PÅSKESTÆVNE  HOS  KARINA  I  HOLSTED  DEN  14.  APRIL  2017

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige



Mini lige
Dato: 2017-04-14 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...00:31,9700:19,460
2Heidi RasmussenMoslunds "Thunder" a Million W...00:35,7500:25,630
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Total Ecli...01:35,7200:40,250
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Vampires P...01:07,1600:42,690
5Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...00:59,8100:48,320
6Anja SembergStjerneregns Flam01:09,2800:51,530
7Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood00:56,3800:55,340
8Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie00:52,5301:07,900
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Total Ecli...10:51,0000:22,441
10Julie HansenBlackie10:45,4600:31,031
11Heidi FrederiksenKandies Troldepus21:02,9400:46,912
12Maja SembergStjerneregns Diamond Tiara11:06,4710:49,942
13Heidi FrederiksenÈt11:18,6910:50,782
14Aase BjernerThorsøs Hermione21:07,1620:37,754
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Karina Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 3 fejl videre i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-04-14 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlomløbPindPoint
1Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia00:25,3100:18,5000 - 0:15,0712
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:28,0600:18,0000 - 0:27,0911
3Maria JanssonVangs Dr. Shepard( Merci )00:45,4000:18,9000 - 0:29,8111
4Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia00:26,0000:19,03011
5Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood00:29,3100:19,69011
6Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly00:52,5000:20,06011
7Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise00:25,6000:20,62011
8Karen FrederiksenKandies Stampe00:46,2800:21,78011
9Heidi RasmussenMoslunds "Kiara" a Million Sta...00:34,1300:30,31011
10Heidi RasmussenMoslunds "choppy" a Million Wa...00:34,7800:33,50011
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00:23,7200:36,78011
12Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia00:41,7800:39,85011
13Heidi RasmussenKandies Cornetto01:14,5600:40,32011
14Christine VangVilsmøllegårdens Trivago00:56,5600:40,87011
15Karina JensenJordbærgårdens Sprite01:04,5000:42,56011
16Julie HansenKløvergårdens Epsilon Aquarii10:22,9700:18,561
17Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop10:33,3100:19,971
18Caroline Kryger JørgensenFunnys Hikui10:36,3100:20,101
19Maja SembergBlack Beauty af Stjerneregnens10:39,1900:21,501
20Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...10:52,8400:26,091
21Maja SembergStjerneregns Osman00:38,3510:27,191
22Christine VangMilleniums Höststorm10:43,2800:38,321
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10:41,1900:43,881
24Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon10:37,2200:46,751
25Louise Stub DetlefsenKandies Wofler11:34,4101:00,561
26Emma FrederiksenStjerneregns Leopold01:40,3111:13,781
27Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:38,3410:17,692
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu20:48,4400:18,722
29Anja SembergStjerneregns Jeppe20:39,7200:18,782
30Caroline Kryger JørgensenStampegårdens Isle of Wight20:40,8400:21,812
31Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella20:36,8500:27,562
32Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:20,7820:32,312
33Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java10:55,2810:34,682
34Heidi RasmussenMoslund´s Flying High Kløver10:45,1910:45,932
35Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox10:46,1610:49,152
36Maria JanssonLakrids10:53,5610:52,542
37Karen FrederiksenKandies Sorte20:43,8710:21,903
38Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Holiday Inn30:32,0300:27,473
39Maja SembergNoah af Stjerneregns30:50,9700:30,783
40Julie HansenKandies Perle11:01,2220:39,033
41Marlene BruhnJordbærgårdens Pepsi21:36,5010:49,533
42Julie HansenVilsmøllegårdens Pop Art Cow30:52,8810:35,374
43Anja SembergRed-SunHill Lucky Star af Stje...50:32,53
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Heidi Frederiksen
Sekretær: Karina, Aase, Camilla
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 3 fejl videre i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-04-14 12:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumHønsehusets Crazy Eight00:29,2700:18,53013
2Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:49,2500:22,63012
3Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein00:29,2000:23,65012
4Karen FrederiksenKandies León00:43,2800:26,94012
5Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado00:49,9600:29,31012
6Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus00:53,2400:35,44012
7Karina JensenBellas Cozy Living00:27,9900:43,77012
8Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride10:41,5900:26,1011
9Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel11:21,8900:27,661
10Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo00:46,4910:29,631
11Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle(...10:37,7000:30,311
12Anja SembergKandies Oline10:57,2000:33,411
13Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend11:21,4000:36,131
14Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...10:25,8100:36,361
15Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii00:37,9910:47,211
16Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta11:31,2100:59,451
17Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux00:49,7511:07,221
18Karina JensenBellas Queen of Hearts10:40,7310:15,792
19Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella10:50,7210:27,592
20Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest10:46,1410:27,772
21Karina JensenBellas Mr. Woolensworth20:23,1900:30,112
22Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...20:44,3400:30,652
23Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol20:37,8700:31,442
24Heidi FrederiksenKandies Klodshans20:52,9601:02,532
25Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky21:30,5201:15,262
26Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel20:25,7010:27,273
27Karen FrederiksenElmelys Freja20:54,5210:27,453
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva30:27,1900:30,773
29Maja SembergNødkærlunds Pistacia1+21:15,2100:38,883
30Karina JensenBellas King of Hearts20:24,2710:41,563
31Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli21:16,4110:45,093
32Karen FrederiksenKandies Iron Man10:49,4520:50,313
33Karina JensenBellas Alcon Icarus30:27,9210:16,834
34Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia30:50,3420:43,385
35Heidi RasmussenKandies Tomás40:29,50
36Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton41:54,58
37Heidi FrederiksenKandies Snedronningen3+22.29,79
Uplac.Anne-Mette FoghSundahl's BeatriceTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.Trukket
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...Trukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Bente, Camilla, Lisette
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 3 fejl videre i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-04-14 14:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlomløbPindPoint
1Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki00:46,1800:26,65013
2Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...10:50,2200:22,8511
3Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta20:53,9700:23,662
4Julie HansenMøllerhusets Interstellar10:27,8610:28,4520 - 0:26,69
5Anja SembergElmelys Glenbriar FUGU af Fion...20:59,2300:28,3620 - 0:30,02
6Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10:34,0210:30,092
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Popple10:23,6010:32,272
8Camilla á ArgjumHaugens Lunar Ellipse20:34,9300:35,162
9Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze00:30,4920:36,312
10Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry20:57,9400:41,522
11Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...10:42,9511:29,162
12Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan30:43,7100:32,993
13Christine VangStampegårdens Agent Venom30:54,9900:41,093
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia30:59,8600:47,523
15Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor30:27,3810:14,754
16Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)31:27,1710:23,204
17Karen FrederiksenAries Sri Lila20:54,4120:36,944
18Karina VilsbøllHønsehusets Sinister30:22,1520:18,005
19Christine VangVangs Dr. Avery30:43,8820:35,125
20Lisette KongerslevSundahls Innkeeper2+11:18,4331:01,346
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia40:33,66
22Christine VangSundahls Stabbington40:44,42
23Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No40:48,09
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia40:53,16
25Julie HansenNew Wonder af Sofiagården41:00,84
26Julie HansenKløvergårdens Nico41:01,49
27Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids41:18,63
28Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto3+11:25,34
29Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie50:49,81
30Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki4+11:01,97
31Christine VangFunnys Seiza71:11,64
Uplac.Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru FilifjonkTrukket
Uplac.Karen FrederiksenNødkærlunds Forget Me NotTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Karina, Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 3 fejl videre i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.