JANUARHOP  I  DYRUP  VED  ODENSE  DEN  22.  JANUAR  2017

Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Elite ligeElite kroget



Middelsvær lige åben
Dato: 2017-01-22 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene BruhnStampegårdens Zoom Flume (M)00:44,7200:32,19013
2Marlene BruhnSheiks Molevitten (M)00:47,1200:32,78012
3Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (M)00:57,2500:33,31012
4Freya HansenBjørkebakkens Touch of Charm...(M)00:39,6700:34,40012
5Marlene BruhnStampegårdens Typhoon Lagoon...(M)00:46,6600:35,35012
6Julie HansenNew Wonder af Sofiagården (M)00:27,5000:37,90012
7Freya HansenKlundtes Dragon Breath (M)00:47,8900:38,19012
8Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)01:28,4400:55,82012
9Marlene BruhnStampegårdens Deathcry (M)10:58,6700:20,941
10Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado (L)10:31,5900:29,881
11Julie HansenKlundtes Shady Daze (M)10:31,4500:33,661
12Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style (L)10:42,8700:43,671
13Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (L)10:56,9700:44,541
14Freya KarlshøjLiMa's Confused Logan Berry...(L)01:23,8810:49,471
15Marlene BruhnJordbærgårdens 9/19 (M)00:42,1011:01,431
16Heidi FrederiksenKandies Krøllebølle (M)10:48,2801:07,411
17Heidi FrederiksenKandies Snedronningen (M)01:05,8211:12,631
18Karen FrederiksenKandies Francesca (M)00:55,7811:21,851
19Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (M)00:31,4011:23,931
20Karen FrederiksenKandies León (L)00:38,9411:34,341
21Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (M)10:57,2510:22,972
22Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (M)10:38,4410:29,662
23Freya HansenZentas Spotless Behavior (M)11:17,3510:51,532
24Julie HansenKandies Perle (L)10:41,1210:56,152
25Marlene BruhnBellas Mr. Woolensworth (L)11:02,7211:03,912
26Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)11:03,4121:28,593
27Emma FrederiksenKandies Stampe (L)00:46,781+22:18,473
28Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (M)01:00,62Disk. fejl bane
29Julie HansenPlet (M)20:45,84
30Emma FrederiksenKandies Klodshans (M)20:55,72
31Julie HansenOlau (L)30:36,40
32Heidi FrederiksenKandies Limbo (L)31:08,69
33Karen FrederiksenHybens Alasco Zaitun Hadar (M)31:59,22
Uplac.Freya HansenJordbærgårdens Fru Filifjonk...(M)Disk. fejl bane
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-01-22 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm...(M)00:41,5300:27,06013
2Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmo...(M)00:39,5900:32,04012
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens 9/19 (M)01:03,0000:32,41012
4Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk...(L)00:54,6500:35,52022
5Camilla á ArgjumBellas Mr. Woolensworth (L)00:53,4700:37,32022
6Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze (M)00:42,4500:40,34012
7Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki (M)00:46,9800:42,53012
8Heidi FrederiksenZentas Ragetti Deux (M)01:03,9700:53,53012
9Camilla á ArgjumBellas Beauty and the Beast (L)00:43,1610:25,531
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Sjötroll (L)11:05,3100:29,821
11Camilla á ArgjumStampegårdens Zoom Flume10:50,5400:30,411
12Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan (L)10:42,3400:36,951
13Julie HansenKandies Perle (L)11:01,1900:41,531
14Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry (M)10:38,1900:44,161
15Emma FrederiksenKandies Klodshans (L)10:57,3700:48,281
16Julie HansenNikos Cinta Amini af Kandie (M)11:05,7600:50,281
17Camilla á ArgjumStampegårdens Typhoon Lagoon...(L)10:58,4400:56,031
18Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (M)10:42,4810:34,612
19Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (M)11:03,4310:51,002
20Heidi FrederiksenKandies Krøllebølle (M)11:05,3610:57,872
21Julie HansenKandies León (L)10:47,5611:03,342
22Emma FrederiksenKandies Stampe (L)11:03,6111:09,032
23Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (L)11:08,6011:24,162
24Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado (L)20:44,56
25Freya HansenKlundtes Dragon Breath (M)20:50,16
26Julie HansenKløvergårdens Nico (M)20:52,56
27Julie HansenNew Wonder af Sofiagården (M)20:53,17
28Freya HansenZentas Spotless Behavior (M)1+11:08,90
29Emma FrederiksenKandies Francesca (M)21:17,28
30Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)21:39,90
31Heidi FrederiksenKandies Snedronningen (L)31:19,00
32Freya HansenHybens Alasco Zaitun Hadar (L)31:52,19
33Camilla á ArgjumJordbærgårdens Got Style41:05,41
34Julie HansenPlet (M)51:30,88
35Freya KarlshøjLiMa's Confused Logan Berry...(L)51:33,13
36Heidi FrederiksenKandies Limbo (L)51:39,65
37Julie HansenOlau (L)70:54,98
Uplac.Freya HansenKandies Iron Man (M)Trukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-01-22 14:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life00:38,6900:23,87014
2Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue00:37,0600:29,1203
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly00:46,0300:33,0303
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero00:51,9400:36,9603
5Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike00:34,4710:35,911
6Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...00:51,9410:54,411
7Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom10:53,2510:29,372
8Julie HansenLeeds Back To Black10:36,9010:36,012
9Camilla á ArgjumIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...01:04,0030:37,443
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Milky Way10:55,0630:46,804
11Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons11:01,3730:46,844
12Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...40:38,21
13Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X40:50,07
14Camilla á ArgjumHønsehusets Ch. Snusmumriken41:06,60
15Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora4+32:33,40
16Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta3+42:59,44
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-01-22 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marlene BruhnStampegårdens Doctor Doom01:07,4400:48,31014
2Marlene BruhnStampegårdens Professor X11:10,2800:41,191
3Freya HansenStampegårdens 5th Avenue21:01,4700:37,322
4Julie HansenLeeds Back To Black10:58,7810:39,942
5Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith01:23,9420:47,032
6Marlene BruhnStampegårdens SCh. Ground Zero01:08,3220:54,372
7Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik11:37,8110:55,372
8Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way21:20,8401:12,442
9Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken11:08,3120:46,503
10Marlene BruhnJordbærgårdens Holly21:31,0711:00,753
11Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...21:01,4120:51,974
12Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff41:04,03
13Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora4+1+22:22,94
14Julie HansenZincerellas Dance of Dragons91:37,15
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.