STÆVNE  HOS  STUTTERI  KIRIAL  VED  VINKEL  NÆR  VIBORG  DEN  25.  MARTS  2017

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeVeteran lige



Mini lige
Dato: 2017-03-25 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:22,6800:18,380
2Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo00:33,4700:20,030
3Mette BrandbygeMilleniums Höstmörker00:33,7200:21,310
4Maria GadkjærWinds Lady Mastermind00:29,0700:25,690
5Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:25,2800:29,090
6Anne-Mette FoghVilsmøllegaardens Travia10:22,2500:17,751
7Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Platanias " Nia"10:33,6000:36,281
8Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Melton10:31,7500:38,001
9Lisette KongerslevVilsmøllegaardens Holiday Inn10:35,9300:38,531
10Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Suárez11:15,7200:43,501
11Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Jump Like a P...10:55,4701:06,411
12Emilie KehrenMimrelunds Mr. Bean11:05,2501:38,221
13Isabella Nørgaard AndersenAlfred20:48,7220:39,314
14Isabella Nørgaard AndersenJordbærgårdens One World10:35,5331:12,944
Uplac.Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds All in Adidas11:56,65Trukket
Uplac.Jasmin JanssonSnickers21:06,90Disk.
Uplac.Aase BjernerThorsøs Hermione21:14,41Trukket
Uplac.Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá NinetalesDisk.
Uplac.Asta BredkjærHaugens Waiting For LoveTrukket
Uplac.Jasmin JanssonMarabouTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Helena Äikas
Bedømmelsesmetode: D2, 2 gennemløb til alle
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-03-25 10:18:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"00:22,6600:12,10012
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00:19,4100:13,47011
3Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:15,7500:13,59011
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:19,5400:14,53011
5Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle(...00:23,4700:17,13011
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee00:24,9000:17,81011
7Kristina Møller PedersenKaninstaldens Lovely Lilly00:40,6600:19,25011
8Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein00:31,3800:19,43011
9Mette BrandbygeBellas Spot On00:22,8100:22,40011
10Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:22,5000:23,87011
11Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget00:30,4400:25,75011
12Nikoline NikolajsenMalegas Asterix00:48,8100:27,82011
13Heidi D. AlbrektsenVilsmøllegaardens Moo Choo Cow...00:49,5700:51,55011
14Merete MaahnSkovhøjens Into Darkness01:03,3400:55,47011
15Christine VangVangs Dr. Grey00:50,0001:06,50011
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu00:18,6210:14,951
17Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox10:37,5300:16,971
18Heidi D. AlbrektsenStampegårdens Forbidden Flower...10:22,2800:17,281
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...10:46,4300:21,471
20Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds FCK00:32,8410:21,811
21Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood10:39,3800:22,501
22Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii10:43,4400:24,341
23Merete MaahnSkovhøjens Beyond00:57,8410:31,971
24Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise10:31,0000:32,811
25Kimmi JanssonLakrids11:01,1900:50,091
26Jasmin JanssonBounty11:45,6021:02,913
27Maria JanssonVangs Dr. Shepard( Merci )20:20,31
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva20:21,75
29Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lulia Taio Cruz...20:23,34
30Heidi D. AlbrektsenHaugens Golden Bird - "Marius"20:25,88
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Tiger Q...20:32,93
32Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream20:43,84
33Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...20:49,68
34Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...30:52,75
Uplac.Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids ( Baby )Disk.
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl vider i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-03-25 12:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Christine VangStampegårdens Agent Venom00:25,8800:18,10013
2Helena ÄikäsSofiagårdens Catmandoo00:22,5000:19,03012
3Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:19,0600:21,09012
4Lisette KongerslevSundahls Innkeeper00:21,0900:21,28012
5Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella00:34,9400:21,56012
6Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest00:26,4100:21,94012
7Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast00:38,0900:22,34012
8Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine00:25,9700:23,63012
9Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki00:30,8400:25,13012
10Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky00:41,1000:25,84012
11Emilie KehrenSundahl's Läkerol Black Diamon...00:29,3700:27,47012
12Karina VilsbøllHønsehusets Sinister00:22,9700:28,65012
13Emilie KehrenStald Fuglsangs Blue Fresia00:28,8100:29,09012
14Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy00:36,5300:29,19012
15Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style00:42,5700:29,56012
16Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel00:31,3500:30,75012
17Kimmi JanssonVilsmøllegaardens Potato Chip...00:29,7800:33,85012
18Maria GadkjærMalegas Air Force One00:39,9100:36,21012
19Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille00:48,2500:36,87012
20Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat01:06,0300:40,28012
21Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini00:50,0000:43,25012
22Christine VangVangs Dr. Avery00:34,6600:53,50012
23Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride00:56,8700:55,97012
24Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...00:31,5610:22,001
25Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus00:38,2210:22,751
26Marlene BruhnSheiks Molevitten00:47,6910:22,971
27Mette BrandbygeBellas Alcon Icarus01:10,5910:24,821
28Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB10:44,1200:28,911
29Merete MaahnSkovhøjens Freestyle00:24,8110:32,431
30Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:44,4300:44,411
31Lene GadkjærMalegas Obelix10:59,1800:45,501
32Isabella Nørgaard AndersenGood Luck Bear10:53,2511:28,812
33Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula10:34,7820:23,463
34Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel10:52,470+21:00,573
35Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...20:38,25
36Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up21:01,28
37Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...31:16,75
Uplac.Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds ShimaneTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-03-25 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No00:21,8100:17,72013
2Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll00:28,8400:18,22012
3Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F100:53,7200:22,4700 - 0:15,5012
4Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor00:25,5400:22,4700 - 0:17,6312
5Asta BredkjærSunsides Dress Divine00:36,5400:22,8700 - 0:21,9112
6Mette BrandbygeDo Your Best Bear00:39,6000:27,90012
7Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...00:36,5000:27,94012
8Mette BrandbygeSheiks Ego Boost00:30,0900:29,81012
9Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna00:26,2200:31,19012
10Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning01:09,5400:44,56012
11Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean00:40,3400:50,13012
12Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air10:32,6300:17,6911
13Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash10:21,7500:21,4411
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia00:41,9710:26,8411
15Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Popple00:32,2810:27,0311
16Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir10:36,4100:28,2811
17Kristina Møller PedersenMøllerhusets Duet10:40,5600:32,3711
18Christine VangFunnys Seiza10:46,0700:37,8511
19Merete MaahnLast Heart af Pecasus11:00,5600:38,2811
20Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids11:10,8800:39,2811
21Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"10:30,6200:41,2511
22Mette BrandbygeFunnys Coccinella00:30,3820:14,032
23Mette BrandbygeLykkes Jessie J10:28,0910:25,032
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia10:40,8210:25,572
25Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur0+11:07,4610:46,252
26Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Lumia00:35,061+12:09,912
27Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia11:03,2220:49,463
28Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:34,721+22:16,434
29Christine VangSundahls Stabbington20:23,68
30Helena ÄikäsSilverados Circurious20:45,44
31Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer21:04,00
32Lene GadkjærZentas Parkour21:05,06
33Merete MaahnSkovhøjens Dash21:07,81
34Helena ÄikäsOceans Manzanillo af Sofiagård...21:11,22
35Christine VangFunnys Nio-Nikkia21:42,32
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2, 0 og 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-03-25 15:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...00:42,8100:27,19014
2Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura00:37,1600:28,8203
3Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik00:55,0600:28,9403
4Merete MaahnKandies Elstar Beta00:28,7800:34,6603
5Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.00:56,3100:37,4403
6Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...00:36,6910:27,061
7Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...00:35,0010:27,441
8Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air10:46,9400:47,651
9Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:50,1510:32,282
10Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air00:31,6720:49,722
11Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken10:43,9711:00,872
12Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way11:17,7211:06,462
13Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right11:03,3820:40,943
14Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:33,6630:23,164
15Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island11:01,35Trukket
16Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman20:23,93
17Aase BjernerFloras Catalina20:35,37
18Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...20:37,03
19Helena ÄikäsSommerly's Ch. Cool II Sun20:39,19
20Mette BrandbygeSofiagårdens Ch. Lion Air30:36,19
21Mette BrandbygeSecret Story31:05,00
22Maria GadkjærMirage af Pecasus40:45,37
23Christine VangVisbys Attymass C.51:27,41
Uplac.Alison Bøje Due JensenShamigos Tabu Kompaner SuspektTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Heidi Albrektsen
Bedømmelsesmetode: C2 0 + 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2017-03-25 11:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærWinds SCh. Niva Pattaya10:39,1900:20,5913
2Maria GadkjærMalega´s Scorpio10:27,7200:23,501
3Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo10:38,4010:37,502
4Mette BrandbygeLykkes Secret Soul20:45,2510:39,373
5Mette BrandbygeSkärbos HEROES Hiro20:31,2520:39,504
6Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice20:46,9421:11,874
7Maria GadkjærChickal4+12:11,9411:28,686
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2, 2 gennemløb til alle sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.