18Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik21:27,22
19Mia HansenBlancos Nioryu Nakir21:45,60
20Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air1+11:47,34
21Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...22:03,19
22Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...31:12,09
23Aase BjernerFloras Catalina31:18,13
24Lisa HeinFionas Napellus31:37,53
25Mia HansenFunnys Nio-Nilo41:09,19
26Mia HansenTaharas Farida Mugisha41:14,91
27Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale3+11:33,69
28Camilla Kirk JensenUniKins Countdown2+21:41,50
29Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken51:23,87
30Lene GadkjærMirage af Pecasus6+12:29,66
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Olympic AirTrukket
Uplac.Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy IslandTrukket
Uplac.Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.