FORÅRSSTÆVNE  HOS  ANNE-METTE  VED  RØDDING  DEN  23.  APRIL  2017

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Længdehop



Let kroget
Dato: 2017-04-23 12:12:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia00:58,8410:32,53112
2Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)11:55,0000:39,0011
3Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids ( Baby )11:01,3400:42,9711
4Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride01:01,5610:56,1911
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...11:06,1500:57,4111
6Louise HansenFoghs Mazz Nyko11:04,0601:25,5611
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:27,1610:23,192
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin21:10,5000:32,162
9Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:44,2910:33,192
10Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:43,7110:34,472
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu11:23,6910:40,722
12Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:47,8410:50,062
13Pernille Achton Frederiks...Sommerly´s Gerani01:32,7221:06,072
14Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein30:54,2500:43,163
15Anne-Mette FoghLego-Gårdens pondus Hydrogenii2+12:14,5301:55,033
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Kit Vers...31:57,7810:53,324
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee31:10,1011:03,974
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...41:11,0001:08,384
19Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O31:44,8111:30,844
20Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly4+12:01,1300:31,125
21Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af St...41:25,6410:48,375
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...41:49,0710:53,575
23Louise HansenStrandvejs Tin Tin51:25,1001:04,005
24Maja SembergStjerneregns Osman21:24,7531:05,045
25Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay3+11:52,8211:06,075
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva31:08,6530:43,166
27Charlotte EllebyMilleniums Höstmörker3+1+12:06,8410:57,126
28Sandra Achton FrederiksenSommerly´s Samaria3+1+22:12,1001:13,336
29Louise HansenStald Neas Shapio Olaf41:58,2831:52,357
30Maja SembergBlack Beauty af Stjerneregnens2+2+32:42,1620:58,109
Uplac.Louise HansenBellas Monkey BusinessDisk. på tid
Uplac.Pernille Achton Frederiks...Knudsbøls SimbaDisk. på tid
Uplac.Sandra Achton FrederiksenKnudsbøls JosefineDisk. på tid
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black CastielTrukket
Uplac.Maja SembergNoah af StjerneregnsTrukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Rasmus Bjerner & Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-04-23 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)00:44,5500:29,79013
2Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)01:10,6301:09,50012
3Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (M)10:49,0200:24,1311
4Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix (M)10:52,8100:36,1511
5Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (M)10:59,4700:46,0211
6Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State (M)21:37,0800:36,152
7Charlotte EllebySundahls Goat Boy (M)10:56,5110:39,812
8Mette BrandbygeFunnys Coccinella (M)10:47,7010:51,482
9Charlotte EllebySundahls Ella (M)20:57,6910:26,183
10Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (L)30:56,9500:31,593
11Louise HansenFoghs Mazz Nyko (M)31:27,8800:44,743
12Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride (L)1+11:37,5411:23,213
13Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (L)2+12:02,3510:49,704
14Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)11:25,1930:53,034
15Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus (M)31:15,6020:40,745
16Aase BjernerNødkærlunds Mandel (L)21:03,7540:36,216
17Mette BrandbygeLykkes Jessie J (M)20:43,27Trak kanin
18Mette BrandbygeBellas Spot On (M)20:57,93Trak kanin
19Sandra FrederiksenSommerly´s Samaria (L)12:12,06
20Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula (M)41:16,90
21Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)3+11:27,70
22Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(M)41:53,73
23Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)51:12,96
24Anja SembergKandies Oline (M)51:23,56
25Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay (L)51:32,52
26Kirsten BjergSommerly´s Gerani (L)3+22:28,27
27Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein...(L)61:21,47
28Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af...(L)5+11:51,67
29Anne-Mette FoghLego-Gårdens pondus Hydrogen...(L)3+32:44,41
30Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(M)71:30,12
31Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)5+1+12:10,84
32Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (M)5+32:32,13
33Maja SembergStjerneregns Osman (L)7+22:25,63
34Louise HansenStrandvejs Tin Tin (L)8+22:21,53
Uplac.Marie FloutrupLyngs Van Der Woodsen (M)Disk. på tid
Uplac.Sandra Achton FrederiksenKnudsbøls Josefine (L)Disk. på tid
Uplac.Anja SembergStjerneregns Jeppe (M)Trak kanin
Uplac.Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)Trak kanin
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)Trak kanin
Uplac.Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly (L)Trak Kanin
Uplac.Marie FloutrupLyngs American Eagle (M)Trak kanin
Uplac.Marie FloutrupLyngs Bootstrap (M)Trak kanin
Uplac.Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impre...(M)Trak kanin
Uplac.Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)Trak kanin
u9Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (U)10:46,3220:25,023
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Maja og Aase
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop
Dato: 2017-04-23 10:00:00

Plac.FørerKanin80100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Charlotte EllebyHaugens Primrose DreamXO-XO-O-XO-O-XOOXXX14
2Bente Bøje JensenPreriens Ch. LeikurO---XO--O-XOOXXX
3Charlotte EllebyLykkes Jessie JO-XOOOXOXOOOXOOXXX
4Charlotte EllebyHaugens Wolf MoonXO-O-O-OOO-XOXXX
5Charlotte EllebySundahls Goat BoyO-O-XO-OOXXO-XXX
6Charlotte EllebySundahls EllaXO-XO-O-XOXXX
7Charlotte EllebySofiagårdens Ch. Lion AirO-O-XO-XOXXX
8Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino RoyaleXO--XO-O-XX
9Anja SembergKandies OlineXXOOOXOXXX
10Louise HansenSnöflingans Ch. GalaxyXO-XXOXOXXX
11Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.XOOOXXOXX
12Louise HansenFoghs Mazz NykoXO-XOXXOXXX
13Marie FloutrupLyngs Van Der WoodsenXOXOOXXX
14Charlotte EllebyBjørkvangs Akari TatsushiroXOXXOXXOXXX
15Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirOOXXX
16Mia Berndorf LyngLyngs GoliathXOOXXX
17Maja SembergNødkærlunds PistaciaXOXXOXXX
18Mia Berndorf LyngLyngs Nate ArchibaldOXXX
19Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...XXOXXX
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black CastielXXX
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. NoXXX
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue LobeliaXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain StateXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngLyngs Will TurnerXXX
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.