FORÅRSSTÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  29.  APRIL  2017

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetSvær kroget
Længdehop



Mini kroget
Dato: 2017-04-29 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...01.00.9400.31.590
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Heart00.44.0900.46.530
3Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Melton00.28.0300.47.160
4Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie01.09.0000.51.430
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Vampires P...01.04.0901.00.350
6Anja SembergStjerneregns Flam01.24.9701.29.470
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...00.27.8210.24.161
8Henriette VingborgJordbærgårdens Survivor Tree10.29.5900.41.071
9Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood01.08.1911.03.091
10Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...01.17.4411.28.381
11Maja SembergStjerneregns Diamond Tiara21.00.4300.51.572
12Isabella Nørgaard AndersenAlfred10.52.1230.46.754
13Jasmin JanssonVilsmøllegaardens Under the Do...2+42.46.1601.58.976
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2017-04-29 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream00.44.4400.21.91012
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00.29.7800.25.32011
3Christine VangMilleniums Höststorm00.39.2500.31.72011
4Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly00.36.9000.34.97011
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00.40.3100.36.61011
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Kit Vers...01.02.9700.43.19011
7Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)01.02.3100.45.34011
8Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo00.56.5000.51.47011
9Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids ( Baby )01.25.1901.00.62011
10Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride00.37.4001.05.22011
11Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay01.19.0610.34.231
12Caroline Kryger JørgensenStampegårdens Isle of Wight10.40.2200.35.871
13Kirsten BjergSommerly´s Samaria10.58.0900.40.291
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10.39.8100.43.911
15Henriette VingborgNødkærlunds Morgan10.44.8500.53.521
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10.57.0301.03.661
17Kimmi JanssonLakrids11.22.8701.25.091
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu20.31.1900.32.312
19Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00.52.5920.33.562
20Christine VangVilsmøllegårdens Trivago21.09.1800.41.842
21Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af St...20.53.0300.47.782
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva20.38.0900.49.632
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...10.52.9410.56.502
24Martha Ørnemose KastrupLuna21.40.6901.17.592
25Henriette VingborgMøllerhusets Hero-Smile Wonder...00.48.1621.38.852
26Isabella Nørgaard AndersenGood Luck Bear11.12.1211.59.752
27Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...21.21.1911.08.003
28Maja SembergStjerneregns Osman21.08.6111.16.753
29Kimmi JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...11.12.2221.22.843
30Martha Ørnemose KastrupFransbrød11.55.871+12.12.913
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...21.23.0021.05.844
32Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia11.21.06Trukket
33Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel30.43.93
34Maja SembergNoah af Stjerneregns31.14.79
35Maja SembergBlack Beauty af Stjerneregnens40.58.35
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Freya Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2017-04-29 14:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Christine VangSundahls Stabbington00.38.3800.34.69013
2Mette BrandbygeBellas Spot On00.56.0600.39.35012
3Christine VangVangs Dr. Avery01.27.6001.22.34012
4Christine VangFunnys Seiza00.39.6810.27.4111
5Karina VilsbøllHønsehusets Sinister00.53.4710.43.871
6Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel10.38.5000.54.131
7Christine VangStampegårdens Agent Venom00.46.870+10.55.311
8Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids11.26.9401.23.341
9Maja SembergNødkærlunds Pistacia20.42.3500.31.822
10Freya HansenKlundtes Dragon Breath20.54.2800.33.622
11Camilla á ArgjumHønsehusets Crazy Eight10.53.1610.34.402
12Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...10.55.6010.40.192
13Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Popple10.57.4010.44.472
14Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus21.12.5310.46.723
15Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula21.16.0620.36.654
16Jasmin JanssonVangs Dr. Shepard31.01.41
17Kirsten BjergSommerly´s Graffiti2+11.31.75
18Anja SembergKandies Oline3+11.41.81
19Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a Candle3+1+12.04.91
20Anja SembergStjerneregns Jeppe5+12.07.81
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Caroline Kryger
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-04-29 16:02:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze00.57.5300.40.47013
2Mette BrandbygeSheiks Ego Boost01.12.4100.44.00012
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan00.58.1300.47.59012
4Kirsten BjergZentas SW Boz Pity01.17.9400.53.13012
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia11.16.8100.27.1511
6Mette BrandbygeDo Your Best Bear10.56.6200.51.3211
7Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi01.18.6210.58.8111
8Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas10.47.9401.03.5711
9Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk11.43.4601.07.4411
10Asta BredkjærSunsides Dress Divine00.44.3511.08.5811
11Freya HansenKandies James Grieve Beta10.53.8810.36.222
12Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No10.57.8710.52.282
13Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10.45.1310.54.092
14Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur21.20.8400.57.132
15Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir11.11.4110.59.942
16Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash11.31.2211.24.442
17Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix11.18.7820.30.943
18Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...21.05.750+10.47.683
19Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...11.05.0320.49.903
20Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right21.05.4610.56.253
21Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry11.30.6921.02.623
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia31.00.72
23Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy2+11.12.40
24Kirsten BjergWinds Luke Skywalker31.34.36
25Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Lumia2+12.00.63
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia41.00.81
27Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...3+1+12.08.00
Uplac.Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2017-04-29 09:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Camilla á ArgjumZincerellas Dance of DragonsO-O-O-O-XO-OXOOXXOXXO14
2Camilla á ArgjumHaugens Lunar EllipseO--O--O-XO-XXOOOXXX1
3Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of CharmO-O-O-XOOXOOOXXX
4Mette BrandbygeSofiagårdens Ch. Lion Air--O-O-XXO-XOOXXX
5Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...XO-O-O-XXOOXOOXXX
6Camilla á ArgjumJordbærgårdens MymlanO-O-O-XOOOXOXXX
7Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of HarmonyO-O-O-OXOXXO
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black CastielOOOO-OOOXXX
9Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...OOOXOOOOOXXX
10Mette BrandbygeSundahls StabbingtonXXO-XXOOO-XXOOXXX
11Maja SembergNødkærlunds PistaciaXXOXOOOOXXOXXOXOXXX
12Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirO-O-OOOXXX
13Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. NoOO-OOOOXXX
14Kimmi JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...XOO-OOOOXXX
15Anja SembergKandies OlineOOOOOXOOXXX
16Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.OOOOOOXXX
17Camilla á ArgjumStampegårdens Agent VenomO-XO-O-XXX
18Maja SembergMoslund´s Sweet Miss LillyXOOXOOOXXX
19Asta BredkjærSunsides Dress DivineXOOXOXOOXX
20Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...XOOOOXOXX
21Henriette VingborgMøllerhusets Hero-Smile Wonder...OOOOXXOXXX
22Freya HansenKandies James Grieve BetaOOOOXXX
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black AmeliaXOOOOX
24Freya HansenKlundtes Dragon BreathXOOXOOXXX
25Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a CandleOOOXOXX
26Mette BrandbygeLykkes Jessie J--XOXXO-XXX
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue LobeliaOOOXXX
28Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds LumiaXOOOXXX
29Asta BredkjærHaugens Snowdrop DreamXXOOXOXXX
30Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru FilifjonkO-XXX
31Mette BrandbygeFunnys SeizaXO-XXX
31Mette BrandbygeJordbærgårdens Stainless SteelXO-XXX
Uplac.Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur---XXX
Uplac.Caroline Kryger JørgensenFunnys HikuiTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Aspirant: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.